Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minek az egy éves gyereknek bili?

Minek az egy éves gyereknek bili?

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam, hogy egy éves szülinapjára bilit kap, hagy ismerkedjen vele. Ráültetik és ücsörög rajta, aztán vagy belepisil vagy nem? A szobatisztaság lényege nem az, hogy érzi amikor pisilni, kakilni kell és vagy szól, vagy önállóan elvégzi? Egy évesen erre hogy képesek?
2009. aug. 23. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy írod, ez a valódi szobatisztaság.(És ezt nem én találtam ki,Ranschburg Jenő is így gondolja.)Bőven ráér 2 éves kora körül próbálkozni,amikor már szellemileg és fizikailag is érett rá.Ráadásul sok gyerek szívesen használja azonnal a wc-t,így nem kell a bilimosással is bíbelődni.:))De divat dicsekedni vele,h bezzeg az én gyerekem már 1 évesen szobatiszta,pedig az még csak anyuka jó reflexeit vagy a gyerek türelmét bizonyítja,ha ennyi idősen sikerül vmi a bilibe.:)))
2009. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Lányom 8 hós kora óta bilizik, és nem bántam meg. Megfigyeltem mikor kakil, és abban az időben mindig ráültettem, és belekailt, belepisilt. Tudom, hogy ez még nem tudtatos, de hiszem, jobban megszokja, ha még "tudattalanul" ismertetem meg a bilivel, mint mondjuk másfél évesen, mikor már tud ellenkezni, hogy nem akar ráülni. Lányom meglepően hamar ha bekakilt, hozta a bilit és mutatta, hogy kakis. TEhát összekötötte a kakit az eszözzel, ami azért szép eredmény!! Most 14 hós, és már szól, ha bekakilt, igaz előre még nem, de ez még nem is várható el másfél éves kora előtt.

Én csak tanácsolni tudom a korai biliztetést , nálunk a tág családi körben mindenkinek bevált ez a módszer.

2009. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!