Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának adtatok vizet?

Anyatejes babának adtatok vizet?

Figyelt kérdés

8 hetes csak anyatehes lányomnak nem tudom adjak e vizet.

A fűtés miatt száraz a levegő. Sokszor én is száraz szájjal ébredek. Éjjel többnyire átalussza az éjszakát de sokszor felébred és szopja félálomban az öklét. Ilyenkor gondoltam ihatna vizet ha szabad adni! Tejet nem adnék mert így is 4 hét alatt 950 grammot hízott!



2012. dec. 25. 07:24
1 2
 11/15 xStefix ***** válasza:
74%

Ha egyértelmű jelét adja, hogy szopizni szeretne, akkor szoptasd meg nyugodtan (éshát az ökölszopás azt jelenti!). Az, hogy nem ébred fel teljesen, nem baj, sőt. Így félálomban fog szopizni és nyomban alszik is tovább...

Próbálj kicsit párásítani: teregess rendszeresen a szobában, vegyél kerámia párologtatót vagy párásító készüléket. - De emellett szoptasd bátran!

Ha igény szerint és kizárólag szoptatsz, nincs szükség vízre vagy másra. Sőt, minden egyéb lemossa a bélfalról az anyatejes védőréteget, ami számos kockázatot hordoz... nem is javasolt itatni.


Az én fiam is ezt csinálja mostanában, én mindig megszoptatom. Már 3 hete eszünk is, de itatni még nem itatom külön, csak anyatejet kap. Mivel nálunk is szárazabb most a levegő, így többször kér. Plusz fogzik is...

2012. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xStefix ***** válasza:
46%
Jaigen, az én fiam az első hónapban 1,5 kilót hízott. ;)
2012. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

Az en kisfiam 6 hos koraig volt csak anyatejes, soha nem kapott vizet, ntaron sem, az anyatej jol oltotta a szomjat. En ejszaka nem vizet adtam neki, ha ebredt, hanem megszoptattam, 6 hos kora utan is, mikor mar mindent evett-ivott, akkor is adtam cicit ejszaka, megnyugtatasra, szomjoltasra, mindegy, szuksege volt ra. Az elvalasztas utan ataludja az ejszakat, viz sem kell neki.

A parasito jo otlet, mi is beszereztunk egyet. Szerintem telen eleve jo, ga van minden kisgyerekes csaladban, persze lakas fuggo, de az esetek tobbsegeben kell.

2012. dec. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem márciusi a nagyobbik lányom. Nem adtam neki vizet, illetve adtam volna, de nem ivott belőle semmit, pedig dög meleg volt. Éjszaka többször is szopizott, nappal akár óránként is néhány percig, hogy ne legyen szomjas. Eleinte sokat hízott 1200g-ot is havonta, de miután megduplázta születési súlyát, ez lecsökkent. Az anyatejjel nem etetheted túl, és félálomban is meg lehet szoptatni éjszaka, úgy hogy közben teljesen visszaalszik. A szoba párásítása viszont jó ötlet ilyenkor fűtésszezonban.
2012. dec. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Párásítót vettünk korábban, hadználjuk is!

Nem adtam neki vizet egyelőre és míg van bőven tejem és nem kap mást akkor addig nem is fogok. Nagyon látványos hogy a reggeli tej mennyivel vizesebb ;) nem is gondoltam volna ;);)

Jol ki van ez találva!

2012. dec. 28. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!