Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pótoljak tápszerrel?...

Hogyan pótoljak tápszerrel? Minden szopi után vagy egy evés teljesen az legyen vagy csak reggel és este legyen szopi többi táp. Kevés lett a tejem most 4 hónapos. És hány ml? Nemtudom mennyit eszik mert eddig csak anyatejes volt.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét lányomnál hozzá kellet pótolnom születésüktől kezdve. Soha ne hagyj ki szoptatást, mert akkor még kevesebb fog termelődni. Szoptatás után add neki a tápszert, ha nincs mérleged, és nem tudod mérni, akkor először csinálj mondjuk 60 vagy 90 ml-t, és megeszik belőle, amennyi még szükséges.
2012. nov. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt mérlegem így tudtam, hogy délután (4-5-kor) van kevés tejem. Ezért ez után a szopi után adtam pótlást. Úgy tudom reggel a többségnek van teje, (bár ugye ez hígabb, nem olyan tápláló, mint az esti). Úgy emlékszem 90 ml-t ennyi idősen. Jól írta az első, hogy ne helyette, hanem utána. Legelejétől így csináltuk, nem lett kevesebb a tejem (most 8 hónapos)
2012. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha reggel van elég tejed akkor mérd le, hogy kb mennyit eszik így tudni fogod a mennyiséget. Ha nincs mérleged, vagy nincs elég tejed akkor először kicsi mennyiséget csinálj neki és ha sir még készítesz.Ne aggódj kitapasztalod. Mindig szopi után add én is így csinálom.
2012. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos korban van egy fejlődési ugrás, szerintem nem kell pótolnod, próbáld meg - hogyha bírod (nincs másik gyerek, fontos munka, egyéb) - egyrészt szoptatás után mindig arra a melledre visszatenni, amelyikkel kezdte az evést. Ha még ez utá is éhes, akkor ringatni, lefoglalni, míg csak tudod, aztán újra mellre tenni.


A lénye,g hogy a növekedési ugrásoknál úgy tűnik, elfogy a tej, pedig egyszerűen arról van szó, hogy a baba mozgásfeljődése egy másik fázisba lép, több táplálékra van szüksége és állandóan szopna, hogy a kereslet-kínálatot a saját, megújult igényeihez alakítsa.


Vagyis a lényeg: teljesen normális, hogy ebben a korszakban olyan, mintha nem lenne elég tejed. HA kitartasz, igény szerint szoptatsz, akár dupla annyiszor, mint korábban, kb 1 hét alatt minden helyrejön!


Tarts ki ;)


Ha ilyenkor, a növekedési ugrásoknál kezdesz pótolni, ne adj isten cumisüveggel, akkor egyenes az út a tej elapadásához sajnos, ugyanis a szervezeted azt érzékeli, hogy nincs szükség a több tejre és egyre kevesebbet termel majd (míg te egyre többet pótolsz).


Szóval próbálj meg elsőként 3-4 mellből (bal-jobb-baj-jobb, mindig visszatérve) szoptatni, ha érzed, h nincs elég, akkor valahogy átvészelni azt a kritikus fél-egy órát, míg újra készen áll a melled és akár óránként szoptatni, ha úgy kér a baba.

2012. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! De az is a baj hogy nem nagyon akar enni. Nem folyik már rögtön a tej amint elkezd enni. Elég sokat kell szivogatnia mire elindul és ezt érzem is,eddig pedig nem éreztem a reflexet. Szóval idefes lesz hogy nem jön rögtön elfordul ki- be veszi. Aztán "harcolunk" egy kicsit mire megszìvja ugy hogy elinduljon. Na és amikor kiürül, eléghamar még enne de ha átrakom megint elfordul dobálozik mérgelődik stb és nem szìvja a másikat már.
2012. nov. 27. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!