Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos a kislányom....

16 hónapos a kislányom. Nagyon sokat vagyok feszült, ideges. Minden éjjel 1x még felkel. Nálatok is vannak ilyen időszakok?

Figyelt kérdés
Minden nap főzök, mosok és hetente takarítok.Úgy érzem elegem van mindenből, nincs kedvem semmihez. Elegem van abból, hogy bárhova megyünk boltba, sétálni mindennek az ellenkezőjét csinálja és folyamatosan résen kell lennem. Egy bevásárlás végére teljesen kifáradok fejben. Szedek Magne B6-ot. Sokszor már délelőtt 10 órára kifáradok. Hetente 1-2 alkalommal el szoktam menni egyedül 1-2 órára kikapcsolódni, de ezt sem érzem elégnek.
2012. dec. 21. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom 3,5 éves, minden este felkel hogy szomjas, vág pisilnie kell, vagy fázik!

Ő sem csinálja mindig azt amit kell, de hát gyerek!

Te sem akarsz mindig arra menni amerre a párod, kompromisszum, és megoldódnak a dolgok! Ne vedd a lelked re a dolgokat, vedd lázában a gyermek rosszalkodásait! Nagyon kicsi még ahoz, hogy azt cainálja amit mondassz neki!!!

2012. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom de mégis mit vársz egy 16 hónapos gyerektől? Ő még nem teljesen érti, hogy Te mit szeretnél, tekintettel meg pláne nem lesz rá. :) Hiába akarod Te végigaludni az éjszakát ha Ő mondjuk szomjas és felébred és kéri, hogy adj inni Neki. Te talán nem szoktál soha sem felkelni éjjel mert mondjuk pisilned kell vagy csak nem alszol jól, szomjas vagy, fáj valamid stb.?? A főzés mosás részre azt írom, hogy ezzel mindenki más is így van ... Szerintem egy kicsit túlidegeskeded ezt a dolgot, minden ilyen korú gyermek olyan mint ahogyan Te leírod... Az én lányom 15 hónapos és még mindig felébred 3-4 alkalommal éjszakánként! Még mindig szopizik néha, vagy épp szomjas, vagy csak nyűgös... Ő is nagyon sokszor csinálja a szöges ellentétét annak amit én szeretnék de mégis mit csináljak vele? Hiába mondom el Neki, hogy mondjuk kérlek pakold össze a szétdobált játékaidat, Ő még ezt nem feltétlenül érti. Én a kislányom mellett fősulira járok és dolgozom de azért nem dőlök ki délelőtt 10 órára... Nem mondom, hogy este nem alszok be ruhában kb. de azért az amit Te felsorolsz nem olyan gázos mint ahogyan beállítod! Megértem, hogy néha semmihez sincs kedved, ezzel mindannyian így vagyunk, de egy gyerekhez türelem, megértés kell, kicsit szedd össze magad!
2012. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na jól megkaptad itt a magadét. De ne keseredj el. Az én kisfiam 11 hónapos lesz, de én már sokszor a reggel gondolatától is rosszul vagyok, mert már felkelni sincs kedvem, megint egy fárasztó nap. Hisztizik nyöszörög nem akar játszani, ha felveszek le akar menni, ha leteszem fel akar jönni. Segítség nulla, még a boltba sem tudok lemenni, hogy vegyek egy kenyeret. A házimunka hát az úgy ahogy elvégezve, igaz ablakot már egy éve pucoltam, egyszerűen nincs rá időm, de laszarom, mást úgysem tudok tenni, mert különben becsavarodnék. De ez van, ki kell bírni elvégre szültem egy gyereket, azt meg senki sem mondta, hogy ez mennyi lemondással jár. Még kikapcsolódni sem jutok el, 24 órában szolgálok. De hát még két év aztán ovi, utána meg szerintem visszasírom ezeket az időket amikor még sülve-főve együtt lehettem vele. Szóval kitartás majd csak alakul valahogy, és nem tart örökké.
2012. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát igen,jól leosztottak :-( Még jó,hogy tanácsért,pár biztató szóért jön ide az ember...

Én is úgy vagyok ahogy Te és az utolsó előtti hozzászóló.

Fiam 13 hónapos és igen sokszor nehezek vele a mindennapok,én is sokszor fáradt vagyok agyilag is és fizikailag is.

Ez van,nem vagyunk egyformák,nem egyformák a problémáink,a gyerekeink és az életformánk sem.

Ezért nem foglalkozom a "mit panaszkodsz?","szedd már össze magad" megjegyzésekkel és remélem Te sem.

Még egy éjszakát sem aludtunk végig és a férjem is sokat dolgozik.

Én mindenesetre bizakodom,hogy lesz majd könnyebb is...

2012. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok! Ez Nektek a leosztás? Mert annyit mondtam, hogy mégis mit vár egy 16 hónapostól? Szerintem ezzel egyáltalán nem osztottam le a kérdezőt... Csak az igazat mondtam el. Azt, hogy amikor gyermeket vállalunk, tudatában vagyunk annak, hogy egy gyerekkel mennyire nehéz. Nekem is első babám és én csinálok mellette ezer más dolgot, én is sokszor kiakadtam, de elgondolkodtam és rájöttem, hogy muszáj összeszednem magam hiszen a gyerek még nem érti, hogy velem mi van, hogy én elfáradtam, mellette nem lehet elfáradni. Persze akinek van lehetősége, az élhet azzal, hogy kicsit "lepasszolja" a gyereket és kikapcsolódik 1-1 napot hetente, sajnos nekem erre nincs lehetőségem. (ahogyan a kérdezőnek sem) Na de a lényeg a lényeg, én nem kiosztásnak szántam a válaszom, de az első válaszoló sem, szerintem!
2012. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és a szedd össze magad megjegyzésem sem úgy szólt ahogyan az utolsó válaszoló írta, hogy jaj szedd már össze magad mit panaszkodsz... Ezt jó indulatból írtam!!! De ha Nektek úgy jobb írhatok másképp is:


Nyugodtan hagyd el magad, temetkezz a problémáidba, egész nap sajnáld önmagad és legyen eleged mindenből. Hagyd, hogy állandóan az járjon a fejedben, hogy Neked nincs időd kikapcsolódni, még véletlenül se tereld el a figyelmed 1-1 közös játékkal, vagy ne próbálj meg erős maradni és tartani magadban a lelket! Nyugodtan idegeskedd halálra magad a bevásárlóközpontban ha a gyerek hisztizik, ne is próbálj meg higgadt maradni!


Ez így jobb? Bármilyen hihetetlen is, én is csak segíteni akartam csak valahogy senki sem értette meg ...

2012. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9:58-as vagyok.

Lehet segíteni próbáltál/akartál,ezt szerintem senki nem vonta kétségbe.

Én ahogy a válaszodat elolvastam elég nyersnek,támadónak éreztem...

'Mégsem dőlök ki 10 órakkor',hát szegény igen,mert fáradt és ez baromira rá tudja magát nyomni egy napra.

De nem akarok én vitát szítani,Neked Kedves utolsó az a véleményed,Nekem meg ez.

2012. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!