Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap kapott először almát a...

Tegnap kapott először almát a kisfiam de nem ízlett neki. Kiválthatom az első étkezést tejpéppel?

Figyelt kérdés
ma is próbálkoztam az almával de egyszerűen kiköpi. Holnap elkezdhetem a tejpépes kóstoltatást? Mennyit kell neki adni? 1 hétig növelljem az adagját és utána váltsak ki egy teljes étkezést?
2012. dec. 23. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hová rohansz.

HOZZÁtáplálásról van szó, nem táplálékváltásról.

A kóstolgatás most a lényeg, az ízek és állagok megismerése, mellette kapja azt amit eddig is. (tápszer vagy anyatej)

Ráadásul ha anyatejes, akkor tejpépet úgy ahogy van felesleges adni.


Az alma egyébként nyersen egyik gyerekemnek se jött be pici baba korban.

Főzd puhára vízben, úgy turmixold vagy tört össze és próbálhatod megint.

De választhatsz sütőtököt vagy krumplit vagy mást is helyette, nincsenek kőbe vésett szabályok. :o)


3 gyerekes anyuka

2012. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Sütve is nagyon finom édes az alma!!!Egy próbát megér!!!
2012. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is ma kapott előszőr almát, neki sem ízlett, kiköpte, de semmiképpen sem siettetem, próbálkozom mindenféle verióval pár napig, utána megpróbálkozom a répával. Ha az sem jön be, akkor várok még vele 1-2 hetet. Lehet, hogy alapból sem ért még meg a hozzátáplálásra.
2012. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne siettesd. A tejpépet még ne add,ha az almát se eszi meg. Próbáld meg pár nap múlva. Kóstoltathatod a krumplit és a répát is.
2012. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben. Várok még akkor a tejpéppel. Holnap próbálkozok majd főtt almával, ha az sem megy, akkor jön a répa és krumpli.


Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 23. 19:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt még megtudnátok mondani hogy 1 hét után váltsam ki egy étkezését, addig mindennap növeljem egy kicsit az adagját? Mennyivel?
2012. dec. 23. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 3 hét alatt váltottam ki egy étkezést a fiamnál. Bár ő az almát is úgy ette első nap is, hogy a javasolt 3-4 kanál helyett úgy kellett elvennem tőle a 8-9.-nél. Másnap már pép+lé-t kapott, haramdnap meg csak pépet. Szóval ő imádta, mondjuk azóta is mindent megeszik. És így volt 3 hét a kiváltás.

A tejpépet én kerülném, mert a fiamnak is adtam uzsira, néha néha tízóraira, és tejallergiagyanús lett.

Most a lányomnak inkább nem adok majd.

2012. dec. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!