Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos tápszeres babának...

4 hónapos tápszeres babának el lehet kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónapos a lányom és kb 2 hónapja sajnos tápszeres lett. Hozzátáplálást mikortól lehetne elkezdeni, illetve mivel érdemes próbálkozni? Doktornővel ma beszéltem, ő azért ajánlotta a 6 hónapos kor megvárását, de azt mondta ha gondolom próbáljam meg a bébiételekkel,mert most még semmiképp nem lehet darabos, csak pépes. Univertől vettem ma egy sütőtök-alma kajcsit, hát 20 grammot evett belőle. Házilag miket lehetne készíteni?


2012. dec. 12. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kicsim 3 hónaposan már rendes kaját evett pépesen, mert mindenféle tápszert kihányt. Alma, krumpli, meg a bébiételeket adtam neki. És semmi baja már 5 éves.
2012. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gyönyörűséges ***** válasza:

Az én babám nem volt tápszeres, de úgy tudom, hogy a tápszeres babáknál el lehet kezdeni 4 akár 3,5 hónaposan.


Én saját magam főzök 6,5 hónapos babámnak.

Az elején kóstoltatással lehet kezdeni. Leírom én hogyan csináltam:


1.hét: alma leve

2.hét: fagyasztott pürésített őszibarack

3.hét: bébikajás vilomkörte + a hét vége felé főtt burgonya

4-5.hét: burgonya+répa, burgonya+alma, burgonya+sütőtök

(bébikajás sütőtököt nem eszi, magam sütöm és fagyasztom jégkockatartókban)

6-7.hét: zöldek: sóska, spenót, fejessaláta levele szét főzve: természetesen ezek mind pürésítve, cékla, fehérrépa

8.hét: csirkemell, rizs

Most itt tartunk.


DM-ben lehet kapni glutén mentes gabonapelyhet, Alnature, azzal sűrítettem a gyümölcsöket.

Kipróbáltuk a tejpépeket is.

Most épp a 3 gabonás gabonapelyhet használjuk a gyümölcsök sűrítéséhez.


Ha valami kérdésed van még szivesen segítek.

2012. dec. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gyönyörűséges ***** válasza:

A gyümölcsöket kihagytam. Amit eszik: banán, alma, szilva, barack, körte.

Most fogjuk a brokkolit kipróbálni.

Babakekszet is szoktam a gyümölcsökhöz turmixolni.

2012. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tápszeres babánál el lehet 4 hónaposan kezdeni. Elvileg egyesével kell bevezetni az ételeket, mert ha valami gondot okoz nem fogod tudni, hogy az alma, vagy a sütőtök a bűnös. Persze tudom, hogy nem mindenki ilyen óvatos, de azért leírtam, ha nem baj.

Mi hétfőn kezdtük almalével, pár napig csak azt kap, egyre többet, utána alma péppel fogom folytatni.

2012. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, kisfiam is 4 hónapos, pont tegnap a 4 hós orvosin kaptunk egy hozzátáplálós papírt, begépelem amit kaptam (az elejét), de ha kell a papír, lefotózom és elküldöm priviben:



Kizárólagos szoptatás esetén 6 hónapos korig ne kezdjük el a hozzátáplálást, de ha tápszerre is szükség van, akkor korábban is bevezethetjük a püréket.

Először mindig 1-2 kiskanálnyi mennyiségű püré adásával kezdjünk, majd a következő nap 3-5 kanállal lehet adni, így fokozatosan elérjük a kívánt mennyiséget.


1. ütem: GYÜMÖLCSLÉ: 1-2 hétig egyszerre 1 ízt, ha már kóstolta, vegyesen 2-3 félét is lehet összekeverni.

alma, meggy, őszibarack, sütőtök, majd cékla, körte, szilva


2. ütem: GYÜMÖLCSPÉP: 1-2 hétig egyszerre 1 ízt... ugyanaz, mint fent.

burgonya, főzőtök, brokkoli, spárga, sárgarépa, fehérrépa, zeller, rizs, csemegekukorica, később sóska vagy spenót.

A rizst és burgonyát sűrítésre, a püré laktatóbbá tételére használjuk, önmagában nem szívesen eszik a gyerekek. vagyis 1/3 rész burgonya vagy rizs, 2/3 rész gyümölcs.


3. ütem: HÚSOK: Amikor kb. 2 hete eszi a gyümölcspépet, tegyünk bele szárnyasok húsát vagy halat (párolva, főzve, minimális fűszerrel, szinte só nélkül). Ezután minden nap kapnia kell húsfélét.

2012. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha elküldenéd :)
2012. dec. 12. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam 16.-án lesz 4 hónapos, mi is elkezdjük a hozzátáplálást karácsonykor. A védőnőm szerint ráér 6 hónapos korig, de semmi ellenvetése sincs, aztmondja semmiféle baja sem lesz, ha elkezdjük.
2012. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
írtam privit.
2012. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!