Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogyóban az anyatej, hogyan...

Fogyóban az anyatej, hogyan tovább? Tápszer vagy almalé?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a babám, sanszos, hogy már nincs elég tejem neki (simán megissza a 180-200 ml-et reggel, du-ra meg 70-80-kat tu csak enni a ciciből, utána sincs jókedve mint eddig.) már két nap du egy étkezésre adtam neki tápszert, 160-at benyomta. De tegnap a dokinéni a gyümölcsöt javasolta a tápi helyett és ha majd azzal is éhes marad, akkor jöjjön a tápszer. Nem értem, hisz attól nem marad több tej délutánra, ha adok neki 3 kanál almalevet szopi előtt. A fimat anyatej mellett 5,5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni gyümölccsel, nála 8 hónapos korában kellett csak a tápszer, ezért nem tudom. Szívem szerint 5 hónapig nem adnék gyümölcsöt (bár tudom, hogy van, aki már 2-3 hónaposan ad, én ennek ellene vagyok)

5-6-szor eszik a lányom, az éjjelt már 2 hónapja átalussza. Ha nehezen jön a tej, bealszik, ezért van, hogy 1-1,5 órát is itt fekszik. Ezért nem tudom sűrűbben rátenni. Hogyan legyen ez a köztes időszak?


2012. dec. 20. 12:40
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nekünk is megvolt már a tápszer recept 7 hetesen, de most egy hete kb. váltottam ki.

Teát nem iszom, mert azt gondolom, hogy attól is volt a hasfájás, a bogyókat mindig elfelejtettem szedni, vagy előtte utána iszok vagy eszek... Fejni eddig fejtem, volt is a fagyóba téve, azokat már feléltük, most fogyott el.

Mivel 2 hónapja kb átalussza az éjjelt (reggel 6-ig átlag), örülök, hogy én is alszom, nem kelek fel fejni, este 11-12 körül kifejtem mindkettőt, abból lett kb. 120-140 ml, és másnap azzal pótoltam, ha kellett. Most már nem tudok fejni este sem, ha kiszívja mindet, vagy max 40-50-et a kettőből. Evés után még 20 sem jön le belőle, próbáltam. Sajnos nem teszek meg mindent, tudom, de már a lelkesedésem sem olyan, mint 3 éve. Nem mellesleg a naggyal is kell foglalkozni, és sokat van itthon betegen.

Köszönöm a válaszaitokat, mind hasznos volt.


Ja, annyi még, hogy a dokinéni még a pihenést is javasolta, hogy fogjak be mindenkit segítségnek akit lehet. Párom dolgozik, ha itthon van segít, segített mindig is, de házimunkát nem bízom másra. Nem csillivilli a lakás, porcicák is vannak, szóval nem dzsuválok minden nap, de azt nem viselem el, mikor más csinálja. Szóval a pihenésnek annyi, főleg itt Karácsony előtt...

Boldog Ünnepet Nektek!

2012. dec. 20. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!