Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 2 hónapos a kisfiam és...

Most 2 hónapos a kisfiam és az édesanyámmal nem túl jó a kapcsolatom (részletesebben lent kifejtem). Helyes-e ilyen esetben a baba-nagymama kapcsolatot ritkítani esetleg szüneteltetni?

Figyelt kérdés

Azt az elején szeretném elmondani, hogy tisztelem az édesanyámat, de ő egy nagyon nehéz természetű ember, aki az egész gyermekkoromat negatív irányba befolyásolta, ugyanis rendszeresen bántalmazott. Ennek ellenére szemet tudtam hunyni a dolgai felett, meg tudtam bocsátani. De ez a mai napig mély nyomokat hagyott bennem.

Önző módon mindig a saját problémájával van elfoglalva, semmi nem érdekli. Amikor megszületett a kisfiam, megörültem, mert azt láttam rajta hogy örül az unokájának.

De az elmúlt napokban számomra sértő megnyilvánulási formái voltak, de én ezekre a békesség kedvéért inkább nem is reagáltam. Amikor legutóbb telefonon beszéltünk, fél órán át csak a saját bajait hajtogatta. Nem is érdeklődött irántunk, egy mondat erejéig sem. És amikor egy dologban nem értettem vele egyet, utána elkezdett vagdalkozni régi dolgokkal.


Meg szeretném kímélni a kisfiamat attól az idegbajtól, ami az édesanyámból árad. Mi a férjemmel jól működő harmonikus kapcsolatban élünk már 8 éve. Az anyámat próbáltam távol tartani a magánéletemből, ez valamennyire sikerült is.

Mit lehet ilyen esetben tenni? Minimális kapcsolatot tartsak fent az édesanyámmal vagy amíg nem viselkedik normálisan ne is látogassuk meg? Természetesen arra törekednék, hogy a kisfiam jó kapcsolatban legyen a családtagokkal, de úgy érzem, hogy az anyám nem fog megváltozni. Mi a helyes ilyen esetben?


2009. aug. 23. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megérzésem szerint te egy intelligens nő vagy. Ha úgy érzed hogy anyuka nem tenne jót a babádnak, akkor próbáld meg ritkítani a találkozásokat, ha megteheted. Te tudod a legjobban mi a legjobb a gyerekednek. Párod mit mond?
2009. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ez nagyon nehéz lesz, akár találkoztok gyakrabban, akár kiritkitod ezeket az alkalmakat, mivel akkor meg a kisfiadnak kell elkezdened majd magyarázkodni, tulajdonképpen miért is nem jön a mama gyakrabban, stb. De úgy érzem, ez a magyarázkodás, titkolódzás, még mindig egészségesebb a gyereknek, mintha hasonlóak érik esetleg, mint amik téged értek anno. Azaz én ebbe az irányba döntenék. Én tartanám anyámmal a kapcsolatot, ha birom, de a gyerekeimet nem tenném ki a szeszélyeinek, ha van rá lehetőség.
2009. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon intelligens csajnak tűnsz az írásod (fogalmazásod) alapján. Én valószínűleg végleg nem tiltanám el tőle, de ritkitnám a talákozásokat. Sem a gyereknek, sem neked nem hiányzik az a negatív sugárzás, ami árad belőle. Pedig tudom mit érzel, mert mégis csak az édesanyád... Esetleg írd le neki egy levélben, hogy próbáljon meg pozitívabb lenni, mert nektek egy jó kedvű, amolyan igazi nagymamára lenne szükségetek. (hátha megérti). Ha nem, akkor ritkítás. :(
2009. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a kapcsolattartás, tedd azt, amit a legjobbnak hiszel, hiszen a te családodról van szó. Ha eddig jól megvoltatok a mamád nélkül, akkor ezen miért kellene változtatnod? Csak azért, mert úgy gondolod, hogy az anyukádnak kellene ismernie az unokáját? Nem szeretnélek megbántani, de ő már nem fog megváltozni, a kettőtök kapcsolata sem fog megváltozni, lehetett volna rá reményed a baba születésével, de mint irod a csoda nem történt meg, lélekben már le is mondtál róla, akkor most miért okoznál magadnak újabb fájdalmakat?
2009. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a sok segítséget!

Én is úgy érzem, hogy az édesanyám nem fog megváltozni, mégha úgy is tűnt egy kis időre. Megpróbálok vele beszélni, hogy

szeretnénk nyugodt környezetet biztosítani a babánk számára. Remélem megérti...

A férjem diplomatikus ebben a kérdésben, nem hangol ellene, de látja mi a helyzet és ismeri régebbi dolgokat.


Mégegyszer köszönöm szépen a sok tanácsot!

2009. aug. 23. 22:27
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Nekem is nagyon emberi volt, ahogy megfogalmaztad ezt a nagyon is nem könnyű helyzetet!

Lévén tanácsot kértél, hát leírom, hogy mit tennék én, s aztán úgy is döntesz belátásod szerint!

Lehet, hogy valahol mélyen, már eldöntötted, hogy nem akarod a gyermekedet az édesanyádra bízni, de mégis írtál. Számomra ezt azt jelenti, hogy az értékrendszeredben ez mégiscsak fontos momentum volna. Ha így van, akkor is a legfontosabb, hogy a saját gyermeked szempontjait vedd figyelembe. Ehhez szerintem az kell, hogy

- ülj le őszintén, de határozottan az édesanyáddal, s mond el neki, hogy bármi is van kettőtök között, a kisfiad minderről nem tehet, tehát ha együtt lesztek, megkéred rá, hogy.... innen már tudod. Fontos, hogy nagyon kedves, de határozott légy, hisz itt most már nem a te és édesanyád "játszmája" a fontos, hanem a gyermeked lelke.

- könnyen előfordulhat, hogy édesanyádnál "ezek a játszmák" sokkal fontosabbak lesznek, mint az unokája. Ezért eleinte semmiképpen ne hagyd őket kettesben, csak ha megbizonyosodtál arról, hogy az unokája van olyan hatással rá, amitől ki tud lépni ebből - az úgy tűnik - rögzült szerepéből.

Ha igen, örülj, s bátorítsd édesanyádat, mert ez egy óriási lehetőség lesz mindkettőtök számára a meglévő viszony rendezésére is! Ha nem, hát neked kell kilépned, de ugyancsak nagyon határozottan. Te, mint lánya, tarthatod vele a kapcsolatot, de hogy a gyermekeddel milyen feltételek mentén léphet kapcsolatba, azt már neked és a párodnak kell meghatároznia, s ehhez JOGOTOK VAN!

Hát, ez az én véleményem!

Békességet és örömet a gyermeketekben!

2009. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!