Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még sosem etettük és altattuk...

Még sosem etettük és altattuk a nagyszülőknél a 16 hónapos babánkat. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Sokat vagyunk együtt a nagyszülőkkel, de úgy szokattuk a kicsit,hogy eddig mindig csak oda haza evett és csak otthon aludt nappal is /az éjszaka az természetes/ Ti ilyen korban hogyan csináltátok, mindig rohantatok haza mindenhonnan és pontosan betartottátok az időpontokat? Jól tettük-e vagy másként kellett volna csinálni?
2012. dec. 17. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon megdöbbentem azon,amit írtál.Szerintem rosszul tettétek,mert ez nagyban fog gondokat okozni,ha még eddig nem így lett volna.

Én soha nem kerítettem nagy feneket az evésnek,altatásnak.Ha olyan helyen voltunk (rokonok,nagyszülők),akkor minden további nélkül megtettem ezeket.De miért is ne tettem volna???Ne haragudj,de abszolút nem értelek.Ez mire volt jó?

Nálunk soha nem volt pont emiatt haza rohanás bárhonnan is,vagy ilyesmi.

:/

2012. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mi azért ennyire nem csináltuk mereven. Az altatást jobban szeretem én is itthon, mert nem nagyon alszik el máshol, és akkor borul az egész nap. Etetni simán megetetem bárhol, legyen az nagyszülőknél, barátnőnél, kocsiban, étteremben, játszótéren.
2012. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen altattam volna a nagyszülőknél a kisfiamat legalább nappal, de sajnos a legelső hónapokat leszámítva soha nem volt rá hajlandó. Egy darabig még tologattuk babakocsiban, most már leginkább kimarad az alvás, ha valamelyik nagymamánál van.

De hogy soha ne egyen ott, azt nem értem. Miért baj az? Én kezdetektől ott etettem, ahol épp voltunk.

2012. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 kíváncsicska ***** válasza:
Hát mi sem rohantunk sehonnan haza mert etetni vagy altatni kellett.Most múlt 1 éves.Sőt már a nagyikra is hagytul fél napra is.Az időpontokat nagyjából tartjuk, mert nem mindegy mikor kel mennyit eszik egy evéskor stb.A lányom csak anyatejes volt 6 hónapig, bármelyik nagyszülőnél vagyunk voltunk meg lehetett oldani azt is.Szerintem ideje változtatnotok, mert emiatt lesz még nehéz napotok
2012. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi még a barátainktól sem jöttünk haza, ha épp úgy adódott, soha. Ott is evett, aludt, nem volt vele soha semmi gond :)Este azért igyekeztünk mindig hazaérni időben, de ha nem jött össze, nem csináltunk abból sem gondot.
2012. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Már 6 hónapos koruktól aludtak a nagyszülőknél, nélkülünk.

Nem volt ebből soha semmi gond. Enni is ettek ott.

2012. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Enni es aludni is tud barhol. Nyaron sokat mentunk mindenfele, hol a parkban, hol kocsiban, de volt, hogy a forgalmas setaloutcan ebedelt vagy egy parkoloban. Mi hol itthon elunk, hol kulfoldon, a sok valtozas ellenere ugy veszem eszre nem zavarja semmi, legalabbis eddig nem zavarta. Most 19 hos.
2012. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon nem normális, még egy újszülöttnél sem nem hogy egy majd 1,5 éves gyereknél. Hogy nem alszik ott az egy dolog, enyém pl nem haklandó máshol aludni, de enni mindig ott eszik ha megyünk.
2012. dec. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát nekem is furcsa.

Egy éves a gyerek, de amióta megszületett sokat vagyunk a nagyszülőknél. Már aludt is anyósomnál!

Soha nem volt semmi gond. Sőt, néha haza sem akar jönni!:) Eleve nem tartok mereven, pontosan időpontokat! Nyilván van napirend, de ha csúszik, nem érdekel.

Az,hogy jól tették-e majd kiderül!

2012. dec. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Baranka ***** válasza:
Hát szerintem eléggé elrontottátok! Mi sohase rohantunk haza etetésre, alvásra. Csak az esti fürdés, vacsi, alvás rituáléhoz ragaszkodunk. Máshoz nem igazán ott eszik, alszik ahol éppen vagyunk. Egészen pici korától (értsd pár napos) mentünk nagyiékhoz vidékre több napra is. Sőt én akár most is simán rábíznám anyósomékra az unokát több napra is akár. Imádják egymást. Imád náluk lenni, szereti a tanyát (tanyán laknak nagyiék). Szeret "segíteni" ellátni a jószágókat. A lányom "feladata" ha ott vagyunk a tyúkok megetetése. Mindig szétdobálja a kajájukat :-)! Ez nála az etetés. 17 hós lány anyukája
2012. dec. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!