Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játszócumit adtok a...

Milyen játszócumit adtok a babának? (szilikon? Latex? Fogszabályzós, "cseresznye" alakú? ) A leszoktatást mikor kezdjem majd?

Figyelt kérdés
Én nem akartam cumira szokatni, de 3 hónaposan volt néhány nagyon ütős napunk és egyedül a cumi volt a legjobb "gyógyszer". DE nem szeretném, ha folyton a szájában lógna, most leginkább csak elalváshoz adom neki. Ám éjjel, ha megébred, többszö is kéri, én meg ki-be az ágyból ugrálok fel... :( Jó lenne mielőbb leszokatni valahogy, ám addig is fontos lenne tudni, milyen a legmegfelelőbb cumi neki. most 6 hónapos, fogszabályzós szilokon cumija volt eddig.
2009. aug. 23. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Szia!Mi fogszabályzos,szilikonos mamot használunk.7 hós és megnyugtatja sokszor.A leszoktatáson még nem gondolkodunk.Az ujját kezdte volna szopni,ezért adtuk neki.
2009. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szilikon,fogszabályzós,jelenleg Nuk,illetve babynova is van.
2009. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
51%
a leszoktatás általában nehezen megy, főleg hogy a baba alvásnál megszokta. 1 éjszakát rá kell áldoznod. sírni fog...te meg majd megnyugatot. ennyi, de másnap remélhetőleg nem lesz gond.
2009. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ne szoktasd le, ha csak az alváshoz kell neki, hisz minden babának kell valami altató:) Ha meg az ugrálás miatt aggódsz, nálunk már 8 hónapos kora körül megtalálta ha körülötte volt leesve a cumi, aztán ebben is ügyesedik, így hamarosan vissza tudja tenni magának éjjel!
2009. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is irtó hasfájós volt a lányunk, mi is 3 hónaposan szoktunk rá (dm-es latexet használunk, a fogai teljesen rendben vannak), és igen, éjjelente oda kellett menni, és visszatenni néhányszor, de hamarosan megtanulja magának is visszatenni . (Egy ismerősöm úgy oldotta meg, hogy körberakta cumikkal és az egyik mindig a kezébe akadt, na ezt mi nem csináltuk, de nem rossz...:o) Én arra figyeltem, hogy csak akkor adtam neki oda, amikor már láttam, hogy fáradt és aludna. 8-9 hónaposan volt egy időszak, amikor mindig bevette a cumit, ha megtalálta, na akkor rászoktam arra, hogy eltettem őket, és kizárólag alváshoz kapta meg. (Főleg a babakocsiban való utazásnál kellett figyelni, mert ott ha kicsit unatkozott, berakta volna akkor is, ha egyébként nem volt még álmos, ezt nem engedtem). Most két éves, csak alváshoz kapja, amikor kiszáll az ágyból, legtöbbször maga adja nekem oda, hogy "nem kell cumpó". A leszoktatásról én azt gondolom, hogy az értelmére hatva fog bekövetkezni, akkor, amikor már magától "képes lesz letenni", mert megérti, hogy ő már nagy kislány, és nincs rá szüksége (ez is egy lépés lesz, a felnőtté válás útján, mint pl. a szobatisztaság). (Szomszédom gyereke pl. egyik nap kidobta a kukába a cumiját, én is ilyesmire várok :o) Szerintem nem fair elvenni valamit egyik pillanatról a másikra, amit már megszokott, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Az ujjszopástól szerintem nehezebb leszokni, ezért sem bánom a cumit. (Férjem 13 éves koráig szopta, és a fogsora ennek megfelelően el is deformálódott.)
2009. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám azt mesélte nekem, hogy kb 1 éves koromban odaadtam a cumimat a kutyánknak :) Onnantól a kutyus használta :)


Remélem az én 3 hónapos kisfiam is könnyen leszokik majd a cumiról.

Eddig Ő is többnyire alváshoz használta, de mostanában nappal is kell neki nyugtatónak :(

Ha alvásnál nem találja a kiságyban a cumit (mert kiesett alvás közben) akkor néha sír a cumiért, de néha megtalálja a kis kezét és akkor beéri azzal is.

Igazából nem tudom eldönteni melyik "jobb" a cumi, vagy a keze....

Mi Nuk cumit használunk.

2009. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak alváshoz kell, akkor még ne is akard leszoktatni szerintem, még semmi baja nem lesz tőle :) Fogszabályozós nem árt azért :)
2009. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat!
2009. szept. 30. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!