Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis mire gondolnak ilyenkor...

Mégis mire gondolnak ilyenkor a "nagyon okosak"?

Figyelt kérdés

Ne add ezt+azt a kaját a gyerekednek (6 hósnál idősebbnek) mert meglátod baja lesz, ha nem most, majd pár év múlva..


??


Mi baja lehet akármilyen ételtől is pár év múlva?

Valaki írja meg nekem, köszönöm.


Írok pár példát is, mondjuk 6-7 hós babának kenyér párizsi vagy virsli, vagy zacskós májgombócleves összetörve, ilyenek.

Ha jó ízűen eszi, mi baj lehet belőle magyarázza el kérem valaki.


Köszönöm



2012. dec. 17. 20:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
13%
Nekem nincs gyerekem úgyhogy nem vagyok még "okos", de szerintem semmi! :D
2012. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem valami féle allergiára gondolhatnak. Vagy a fene tudja. Ha legközelebb ilyet hallasz, kérdezd meg tőle. :)
2012. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Lehet semmi baja sem lesz de lehet allergiás is..

Van olyan ismerősöm akinek 3 hónaposan tehén tejet adtak és ha tejes, tejfölös dolgot eszik akkor megy a hasa...

2012. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Allergia, ekcéma
2012. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

A párizsiban, és a virsliben sok a só, ami azt segíti elő, hogy az ízlelése a nagymennyiségű sót tartalmazó ételekre álljon rá, és később is azt részesítse előnyben, ami ugyebár magas vérnyomást fog okozni.

Ezen kívül ezek még szóját is tartalmaznak, amiről mostanában azt mondják, hogy rákkeltő.

A zacsis májgombóclevesben sok a tartósító+általában ebben is van szója, meg egy rakat olyan anyag, ami öli a beleket. Az ízfokozó megint csak rossz irányba viszi az ízlést.

A kenyérrel az a gond, hogy nagyon sokan nem ehetik, mert a bélbolyhokat öli a búzaliszt (vagy a glutén?), és felszívódásizavarokat, furcsa nyelvkinézetet, karikás szemet, hasmenést, IBS-t okoz, csak az illetők tök normális dologként élik meg. Plusz az a legrosszabb, hogy k.rva gyorsan megdobja a vércukorszintet, és hosszútávon elhízáshoz, cukorbetegséghez, inzulinrezisztenciához vezet.


Amúgy meg nincs gyerekem, és nem érdekel, ki és mivel eteti az utódait, vagy saját magát. (Csak hogy a demokratikusság megmaradjon és ne pontozódjak le.)

2012. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%
1. vagyok, de ha mondjuk 1 hónappal később kap hasonló ételt, akkor már nem válthat ki allergiát?
2012. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Ezekben a termékeben mindenféle adalék anyagot raknak. A gyermek gyomra nehezen bontja le a sok vegyszer, zsír, füszer pedig elkezdi marni a gyomrát, beleit. Egy 6-7 hós babának éppen kezd kialakulni a gyomor nyálkahártyája, még a megfelelö baktériumok is hiányoznak sok dolog lebontásához. Ilyenkor megsértheti a gyermek ezt a kialakuló félben lévö gyomrot és pl 30 évesen nem tud megenni egy zsirosabb ételt, vagy iszonyat büfögést kap egy paprikától. Most nem gondolsz rá, de rengeteg felnött vagy öreg kori gyomorproblémának hátterében a nem megfelelö babakori táplálás volt. Persze hogy a szallonát is jó ízzel eszi, de azt a gyomornak le is kell bontani.


A másik- habár ez ami évente változik- hogy az alergiák hátterében is azt fejtegetik, hogy a korai x dolgok evése áll.


A harmadik pedig ami nagyon fontos, hogy pont amiket leírsz iszonyat magas zsír tartalma van, és szénhidrát is rengeteg van benne. egy 6-7 hós baba még nem rohangálja le, ök még elég keveset mozognak ahhoz a kalória bevitelhez és ezért olyan gyakori a 12-13 kilós 1 éves. Aztán a 18 kilós kétéves és így tovább.


Akkor én vissza kérdeznék:

Miért olyan iszonyat fontos 6-7 hós babának virslit, parízert, meg zacskós májgomboz adni? Az enyém is 6 hós lesz (második baba), és egyáltalán nem akar virslit enni, még egy szóval sem mondta, de iszonyat örömbe van a sima vízben megfözött krumpli+répa turmixtol.

Elsö lányom 2 éves és mai napig a kedvenc étele a répa, a brokkoli, krumpli, paprika, paradicsom, tézstát utálja, és inkább megeszik egy nyers répát mint egy szelet sütit. Pedig halomba áll a csoki elötte de kb napi 1x ha kér belöle, de sokszor akkor sem.

2012. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem biztos, hogy lesz baja belőle, de én ezeket az ételeket nem adnám a babának. Még felnőtt számára sem mondhatni túl egészségesnek. FEntebb már leírták, nem is akarom ismételni őket, de a párizsiban és a virsliben nincs hús, hanem csak bőrkepép, szalonna, zsírok, belsőség, nyesedék, ilyesmi. Ha látnád, miket darálnak bele, Te sem ennéd meg. Azzal nincs gond, ha egyszer-egyszer adsz neki, de nem jó, ha ez a mindennapi eledel. A zacskós levesekbe tartósítószer van. Inkább főzz neki egy zöldséglevest, nem bonyolult, kicsit tovább tart.

Én sovány csirkemellel és hallal etetem a babát, felvágott helyett sovány sonkával, abban kevesebb az adalék.

2012. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
39%

Ha megfogadsz egy tanácsot:

Nyugodtan adhatsz a gyerekednek bármit (persze ésszerű kereteken belül), a lényeg az, hogy semmit ne vigyél túlzásba. Kóstolgasson, ismerkedjen az ízekkel.

Az enyémek 2 évesek, és mindig is azt vallottam, hogy bármit adhatok nekik, nem féltettem őket semmilyen kajától. És nincs is baj az étvágyukkal. A bölcsiben is szinte mindent megesznek. Szeretik az édeset, szívesen bevágnak egy szelet csokit, túrórudit, de emellett ha egy szelet paprikát adok a kezükbe, azt is megeszik.

A meleg ételek nagy részéhez kapnak savanyúságot is, amit szintén megesznek.


És, hogy 20, 30, 40 év múlva mi lesz, azt a "nagyon okos" anyukák sem tudják, csak olvasnak itt-ott rémtörténeteket, amiket bevesznek és tovább terjesztik.

Pld a dédnagyanyám egész életében vidéken élt, friss levegőn, cigit, dohányt mégcsak a kezébe sem vett és 90 évesen tüdőrákban halt meg.



A szervezetnek mindenféle kajára szüksége van, nem szabad semmit sem megvonni tőle.

2012. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
A szervezetnek nincs szüksége zacskós májgombóclevesre...
2012. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!