Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít este 11 hónapos...

Miért ordít este 11 hónapos lányom?

Figyelt kérdés

Tudnátok légyszi segíteni,már teljesen tanácstalan és kétségbeesett vagyok.Lányom este 8 órakor szokott elaludni,és reggel 7-ig alszik is.Viszont 2 hete pokollá váltak az estéink.Ugyanúgy elalszik 8-kor,viszont 1 óra múlva ordítva ébred fel,és nem tudom visszaaltatni.Ha kiveszem,akkor elalszik,de amint visszateszem az ágyába,kipattan szeme és ismét ordít. Ha nem veszem ki,csak mellé ülök,vagy símogatom,akkor nem sír,viszont órákon keresztül képes mehet ez,akkor sem hajlandó becsukni a szemét.Ma 1 órán keresztül ültem ott mellette,de csak feküdt,meg se próbált aludni.De ahogy ellépek mellőle,feláll,és elkezd ordítani. Sajnos csak az használ,ha otthagyom magában,10 percig ordít, és utána elalszik. Nagy problémája nem lehet,mert utána alszik reggelig,nem éhes,nem szomjas,nem alszik többet napközben,nincs túfáradva,nem jön a foga. Van viszont olyan este,amikor minden megy a normális módon,nem ébred fel elalvás után,alszik reggelig. Ezért nem értem, hogy ha minden ugyanúgy történik, akkor miért jönnek ezek a pokoli esték? Van esetleg ötleletek vagy volt már valaki így?

Köszönöm!


2012. dec. 17. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk fél évig csinálta ezt, olyan 6-7 hónapos korától kezdve. Már gyomorideggel vártam a fél 10-et, mikor is felébredt, ordított fél-egy órát, majd aludt tovább... Férjem fél 10 előtt már piszkált, hogy "anyjuk készülj, mindjárt műsor lesz"... Fúú, nagyon kiborító volt, de elmúlt.. igaz, akkor végeláthatatlannak tűnt. Nem tudtuk meg az okát sosem, bár én a fogzásra gyanakodtam. Kitartás! :)
2012. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kicsit megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával! Bár nálunk csak most kezdődött,de már esténként nekem is gyomoridegem van!
2012. dec. 17. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Tényleg átmeneti, hidd el. :) Legjobb barátnőmé most 15 hónapos, és ők is egy hónapja küzdenek ezzel a problémával... még csak 6 foga van amúgy kint.
2012. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 11 hónapos, és hasonló cipőben járunk. Ritkán ugyan, de előfordul, hogy vannak nyugodt éjszakáink, de legalább egyszer szinte mindig megébred. Szerencsés esetben a cumi visszaadásával azonnal visszaalszik, de van, amikor feláll a kiságyban, és ha ordít. Én ilyenkor nem hagyom sírni, mert nem bírom hallgatni, hanem kiveszem a kiságyból, leülök vele a fotelbe, és a mellkasomra fektetem. Kicsit ringatom, és akkor egy fél óra múlva elalszik. Ha olyankor ébred meg, amikor már én is alszom, akkor újabban magam mellé veszem az ágyba, és ott mindig megnyugszik, hamar el is alszik, aztán visszateszem a kiságyába, ha nem alszom el közben én is.

Lehetséges, hogy egy kibújó fogacska bántja őket. De rossz álmok is kínozhatják.

2012. dec. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én se szívesen hagyom sírni, de egyszerűen minden más hatástalan. Órákon keresztül játszottuk azt, hogy kiveszem, elringatom, elalszik, visszateszem, kipattan a szeme és ordít. Reggelig képes lenne ezt csinálni.
2012. dec. 18. 09:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is pont így vagyunk, szerintem ez életkori sajátosság amúgy. 10 hónapos a lányom, megébred éjjel és nem akar visszaaludni. Ha bemegyek és simogatom akkor nyugi van de amint odébblépek már ordít. Akár 1,5 órán keresztül megy ez a játék. Ha sírni hagyom nálunk is hamarabb visszaalszik. Ma pl hagytam és vissza is aludt elég hamar. Van úgy ahogy az utolsó válaszoló írta hogy én is magam mellé veszem és akkor tök jól elalszik. Ilyenkor visszacsempészem később az ágyába de ha hajnalba hozom át akkor már nem. Szerintem ez lehet a szeparációs szorongás vagy mi?!
2012. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11 hónapos kislányom is ezt csinálta egy darabig, aztán elkezdett 1-1,5 órával kevesebbet aludni nappal és azóta újra átalussza az éjszakát.
2012. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!