Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Brokkolit adtatok 7 hónapos...

Brokkolit adtatok 7 hónapos babátoknak? És a fehér répával, azaz a gyökérrel mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Olvasom a hozzátáplálásról szóló cikkeket, és nem említik, pedig a finomfőzelékben van. Vagy nincs?

Adjak majd neki?


A brokkolit én imádom, azért gondoltam, hogy krumplival pürésítve adom neki, de 6.5 hónaposnak már lehet?


Tudom, hogy a bébiételekre rá van írva, hogy 4 hóstól, de még csak krumplit, répát, almát kapott. Jöhet most a brokkoli?



2012. dec. 23. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem a brokkolival vàrj még,mert puffaszt. én fehérrépàt màr az elso héten adtam a lànyomnak,mikor elkezdtuk a hozzàtàplàlàst és akkor volt 4honapos.
2012. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én adok brokkolit az 5 hónaposomnak és nincs tőle semmi baja, sőt imádja! Szerintem nyugodtam adhatsz neki. Nekem a védőnő mondta, hogy adjak.
2012. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki; úgy is gondolom nem egyből simán csak azt kapna,hanem pl. burgonyával könnyítve.Semmi baja nem lesz,hidd el!Minnél több ízzel ismerkedik,annál jobb!
2012. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. dec. 23. 22:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Még teljes mértékben anyatejes, csak délutánonként kap valamit, ismertetem az ízekkel. össz 60 ml főzit, vagy gyümit kap. Szóval ennyitől talán nem puffad, de majd meglátom akkor. Kipróbálom, mert mi sokszor eszünk.
2012. dec. 23. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:
ha a brokkoli viragjat adod csak neki az nem puffaszt, ill. a fozolevevel ne higits es tuti nem lesz baj. Egy eves a lanyom es meg mindig csak igy tudja megenni, a szara nagyon felfujja
2012. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod! Ha gondolod, ne nagy mennyiségben! Ha krumplival kevered, kevesebb arányban rakj bele szerintem! Babája válogatja, én bármennyit is óvatoskodtam szerencsére minden ilyesmit nyeli, mint kacsa a nokedlit! :-) Semmi baja!
2012. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A fehér répát is imádja, a zöldjével együtt! Én úgy gondoltam, hogy igyekszem korán megszerettetni vele, mert pl.a férjem nem eszi, ha beletéved a tányérjába, azt mondja, hogy meg akarom ölni! :-)))Én abból mindultam ki, hogy az én anyám,szinte soha nem adott nekünk halat!Ő azt mondta, hogy azért, mert négy gyereknél abban az időben, amikor még nem volt divat ez a minden filézett változat, nem tudott volna ránk figyelni, ki nyeli félre! Na nem is szerettük meg a halat, konkrétan, mind a négyen útáljuk, és csak ezt az "urizált" vadlazac filét esszük meg, egészségtudatból! :-P De a férjemnél is látom, hogy amit az anyjáék nam adtak, mert ők nem szeretik, konkrétan szinte az összes zöldséget,azt ő a mai napig sem eszi! Ezért igyekszem a lányomnak mindent megmutatni, és ha abbana formában nem is eszi meg, kis idő múlva próbálkozok, egy másik formációval. másként közelítem meg!
2012. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igazad van, ezért is hiányoltam az összes cikkből, ami a bevezetésről szólt :S

Na majd akkor adom neki finomfőzelék féleségben :)

Én amúgy imádom a zöldségeket.

A halat viszont utálom én is, még az urizált változatokat is :D


Boldog karácsonyt mindenkinek!

2012. dec. 24. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!