Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elrontottuk? Sose fog...

Nagyon elrontottuk? Sose fog átfordulni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos babánk.(14 hetes)Kezdettől úgy alszik el, hogy hason fekszik. Csak most jöttem rá, hogy játékhoz nem raktuk soha hasra, csak alváshoz. Nem is tartja magát, csak ha Ő nagyon akarja, de nem nézeget, inkább csak lefekszik és elaltatja magát.

Most szidom magam, hogy kicsit nem erőltettem, mert még csak közel sincs az átforduláshoz, a nézelődéshez. Nem a karján támaszkodik, hanem csak izomból tartja magát.

Ma 5 percre megfordítottam a játszószőnyegen, természetesen üvöltött. Jó ha naponta 5 percre megfordítom? Ugye be fogja hozni a lemaradást?



2012. dec. 17. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:

semmit nem rontottál el

a fiam 6 hónaposan fordult meg elsőre

a kicsi lányom meg 8 hónaposan

2012. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sokat kell hason hagyni játék közben is,hogy erősödjön a mellkasa és a keze.de még nem vagytok elkésve.átfordulás az 5.-6.hónapban lesz esedékes.
2012. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elég ha most kezdetben 5 percre fordítom meg játék közben?

Annyira sír, hogy nincs szívem. Vagy lefekszik és inkább pihen :-(

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 17. 16:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3 hónaposom van, aki utál hason lenni. Azt tanácsolták, hogy naponta 2x 5 percre tegyem hasra játék közben. Az elején már az első perc végén üvöltött. Azt találtam ki, hogy inkább többször teszem hasra, de csak addig, amíg úgy jól érzi magát, hogy szokja. Féltem attól, hogy ha állandóan üvölt hason, akkor az csak rossz élmény lesz neki....most ott tartunk, hogy naponta kb. 3x, 2-3 percet már elszórakozik hason, utána kezd csak görbülni a szája....
2012. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugi! Szép lassan szokasd hozzá a hason való játékhoz. Lehet, hogy elsőre 5 percet sem fog kibírni :)

Amúgy a fordulással kapcsolatban nekünk azt mondta a doki, hogy elég 6 hónaposan produkálnia, nekünk előtte pár nappal fordult csak meg, úgyhogy nincs elmaradva.

2012. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az enyém dettó mint a 4-es válaszolónál. Utál hason lenni, de muszáj, ezért néha hasra fektetjük és így játszunk vele. Nagyon ügyesen kinyomja magát, emeli, forgatja a fejét, de 5 perc után megunja és sír. Ilyenkor visszafordítjuk. Aludni sem alszik hason.

3,5 hónapos, még nem fordul át, csak az oldalára és vissza, de azt már nagyon ügyesen csinálja. Már csak egy "lendület" hiányzik, hogy átforduljon.

Úgy tudom, hogy mikor már magától át fog fordulni, szeret majd hason lenni, játszani. Mikor már beindul a helyváltoztatás is, akkor meg főleg.

2012. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden nap egy kicsit többet, guggolj le vele szembe, hogy szemkontaktusban legyetek, vond el a figyelmét, amint rájön, h így többet lát, már élvezni fogja :)
2012. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam imádott hason lenni,így szinte mindig úgy volt,úgy is aludt 3 hónaposan konyomta magát és tartotta, 4 hónaposan már forgott
2012. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4 hós lányom csak hason van el, úgy alszik,úgy játszik, hanyatt csak ébredés után van, amikor megfordítom, és közben pakolászok, hozom a cumit vagy redőnyt húzok. Meg a pelenkázón, ha játszom vele. A játszószőnyegen is kb 3 percet van hanyatt aztán már sutty, megy is hasra vagy egy órát nyálazik meg fogdos, röhögcsél és végül kidől.Ő meg hiába tudott 3 hós kora előtt átfordulni hátról hasra - hiszen hanyatt unatkozik meg hason szeret lenni - a büdös életben nem fog hasról hátra, mert egyszerűen nem köti le a hanyatt fekvés. Ez van.

Ha nagyon zavar, vidd el egyszer dévény tornára, a gyógytornász mutat pár egyszerű gyakorlatot, amivel lehet naponta párszor ösztönözni és max pár hét alatt meglátod, átfordul, mert ráérez az ízére.

2012. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 hónaposan nem vinném dévényre -- bocsi de ez nagyon hülye ötlet


sokkal jobb ha 2-3x picit hasra teszed

de ha nem forog még 5 hónaposan az sem baj

nekem elöbb ült mint fordult volna -- egyszerűen utálta és hason fekvést is -- nekem a doki azt mondta : nem fontos h "sorrendbe " csinálja a dolgokat bőven elég ha megtanulja mindegyiket


pl a nagylányom előbb állt mint mászott

a kicsilányom is ült mászott mire forogni kezdett a 8 hónap alatt talán ha 2x fordult át most 2 évesen meg ez a kedvence


nem szabad a szakkönyvet vagy a "ajánlásokat" szó szerint venni

inkább arra figyelj h egyik mozgás forma se maradjon ki

szerencsére a babák jobban tudják h nekik mi mikor jó és mikor jön el az ideje

figyeld meg h mekkora különbségek vannak a gyerekek között és mégis mindegyik normális


nekem mind a 3 gyerek teljesen más ütemben fejlődött más sorrendben csinálta a dolgokat

az egyik 2 évesen folyékonyan beszél a másik ennyi idősen sehol nem volt még az egyik küzdött mindenért gyakorolt hetekig h meg tudja csinálni a másik csak akkor próbált meg valamit ha eljött az ideje és 1 nap alatt megtanulta

pedig testvérek

2012. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!