Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már olyan, hogy babátokna...

Volt már olyan, hogy babátoknak előbb adtatok enni azt amit később szabadott volna?

Figyelt kérdés

pl 7 hónaposan 8 hónaposnak való ételt vagy hasonlót?

ha igen mit és akkor mennyi idős volt a baba?


2009. aug. 23. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, 4 hónaposan adtam Neki 5 hónaposnak való gyümölcs desszertet. Mondjuk ez nem túl kirívó. Baja nem lett tőle amúgy.
2009. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet hogy most lepontoznak de 7 hós kora óta nem eszi meg a babakaját...így azt eszi amit mi is eszünk + cici napi 5-ször. Lisztesen, sósan stb...
2009. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

második válaszolónak:

és semmi baja a picinek? darabosan adod neki?

és miket csak azért kérdezem, mert az én fiam is állandóan kinézi a kaját a szánkból és néha kell adnom neki az enyémből persze kicsit nem sokat ő már a tápszert sem fogadja el....

tejet és gluténos dolgokat is adtál neki?

köszönöm a válaszokat

2009. aug. 23. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Aki lepontoz, az nincs tisztában azzal, hogy 7-8 hós kortól ajánlott bevezetni a gluténtartalmú ételeket. Úgyhogy semmi rosszat nem teszel.
2009. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
OFF: ha a babátok nem eszi meg a tápszert és már rég nem szopizik, mivel pótoljátok a tejalapú ételt? Mert, ugye ajánlott a napi 5 deci, és Mi nagyon kínlódunk ezzel.
2009. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hát ez az...

én általában tejpépet tápszerbe keverem úgy megeszi, de nem adhatok neki minden étkezésre azt....

2009. aug. 23. 17:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Háááát én folyamatosan hamarabb adom neki a dolgokat.

De mi külföldön lakunk és nem tudom, hogy vagy Magyarországon finomkodnak nagyon, vagy itt hamarkodják el a dolgokat. Persze én üveges bébiételeket adok neki és csak olyat ami a korának megfelelő, de így is sok olyan van amit otthon jóval később kezdenek el adni a babának.

Pl. 4-6 hónapos kortól már sárgabarack, marhahúsos ételek, narancsos-körtés ital. Málnás, epres üveges bébiétel. 7 hónapos kortól hal,tészta.

Először mindig csak kóstoltatom és ha ízlik neki és nincs semmi baja, akkor mehet egy egész adag. Eddig még nem volt semmitől semmi baja.

2009. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy azokat a gyümölcsöket, zöldségeket lehet először adni, amelyek nálunk is megteremnek és a déli gyümiket csak 1 éves kora után, mert az allergia sok esetben nem azonnal jelentkezik, hanem később...én inkább nem kockáztatnám...elvégre a Te gyerekedről van szó, nem máséról..és a Te lelkiismeretedről.

És sokszor ráírják a bébiételekre, hogy adhatók x hónapos kortól...közben meg nem is adható az, ami benne van. Ugyan ez a helyzet a babateákkal is. Attól, hogy ízlik a babának, még nem biztos, hogy jót is tesz neki. Gondolj csak a Mekis kajára...nagyon finom, de igazából egy méreg a szervezetünknek.

2009. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Tejdesszertek nagyon bejöttek nekünk és a kefir natur joghurt gyümivel gabona keksszel bele morzsolva.

Nem tapasztaltam semmit a lisztes kajáktól sem.

2009. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
második válaszoló és hány hós kórtól adtad a tejdesszerteket? ami babának való vagy a simát is?
2009. aug. 24. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!