Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes babás vagyok +19kg?

36 hetes babás vagyok +19kg?

Figyelt kérdés
Súlyfeleslegem kb 1-2kg volt, normál súlyról indultam,60 kgról 171 cm vagyok, ez szerintetek mennyire ok?

2012. szept. 21. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 17 kg-ot híztam mindkét fiammal, engem a dokik piszkáltak érte, amúgy mindent leadtam mire hat hónaposak lettek, szoptattam őket sokáig és le is fogytam tőle. Ha nem vizesedsz nem lesz semmi baj sztem.
2012. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Én 25 kg-t híztam,nem érzem soknak,jól érzem magam. Nem sok,lehet tök hamar lemegy Rólad,lehet kell jó pár hónap,de ha teszel érte,nem fogsz így maradni. Amúgy meg ha sok,ha nem sok, már nem igen tudsz mit tenni ellene. Érezd jól magad a bőrödben,élvezd a maradék pocakos heteket!

Könnyű szülést!

39 hkm

2012. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi!

utolsó: nálam miért lehet, hogy kell több hónap?ezt miből következteted ki?

2012. szept. 21. 09:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Én azt írtam,hogy lehet nagyon hamar lemegy,lehet tovább fog tartani,mire szülés után leadod a kilókat, mivel fogalmam sincs a testedről és arról,hogy hogy működik. Hallottam már olyat,hogy 20 kg plusz sitty-sutty lement,meg olyat is,hogy csak 8-9 hónap múltán volt újra a régi.
2012. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért írta, mert nem mindenkinek megy le az egész súlyfelesleg rögtön szülés után. És azért a majdnem 20 kiló szerintem ebbe bele is tartozik. Én 11 kilónál tartok 29 hetesen, és tudom, hogy nehéz lesz.

De hogy a kérdésedre válaszoljak: az orvosok 10-14 kg hízásra szokták azt mondani,hogy még belefér, a te súlyod egyáltalán nem vészes, de még fog a baba is gyarapodni,ezáltal valószinüleg te is.

Nem hiszem, hogy rosszindulatból írta volna.

Üdv: 29 hetes

2012. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én 19 kg híztam, 36 hétre szültem. Amikor hazajöttem már 10 kg mínuszban voltam. Most féléves a lányom és annyi vagyok, mint a szülés előtt, és nem fogyoztam, nem tornáztam ez idő alatt :)

Lemegy az, biztos sok a víz is.

2012. szept. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

jah csak kérdeztem, nem gondoltam semmire, hogy miért kérdezte, csak még korán volt, telefonról néztem és valószínűleg nem értelmeztem helyesen a mondatot!

hát szülés után kiderül az biztos! amúgy átlag 60-70 dekákat hízok hetente, szval ha végig egyben maradunk, akkor még 3 kb jön.

érdekes amúgy, mert combban és persze derékben a régi nadrágjaimat nem tudom felvenni, de még mindig s-es és m-es ruháimban, pólóimban vagyok (ami persze elég hosszú, hogy a hasamon elférjen), szval fogalmam sincs hol van ez a plussz.

arra számítok egyébként én is, hogy szép lassan majd a hónapok alatt visszarendeződök.

egy oldalon azt olvastam, hogy normál testalkatnál 10-20 kg között normális. a 9-12 kgos hízás pedig a doki szerint modern elvárás,alig 10 éve nem foglalkozott ezzel senki.

2012. szept. 21. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:
most biztos utalni fogtok de szerintem a 20 kilo hizas az eleg sok. persze ha olyan alkat vagy akkor lemegy hamar szules utan es nincs gond. de maga a baba nem indokolja a + 20 kilot. ha jol emlekszem ugy mindennel egyutt 7-8 kilo korul van(baba,mehlepeny,magzatviz stb). persze ha valaki vizesedik akkor tobb.en eddig 9 kilot hiztam 34 hetesen es ha ilyen utemben haladok akkor feljon max meg 2. es szerintem ezt is epp eleg lesz majd leadni utana.hozzateszem hogy alacsony sullyal indultam.
2012. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez szinte azonnal le fog menni majd meglátod!

Sokban függ genetikától is,magától a várandósságtól is mennyire lassul le az anyagcseréd..sokaknál a nagy kajálás ellenére történô hizás a szoptatással is összefügghet: az folyamat viszi le..vannak akiknél nem..vagy várandósan nem hizik hanem szopi alatt.mindenkinél más.kor is számithat... Hány éves vagy?hány centi?kezdôsúly?

2012. szept. 23. 06:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én 26 hetes kismama vagyok (viszonylag fiatal, 23 éves). 165 cm vagyok és 56 kilóról indultam a terhesség elején, szóval egy átlagos testalkattal. Az első 4 hónapban 1-2 kiló jött csak rám, és most voltam a védőnőnél, és plusz 10 kiló van. Az orvosom ki is akadt. Őszintén, nem nagyon értem... nagyon odafigyelek a táplálkozásomra, arra, hogy mennyi szénhidrátot viszek be, cukrot egyáltalán nem fogyasztok, és tornázom. Az ismerőseim (olyanok is, akik rég nem láttak), mind azt mondják, hogy egyáltalán nem látszik rajtam, csak a hasam nagyon nagy már most. Én egy kicsit látom a combomon, meg az arcomon, hogy kikerekedett, de nem 10 kilót!!! Az orvosom diétára fogott, és bár ő is azt mondta, hogy nem nézek ki durván, de a számok beszélnek, és ha nem állok meg a durva súlyfelszedéssel, akkor nem vállal, és kinevetett, hogy ha nem tudom, hogy mitől hízok, akkor menthetetlen az ügy. Jár valaki még ilyen cipőben? Lehet, hogy már most valamilyen vizesedés belül, ami nem látszik?
2012. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!