Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdhetjük a hozzátáplál...

Mikor kezdhetjük a hozzátáplálást? Tápszeres,2,5 hós baba. Eddig eltérő véleményeket kaptam, kíváncsi lennék, ti mikor kezdtétek.

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 11:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
TÁpszeres babát 4 hónaposan lehet kóstoltatni ha mindenképpen szeretnéd, de a fél éves kort is nyugodtan kivárhatjátok:).
2012. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
én 3 hónaposan elkezdtem kóstoltatni, de elhanyagolható mennyiséget adtam csak neki (2-3 kanállal). Érdemben 4 hónaposan kapott először. Most 5 hónapos és már elég változatos az étrendje.
2012. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Én 3 hónaposan tervezem kezdeni,mert mire bármennyit is megenne,addigra bőven 4hónapos lesz.Bár napokban kapott mandarint már,de csak úgy,hogy a levével bekentem a száját.De természetesen husát nem fogja kapni jó darabig,meg rendesen a levét se.Almával,krumplival,barackkal meg répával kezdem majd.Sütőtök meg ilyesmiket majd bébiételként kap,mert nem szeretjük igy nem vesszük meg a zöldséget.Ő 9nappal múlt 2 hónapos.
2012. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
mindegy, hogy anyatejes, vagy tápszeres-e a baba, 4 hónaposnál hamarabb nem adnék neki semmit. Max nagyon picike reszelt almát pár nappal 4 hós kora előtt. Mit mondtak nektek, mikortól adhatsz neki mást?
2012. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%
4-6 hónapos kora között érdemes lekezdeni tápszeres baba esetén. Amikor már érdeklődik a kanál és az ételek iránt, s felismerte, hogy esztek, tátogat, esetleg áttört egy foga. Ha türelmes az ember, azt is jó megvárni, míg maga fel tud ülni, mert aokkal könnyebben illeszkedik be a közös étkezésekbe (is), ha aktív részese - és neked is könnyebb gy etetni ;)
2012. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
És mielőtt bárki lehurrog,kb ha két cseppet kapott,mert tudom hogy nem kaphat még mást tejcsin és tápon kivül.
2012. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%
Pontosan aznap kezdtük, amikor betöltötte a 4 hónapot kb. 2-3 kanál almalével és nem is haladtam utána gyorsan.
2012. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80%
De talán nem citrusfélékkel kellene kezdeni, az a hozzátáplálási táblázatban is eléggé hátul kullog.
2012. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Már 3,5 hónaposan adtam nekik almát keksszel. Majd fokozatosan főzelékeket, darabos ételeket 6 hónapos koruk körül. 8-9 hónaposan már azt ették, amit maguknak főztem.

Egyik sem lett allergiás semmire, és mindegyik egészséges.

2012. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A 4 hónapos kort azért meg kell várni. Babám szombaton lesz 4 hónapos és tegnap kapott először párolva almát. Szépen ette,ízlett neki. Tápszeres,de én korábban nem adtam neki. A gyomruknak még nem jó,ha korán kapnak szilárd étel. Várj 4 hónapos koráig!!
2012. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!