Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak neki almalevet vagy ne?...

Adjak neki almalevet vagy ne? Ti mit tennétek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos és egy hetes,tisztán anyatejes,nyugodt baba.Egy aggasztó problémám van,hogy most már van 4-5 nap is,hogy nem kakil.Első naptól fogva napi 1 max.2 volt,aztán ez egyre ritkább lett.A védőnő szerint teljesen hasznosítja az anyatejet.Nyugodt baba,nem erőlködik nem fáj a pocija nem keményedik neki,igazából látszólag nincs gond,de engem ez nagyon aggaszt.Azért mégis 4-5 nap már nagyon sok nem???Volt így valaki?Amikor a védőnővel beszéltünk róla,Ő mondta,ha gondolom próbáljuk meg neki az almalevet,hátha picit rendbe tenné.Nem tudom mit tegyek?Kisfiam 6 hónapig anyatejes volt kizárólag,de neki nem volt gond a széklettel.Okozhat gondot,hogy ennyi ideig nem kakil ha látszólag nincs problémája?Vagy próbáljuk meg?De mennyit adjak neki,és miből?

2012. dec. 9. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem anno a gyerekorvos azt mondta, anyatejes babánál az is normális, ha naponta 11-szer kakil, és az is, ha 11 naponta 1-szer. Én nem aggódnék a helyedben. Ha jól van a babád, nem fáj a hasa, akkor előbb-utóbb úgyis megjön a kaki.
2012. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én babámnak anyatej és tápszer mellett, volt hogy napokig nem volt kaki. Védőnő szerint normális, utána egyből egy nap alatt többször kakilt. Próbáld meg esetleg a hőmérőt, Nálunk volt, hogy hőmérőzés közben bekakilt :)
2012. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az almalé még jobban meg fogja fogni a hasát ...
2012. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

max.barack levet adhatnál,mert az almalé bizony hasfogó.

Ha nem erőlködik,nem fáj a hasa teljesen rendben van:)

2012. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam kb. 3 és fél-4 hónapos korában már csak 6-7 naponta kakilt, de mivel az állaga normális (anyatejes) volt, nem volt kemény, nem kínlódott, nem fájt a hasa és nem volt székrekedése, nem aggódtam. Ugyanolyan jó kedvű volt, ugyanannyit evett, az egyetlen változás az volt, hogy elkezdett nagyon büdöseket pukizni. :)

Aztán mikor elkezdett szilárd kaját is enni, mindennap kakilt, most már van, hogy többször is.

Ne aggódj és ne adj neki semmit, legalábbis ha csak emiatt adnál. Szerintem.

2012. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is ekkor kezdtük el ,de szilvát kapott mert az alma foghat is ,baba függő.
2012. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és oké hogy hasznosítja de nem több mint 3 nap ,az a tapasztalatom,sajnos csúnyán beszorult a kicsimnél többször a kaki.
2012. dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az almalé bizony hasfogó... Nagy hozzáértő a Te védőnőd is...


Ha nagyon zavar a kakitlanság, inkább egy nagyon pici cukros kamillateát adj neki reggel, esetleg hőmérőzéssel próbálkozz. De 4-5 nap annyira még nem gáz szerintem, ha van sok pisi és hízik szépen a Babi :)

2012. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat,a védőnőmmel semmi gond nincs,ha kicsit utána olvasnátok az alma emésztést segíti elő,ha székrekedés van hígítja ha hasmenés van keményíti a székletet.

[link]

Nem látom rajta,hogy zavarja bár a nagyon szagos puki nálunk is megvan,sőt az a minimális széklet is tud nagyon szagos lenni.Egyenlőre nem adok neki semmit,majd meglátom,hogyan alakul.

2012. dec. 10. 07:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de az almától nagyon szorulásos volt, már 8 hónapos, de még mindig!
2012. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!