Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Hogy bírtátok az...

Kismamák! Hogy bírtátok az első időszakot a babával? A kialvatlanságot? Mennyit segített a párotok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egész jól!

Igaz, az én fiam tápszeres volt, így éjjel apa is meg tudta etetni. Rengeteget segített a férjem, ráadásul pont karácsony előtt született a kicsi, így otthon is volt 2 és fél hétig, mert akkor vette ki a maradék szabiját!

Meg pl. hozzánk, már az elejétől fogva jöttek a mamák. Biztos van, akit zavar, meg kiköti, hogy első 6 hétben senki ne jöjjön. Hát nekünk nagyon jót tett,hogy jöttek. Amikor fáradtak voltunk már nagyon, akkor eljött a mami, mi meg aludtunk egy órát. Vagy segítettek a takarításban!

De én mindennel együtt nehezebbre számítottam!

2012. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Jól! Éjjel 2-3 alkalommal kelt szopizni 1-1 órára.

Nappal aludtam vele. Akkor főztem mikor otthon volt a férjem, akkor 2-3 napra főztem, heti 1x takarítottam szombaton.

Férjem segítségére nem szorúltam, hós otthon voltam egész nap, nem kellett dolgoznom, az volt a dolgom a picit szórakoztassam. Ha kellett egész nap ölben cipeltem, ha kellett ringattam...

A ház sem szaladt, mert egy kis porszívózás, rwndpakolás bele fért még akkor is, ha nagyon hasfájós volt!

2012. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jól, könnyebbre számítottam. Az én kicsi fiam hasfájós lett, rengeteget kell vele foglalkozni, plusz mivel van elég tejem próbálok eltenni a fagyasztóba, emiatt minden etetés után fejek is.. Nagyon fárasztó, 5 perceim vannak, ami arra elég csak hogy leüljek netezni, arra már nem hogy belekezdjek valamibe. A délelőttök még csak-csak elmennek, olyankor nyugodtabb, meg tudok főzni meg gyorsan bedobok egy mosást, de ennyi kb.


A párom próbál segíteni ahol tud, de az éjszakákat egyedül csinálom, van hogy 3 óránként kel, van hogy kétszer 5 órát is kibír. Ha nagyon rossz volt az éjszaka, nappal megkérem a páromat hogy vigyázzon rá amíg alszom egyet.

2012. dec. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az elején itthon volt 3 hétig, de olyan rosszul voltam, hogy az ágyból is alig tudtam felkelni. Hamar tápszeres lett (valószínű az én súlyos anaemiam miatt), ezért a napirendünket az első hónap végére kezdtük kialakítani.

Éjszaka még most is 3 óránként kel (2,5 hós), kezdem megszokni a kialvatlanságot (éppen ma hajnal 4-kor mondtam a férjemnek, hogy én már most kimerültem). Nappal sok séta, hogy feltöltődjön az ember.

Az elején sokat segített a férjem, szinte mindent megcsinált a háztartásban és a babával, most már...háát, én megértem hogy sokat dolgozik és fáradt.

2012. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Én az elején még jól bírtam, valószínűleg a hormonok miatt, de nekem a gyerekekkel egyre nehezebb lett.
2012. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Adilari ***** válasza:
Hát nem egyszerű!Nekem 3 picim van egy 5 éves egy 2 éves és egy 1 hónapos de muszály bírni!Párom Németbe dolgozik így ő nem tud segíteni semmiben,nagymama egy van ő meg havonta 1x jön 1 napra!Szóval elég nehéz de vállaltam és egy cseppet sem bánom még ha hulla is vagyok!
2012. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nekem egész jól persze néha elfáradok meg sírni tudnék de hát én is akartam ezt :-) Most 3 hetes a babánk Lejla egyelőre nagyon jó baba igaz hogy egy kicsit nyügis baba :-) Nálunk kb. 1 héten jöttek látogatoba tesók meg nagyik ! Apa nagyon soka segít :-) Milyénk egyszer kell fel cicizik és alszik :-).
2012. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A férjemnek a babánk 2 napos korában vissza kellett jönnie külföldre, mert itt dolgozik, és mivel a szülésről nem akart lemaradni (én pedig nem akartam egyedül szülni), a kiírt időpont előtt 3 héttel már szabin volt. Tehát még a kórházban hagyott minket, onnan ment a repülőtérre ... (Azt hittem, belepusztulok, olyan rossz volt, a kórház ablakból láttuk, amikor elrepült a gépe :-(()

Így én kezdettől fogva egyedül voltam a Fiammal, illetve nagyszülők a közelben voltak, de nekem az valahogy nem jött be, hogy helyettem csináljanak olyan dolgokat, amik egy anyuka dolgai ... A Fiam nappal alig aludt, állandóan cicin volt, éjjel is 3-4x szopott, én pedig minden szoptatás után fejtem, mosogattam szorgalmasan. Kb. 3 hét után olyan voltam, mint egy élő hulla. Voltam olyan maximalista, hogy abban a 20 percben, amire le tudtam tenni a babát, nekiálltam felmosni, porszívózni vagy éppen főzni valamit, mindenesetre soha nem pihentem a babával.

Nehéz volt ... Most 20 hónapos a fiam, rajta vagyunk a Kistestvér-projekten és előre félek, saját magamtól. A férjem még mindig külföldön dolgozik, tehát most sem lesz velünk (én nem akarok itt szülni), a tisztaság és rendmániám mit sem csökkent és a fiam sem egyszerű eset ...

2012. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsénk volt eleinte. 4 óránként evett, nagyon jó kislány-volt. :) Sajnos tápszeres volt, így éjjeli ébredéskor szopizott, addig párom megcsinálta a tápszert. Itthon volt 2 hétig, így nagyrészt ő látta el a kicsit, mivel én mozdulni is alig tudtam :(

Konkrétan miben segített? mindenben. Öltöztetni, tápszert megcsinálni, pelenkázni, fürdetni. Aztán szinte egyszerre jött a fogzás és hasfájás szegénynek. Képes volt több órát keservesen üvölteni. Akkor sokszor csak a párom tudta megnyugtatni. Néha már vele sírtam, mert nem használt semmi.

2012. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy időben lefeküdtünk, és pihentem a kicsi mellett.
2012. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!