Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hónapos babátoknak miket...

5-6 hónapos babátoknak miket adtok tízóraira? Ebédre? Mennyi idő kell elvileg egy étkezés teljes kiváltásához?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5,5 hónapos. Tízóraira és ebédre kap a tápszeren kívül rendes kaját. Jelenleg ott tartunk, hogy kb 80-90 gramm gyümi (barack, alma, meggy, körte, esetleg néha üveges gyümis kaják), utána még megeszik rend szerint 120 ml tápszert. Ebédre főzit kap már egy ideje (krumpli, répa, cukkini, cékla, meg néha üveges egyéb főziket). Ebből is kb 90-100 grammot fogyaszt el. És utána még megeszi a 120 ml tápszert.

Már másfél hónapja hozzátáplálok. Szerintetek ki kellett volna már váltani ennyi idő alatt az egyik étkezést? Ha igen, melyiket?

És miket adtok/adtatok ilyen idős babátoknak?

Előre is köszi a válaszokat!


2012. dec. 19. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a babádtól függ, hogy hogy haladtok. Szerintem látni fogod, mikor érik meg rá. Én még ilyen korban nem váltottam ki. Igaz Ő anyatejes volt kizárólag. Nehezen indult az evés, de nagyon jó étvágyú baba lett belőle. MOst 9 hónapos.
2012. dec. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagyon jó étvágyú. Imádja a "rendes" kajákat. Én már 4 és fél hónaposan kiváltottam az ebédjét főzelékkel. Most 5 és fél hónapos és már uzsira gyümölcsöt kap. De ő már eszik husit is, mert nem lakik jól a sima főzitől és a gyerekorvos mondta, hogy rakjak neki bele. Uzsira pedig darált kekszet kap a gyümibe. Vacsira pedig tejpépet.

Amúgy szoktam neki adni paradicsomos krumplit, brokkolit, spenótot, banánt meg ha nem érek rá főzni akkor a kecskemétinek valamilyen üveges kajáját.

2012. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igény szerint szoptatom ennyi idős babámat.
2012. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetném, kedves második, hogy tízóraira mennyi gyümit eszik meg a babád? És ebédre mennyi főzit?
2012. dec. 19. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Babám 6 hónapos lesz, 4 hónapos kora után kezdtük a hozzátáplálást. Gyümölccsel (almával) kezdtük, azt nagyon szerette, megevett belőle 160 ml körül, ami egy étkezés. Jelenleg kiváltottuk az ebédet főzelékkel (sütőtök, sárgarépa, vagy cékla krumplival), ebből 120-160 ml között eszik meg, így nem adok utána már tápszert, ahogy nekem sikerül megfőznöm az adagot, mert 2 napra osztom el, és beteszem a hűtőbe. Uzsira gyümölcsöt kap (alma őszibarackkal vagy szilvával) és 1 hete teszek bele 1 kiskanál Milumil 7 gabonapépet a glutén bevezetése miatt, ebből is megeszik 120-160 ml között, ahogy sikerül elkészítenem. Tápszert ezen kívül 3szor kap 180 ml körül. Próbáltam még a gesztenyét krumplival, de nem ízlett. Most tervezem még a borsót, paszternákot, tököt és a meggyet nemsokára.
2012. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam nem szokott tízóraizni. Reggel fél 8 körül eszik és utánna már csak délbe. Ebédre olyan 160-200 gramm főzeléket eszik. De nem lakik jól ezért a gyerekorvos javaslatára vagy husit vagy egy kis lisztet kap a főzibe. Uzsira kb. 170 gramm gyümit eszik meg, abba pedig darált kekszet szoktam rakni. Azt elfelejtettem, hogy eszik már cukkinit, zöldborsót, szilvát és gesztenyét is.
2012. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!