Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folytathatom már pürével a...

Folytathatom már pürével a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos, csak anyatejes. Tegnap kapott két kiskanál almalevet, ma egy nagyon nagyon pici pürét is.

Folytathatom csak pürével? Hogyan kell növelni az adagot?


Köszönöm!


2012. dec. 18. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
A lé nem hozzátáplálás. A gyümölcshöz keverj kekszet, és úgy add neki. Annyit adj, amennyit megeszik.
2012. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Milyen kekszet kell vennem? Már lehet rögtön így adni? Egyébként miért fontos a keksz?

Bocsánat, első baba, nincs tapasztalatom!:)

2012. dec. 18. 09:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Jajj, nehogy kekszet adj neki bevezetésre!!!! Azt később kaphat!! Almát picit párolj meg és úgy add kanállal. Első nap pár kanál, második nap több kanál és harmadik nap mehet amennyit meg bír enni. Ugyanígy aztán krumpli, répa, sütőtök. Én egy hete vezettem be az almát a legkisebbemnek, hét közepén a krumplit, vasárnap meg a répát. Egy étkezése már ki van váltva! De a kekszet még kerüld a liszt miatt!!!! Üdv, 3fiús anyuka.
2012. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, emelheted naponta néhány kiskanállal a gyümölcsadagot. Ha megszokta, pár nap, és nincs tőle baja, akkor pedig amennyi jólesik neki. Azután kezdhetsz mást kóstoltatni, például barackot.


Kekszet 6 hónapos kortól ajánlják, először egy hétig fél keksz, azután egy hétig egy egész is mehet már. Nekünk a háztartási kekszet mondta a gyerekorvos, én abból vettem darált kekszet.

2012. dec. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Egyébként ha az almát csak lereszelem úgy nem jó?

2012. dec. 18. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sosem kóstoltattam a levet, egyből a pépet adtam.

Természetesen reszelheted is az almát, csak van, mikor "szálas" marad. Botmixerrel viszont finom krémesre lehet keverni.

A keksz még ráér. Én csak a 7. hónap után adtam, amikor már kiváltottam az étkezést. Elvileg laktatóbb a keksszel, de így a kóstoltatásnál még fölösleges a gyümölcshöz keverni.

2012. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szép napot!
2012. dec. 19. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!