Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy engednek haza a kórházból...

Úgy engednek haza a kórházból hogy írnak fel tápszert is? Vagy a gyerekorvos ha kijön első alkalommal látogatni? Én is kiválthatom önszorgalomból? Ha igen milyent? Mi van ha nincs elég tejem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekünk irtak fel a biztonság kedvéért,sztem Te is kapsz majd receptet,ha nem akkor nyugodtan kérj! Sok boldogságot és könyű szülést!

9 hós anyuka

2009. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérj, ha nem is akar adni, mi nagyon megjártuk az első itthon töltött éjszakán, a férjem hajnali 4kor ment vissza a klinikára, hogy adjanak tápszert...:) (nem tudtam, hogy recept nélkül is lehet kérni, meg amúgy is, össze-vissza van olyankor az ember.) Szóval, az a tuti, hogy kérsz

Jó babizást!

5 hós kislány anyukája

2009. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó sok kérdést feltettél! A kórházból recepttel engednek ki. 3 gyerekes anyuka vagyok, a legkisebbik 6 hós. Most biztosan fogsz okos tanácsokat kapni a szoptatás fontosságáról, hogy minnél többet szopiztatod annál több lesz a tejed stb...de tapasztalatból beszélek. Sajnos mindháromnál már az elejétől kezdve (ahogyan haza jöttünk) kellett pótlást adnom, most a 3. babámmal sikerült azt elérnem, hogy 3 hetes koráig tudtam 50%-ban anyatejet adni neki és 50 % tápszert kapott. Mindent megtettem, védőnő, szoptatási tanácsadó, fejés, mellretétel stb...mégsem lettem tejcsárda! Elkellett fogadnom, hogy ez van...Mi a Milupa Milumil HA 1-et kaptuk, igaz kicsit drága (egy doboz 2000 Ft )de nagyon jó minőségű, immunerösitő hatása van. De többféle jóminűségű tápszer van, ki mire esküszik, és kinek mit fogadd el a babája.Szóval azt tudom neked mondani, hogy mgnyugvásként váltsd ki a tápszert,de tényleg csak akkor adj neki, ha már mindent megpróbáltál, kérj segitséget a védőnőtől, legyen ott szopizásnál is, nekem ő ajánlotta, hogy adjak pótlást, egyszerűen éhes volt már a babám :(

És a gyermekorvost tájákoztasd mindig a dolgokról, én azt hittem nagyobb a szervezettség a védőnő-orvos kapcsolatban , de nálunk sajnos nem igy volt.

2009. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szülés előtt a gyerekorvos odaadta a recepteket és közte volt egy tápszeré is.
2009. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam sem a kórházban, sem pedig itthon a gyerekorvostól. Nem is kértem, mert már előtte 3 gyerekemet tudtam szoptatni, így nem féltem, hogy a picit nem fog sikerülni. Ha tartasz tőle, hogy gond lehet, nyugodtan kérj receptet, de arra figyelj, hogy ha úgy látod, hogy esetleg nem bírja a baba 3 óráig a két etetés között vagy csak sírósabb, ne a tápszer legyen az első, ami eszdbe jut, mert sajnos sokan éppen emiatt nem tudnak szoptatni. Én is így jártam az első gyerekemmel, tehát tapasztalatból írok. Érdekes módon a másik 3 gyereket gond nélkül szoptattam, mert nem stresszeltem, hogy éhes maradhat, mindig akkor szoptattam, amikor ő igényelte.
2009. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! Első baba, és sok mindenben még tanácstalan vagyok. Az biztos hogy lesz itthon tápszer mire hazajövünk. Ha nem írják fel nekem is adnak a gyógyszertárban?
2009. máj. 24. 17:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha esetleg nem írná még ki a dokitok, akkor recept nélkül is kiadják a gyógyszertárban, csak drágább. Csak arra figyelj, hogy HA (hippoallergén) legyen. Nekünk dr-nőnk, a Beba HA Start Aktívot írta fel az recepttel 2700, recept nélkül 2100ft körül van. De van minden márkának ilyen kezdő tápszere.

Minden jót, reméljük nem lesz rá szükséged és könnyű szülést!!!

2009. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!