Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek? A gyerekorvos...

Szerintetek? A gyerekorvos azt javasolja, hogyha 4 hónapos lesz a kisfiam, kezdjük el a hozzátáplálást főzelékkel.

Figyelt kérdés

Főzelékkel?a hozzátáplálást nem gyümölcs-vagy zöldséggel szokták elkezdeni?

a főzelékben egy csomó minden van, pl tejföl, liszt,hagyma - ki,hogy készíti, de a főzelék akkorsem egyféle íz, mintha pl almát, vagy répát adnék neki.

Persze, majd ha odaérünk megkérdezem a dokit is, hogy, hogyan gondolja, de azóta is csak ezen tekereg az agyam.



2012. dec. 18. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Igaz, hogy gyümölccsel szokás kezdeni. De akkor sem csak a lével kellene. Hanem a gyümölcsbe kekszet kell tenni.

Utána lehetnek a főzelékfélék. Amikbe lehet tejföl, liszt, hagyma és egyéb fűszerek is.

Ha többféle ízt ismer meg a gyerek, nem lesz rossz evő.

Csak mostanában lett szokás ízetlen ételt adni a babáknak.

2012. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
A főzelék sok embernek nem csak az ételt jelenti, hanem a zöldségeket is, amiből az étel készülhet. Se tejföl, se hagyma, se liszt nem kell bele, ha kicsinek keszited, simán elég meg parolni vagy főzni a zöldséget es leturmixolni.
2012. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

A baba főtt zöldségeit hívja főzeléknek. Eleinte hagyma, liszt, stb nélkül. Erre gondolt a dokid. Már azt is sokan főzeléknek nevezik, hogy egy kis krumplit+répát leturmixolnak, és a baba megeszi.

Az meg másik kérdés, hogy én nem kezdeném el 4 hónaposan a hozzátáplálást. Leghamarabb 5 hónaposan, persze, ha extra dolog nem indokolja.

2012. dec. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem főzelék alatt a dokitok főtt zöldséget értett pürésítve. Nem kell még bele rántás, habarás! Párolt almapürét is hívhatja főzinek, sütőtökpüré, répa, stb.
2012. dec. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha tápszeres, akkor kezdhetitek 4hósan, de ha anyatejes, és elég neki a tej, akkor ráértek 6hósan.
2012. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm így már más:-)

Én 5-6 hónaposan terveztem elkezdeni, de mivel kap kiegészítésként tápszert is, a doki azt mondta, azt váltsuk ki főzelékkel 4 hósan.

Anyatejet eszik 70%-ban, 30% tápszer

2012. dec. 18. 07:54
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Én nem kezdeném el, ha rendesen fejlődik a Babácska.


Egyébként óriási tévhit, hogy a hozzátáplálást kell elkezdeni négy hónaposan, csak kóstoltatni kell, de azt is csak a kizárólag tápszeres babáknál és azért, hogy az ízekkel ismerkedjen. Mert az anyatej ugye mindig más ízű, a tápszer meg mindig ugyanolyan.

2012. dec. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy rendes főzeléket adj neki!!!:-) A babák főzeléke nem olyan mint a felnőtteké.Mielőtt elkezdenéd a hozzátáplálást,feltétlenül kérj tanácsot a védőnőtől.ők tudják elmagyarázni pontosan hogyan kell.először a gyümölcsök leveivel kell kezdeni,vagyis azt javasolják.
2012. dec. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is várnék legalább öt hónapos koráig, de a hat a legideálisabb. Amúgy is én gyümölcsökkel kezdtem, alma, banán, barack, majd sütőtök, aztán burgonya. Kekszet egyáltalán ne tegyél semmibe, mert nincs rá szüksége a gyereknek! Kevergetheted az ízeket egymással, minimális ízesítés is csak később kell, hadd ismerje meg a valódi ízeket. Habarás, rántás is ráér egy éves kora után.
2012. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!