Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogyóban az anyatej, hogyan...

Fogyóban az anyatej, hogyan tovább? Tápszer vagy almalé?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a babám, sanszos, hogy már nincs elég tejem neki (simán megissza a 180-200 ml-et reggel, du-ra meg 70-80-kat tu csak enni a ciciből, utána sincs jókedve mint eddig.) már két nap du egy étkezésre adtam neki tápszert, 160-at benyomta. De tegnap a dokinéni a gyümölcsöt javasolta a tápi helyett és ha majd azzal is éhes marad, akkor jöjjön a tápszer. Nem értem, hisz attól nem marad több tej délutánra, ha adok neki 3 kanál almalevet szopi előtt. A fimat anyatej mellett 5,5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni gyümölccsel, nála 8 hónapos korában kellett csak a tápszer, ezért nem tudom. Szívem szerint 5 hónapig nem adnék gyümölcsöt (bár tudom, hogy van, aki már 2-3 hónaposan ad, én ennek ellene vagyok)

5-6-szor eszik a lányom, az éjjelt már 2 hónapja átalussza. Ha nehezen jön a tej, bealszik, ezért van, hogy 1-1,5 órát is itt fekszik. Ezért nem tudom sűrűbben rátenni. Hogyan legyen ez a köztes időszak?


2012. dec. 20. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adjál neki tápszert,ne maradjon éhes. mi is átmentünk ezen az időszakon,én nem adtam neki,inkább a tejemet próbáltam serkenteni,azt hittem sikerült,aztán kiderült amikor megmértük a babám,hogy alig hízott. :( így most tápit is kap+tejcit is.
2012. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha gyakori szoptatás mellett is kevés a tej, akkor én egyelőre inkább tápszert adnék. Éppen arra van "kitalálva", hogy az ilyen helyzetekben legyen mit adni a kicsiknak:).

A hozzátáplálás nagyon "Lutri", hogy milyen ütemben megy, szóval egyáltalán nem biztos, hogy pár napon belül mennyiséget fog enni. Ezen kívül nem is biztos, hogy jót tenne neki ha egyből nagyobb adagokat enne.

Szóval amíg tudod anyatej + tápszer és mellette kóstoltatás:).

2012. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tápszert adnék.

Ilyen korban is el lehet kezdeni a kóstoltatást, de valóban, a 3 kanálka almalétől nem fog jóllakni. Mivel nem vagy kezdő anya, így te is tudod, hogy napok, sőt, hetek is eltelhetnek, mire megeszik egy tisztességes adag gyümölcsöt. (Amit ugye gyorsan meg is emésztenek.)

Addig meg ugyanúgy kevés lesz az anyatej, éhes marad.

Ügyesek vagytok, hogy eddig volt elég tej, de most már nem elég, kell valami plusz. A tápszer a legjobb megoldás, ha te még ellene vagy a gyümölcsnek.

Esetleg (ha szintén nem vagy ellene), kipróbálhatjátok a tejpépet.

2012. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hónaposan kezdtem adni a babámnak a gyümölcsöket,de 2 óra múlva megéhezett.(érthető módon)most már csak desszertként adom neki tízóraira,ill uzsira.Főétkezést egyelőre nem fogok vele kiváltani.Sztem adj neki tápit is.
2012. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az orvosodat. Ha adnál is neki almalét, az nem vált ki anyatejes, vagy tápszeres étkezést. A védőnőm szerint még maga a gyümölcs sem. Tehát amikor én elkezdtem az almalét és az almapépet akkor ugyanannyi tápszeren felül adtam, minta amit addig evett.
2012. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok:)

Én is ezen gondolkodom, hogy vajon tudja- e a doki, hogy mennyi az alma kalóriaértéke... egy evésre minimum két almát be kéne "tolni" szegény babának, hogy annyi kalóriához jusson mint tejből vagy tápszerből... ez meg a'sszem evidens, hogy nem reális elvárás:D.

2012. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam, mint ti, csak meglepett a dokinéni. Azt nem tudom még, hogy ugye általában a tápszeres babákat 4 hónaposan, az anyatejeseket 6 hónaposan kezdik hozzátáplálni, mi van az ilyen vegyes táplálással? Kezdjem 5 hónaposan? :o) Akkor már tuti fele anyatej, fele tápszer lesz. Igen, a fiamnál is 3-4 hét volt, mire kiváltottuk a tízórait, utána jött az ebéd csak, nem siettük el, ezért furcsa nekem ez a helyzet.
2012. dec. 20. 12:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezért is furcsálltam a dokinéni javaslatát, főleg mert már 81 óta gyerekorvos (az enyém is ő volt, nem egy mai)
2012. dec. 20. 12:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyre többen gondolják úgy, hogy a tápis babákkal is meg lehet várni, sőt érdemes megvárni a hat hónapos kort, szóval attól, hogy vegyesen táplálod a babádat, nem "szentírás", hogy fél éves kora előtt el kell kezdeni az érdemi evészetet:).

Az persze nem baj ha kóstoltok, a tápszer "miatt" már szokva van a bélflórája az anyatejen kívül máshoz is, de egyáltalán nem elvárás, hogy 4- 5 hónaposan kapjon "rendes" ételt is:). A glutén bevezetésén érdemes ebben a helyzetben gondolkodnod(amihez egyébként épp elé ha mondjuk gabonás tejpépet "nyalatsz vele"), hiszen jó lenne ha ez addig megtörténne, amíg van anyatej is a táplálékában. Ha még stabil a tejmennyiséged, akkor ezt sem kell elsietni, sőt:), csak ha rohamosan csökken, akkor mondjuk egy hónapon belül érdemes lehet a glutént óvatosan elkezdeni.

2012. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a gyerekorvost! Persze jó az alma, de nem egy főétkezés kiváltására. Egész más a tápanyagértéke. Valami hasonló cipőben jártunk mi is, nekem azt mondta a védőnő, hogyha megbízok magamban, hogy nem nyúlok a tápszerhez, de ez engem nyugtat, akkor tartsak otthon! :-P

2 hónapos volt a babám, amikor megjött, onnantól kezdve egy szenvedés volt, de teával, bogyóva,kihúztam 6 hónapos koráig. Persze otthoni mérlegen hetente néztem a súlyát, hogy nem fogy-e baba. Nem fogyott, így ha már napközben csak 80-90-et evett akkor nem izgultam. Ő is nyugodt volt!Én rásegítettem a szaporító fejéssel, beraktam a hűtőbe, ha kellett pótoltam,ha nem akkor be a fagyóba. Én azt mondom, hogy ez a te döntésed,úgy csináld, hogy mindkettőtöknek jó legyen.

2012. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!