Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csinál már a 16 hónapos...

Miket csinál már a 16 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeket mondja: baba, mama, papa, brüm-brüm, brum-brum, mamm-mamm (ha enni kér), cici, kacsa, háp-háp, kár-kár, hu-hú, cica, vau-vau, bé(ka), züm-züm, bá(csi), né(ni), tete(je), cin-cin, kaka. Plusz még pár szlovák szó, mivel kétnyelvűen neveljük. Elég aktív, egyfolytában megy, mindenhova felmászik, bebújik, lépcsőzik. Sok játékot használ rendeltetés szerűen: hintaló, kisautó, lego duplo, torony, babakocsi búgócsiga. Formabedobó néha sikerül, néha nem. Szereti a csipp-csipp csókát, süti-sütit, nád a házam, húzz-húzz engemet, ezeket rendszeresen mutatja is, hogy csináljuk. Pá-pát int, puszit küld, kacsint, felteszi a sapkáját, öltözködésnél nyújtja a kezét, lábát. Könyvben rengeteg dolgot megmutat, bármelyik nyelven ha kérdezzük. Mutatja a haját, homlokát, szemeit, orrát, száját, arcát, fülét, álát, nyakát, kezeit, lábait, hasát, ujjait, köldökét... Kézzel önállóan eszik, kanállal még nem, de az én hibámból, mert nem bírom látni ahogy szenved vele. Üvegből egyedül iszik, aminek ez a sportolóknak való vége van. Bilit még nem próbáltuk, de már néha szól, ha bekakilt. Már párszol rajzoltunk is, elejétől helyesen fogja a ceruzát.

17 hónapos, lány

2012. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lányom egyre több szót tanul meg,főleg mostanában vettem észre,hogy már sokkal hamarabb megjegyez egy-egy szót mint régebben.

Kérésre mutatja:poci,láb,kéz,orr,fül,haj,szem,száj,nemcsak a sajátját,hanem apáét,anyáét is :)

Kutyát,autót,buszt felismeri és mondja is,bár a kutya az még kuku,autó az ató,a busz az buszi.

A papucs az pucsi,az óra az óri,pápázik,sziát mondja rendesen.

Tea az teja,kávé,kaja,el=elmegy valaki,apa,aja=anya,mama,papa,tata.

Segít mikor öltöztetem/vetkőztetem,próbálja a cipőt a lábára ügyeskedni,lehúzza a cipzárt a ruháján és ilyenkor le is veti azt.Sok mindent megért,de ha kell neki valami még inkább mutatja mint mondja.

Csintalankodik,amit nem szabad azt tuti csinálja és ravaszul vigyorog közben :)

Formabedobós bödönt még csak felülről tudja megtölteni,építőkockákat össze tudja illeszteni és szét is tudja szedni.

Meg mondja,hogy szeri és ilyenkor ölelkezünk,meg adott már puszit is nekem meg az apukájának arcra,de még csak 1x,de a játék kutyusnak,ha kérem akkor bármikor ad.

2012. dec. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Nagyon ügyesek a lurkók! Látszik mennyit foglalkoztok velük! :-)

Az én fiam is hasonló dolgokat csinál és bár a szókészlete inkább a járművekre és az ételekre koncentrálódik. Már látszik, hogy igazi pasi. :-)

2012. dec. 18. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!