Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csuklás ellen praktikák?

Csuklás ellen praktikák?

Figyelt kérdés
2 és fél hetes a babám és nagyon sokszor csuklik.Mit csináljak,hogy elmúljon?
2009. aug. 24. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Semmit ne csinálj.A babákat nem zavarja állítólag a csuklás...(bár erről csak ők tudnának nyilatkozni)Az én fiam is sokat csuklik.Elmulik előbb-utóbb. :-)

2009. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van egy könyvem, Házi gyógymódok a címe. Abban azt írják a csecsemőkori csuklásról, hogy 100ml vízben oldott fél kávéskanál cukor csodákra képes. Ha úgy érzed próbáld ki.
2009. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Én citromlébe mártottam az ujjam és azt dugtam a manóm szájába. Fintorgott egyet és meglepetésében abbahagyta a csuklást. Ez mindig bevált, pedig sokat csuklott.
2009. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Fél kiskanálnyi citromlé. Rögtön hat, de kicsit fancsali képet fog vágni, adhatsz utána neki pici vizet. Régi bevált praktika.
2009. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Szia!Hidd el,ahogy nő a babád,úgy ritkul majd a csuklás is!Természetes jelenség a csecsemőknél,semmi esetre se "praktikázz" ,citrusfélékkel főleg ne,mert ilyen kis mennyiségben is bajt okozhat!

Egy korty folyadék (anyatej,forralt víz lehűtve,tea) segít elmúlasztani,de inkább téged zavar a csuklás,mintsem a kicsidet.

2009. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
18:44! Honnan tudod, hogy a picit nem zavarja a csuklás?? Engem is zavar, ha csuklok. Sőt, néha már fáj a rekeszizmom. Miért mondod, mondjátok, hogy a picinek nem rossz? Azért, mert nem sír, nem kapálózik? Nem tudja kimutatni, ha valami nem tetszik neki. Nekem a citromleves megoldás bejött, sose hagytam sokáig csuklani a lányom. Semmi baja nem lett egy nyalásnyi citromtól. A nagymamám is így tett anyummal és még él...
2009. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nekem anno azt mondták a kórházban, hogy vagy itassam meg, vagy hagjam, és majd az ha idegesíti abbamarad. Ha nagyon csuklik, akkor vagy megszoptatom, de van hogy cici után kezd el csuklani, akkor hagyom, mert nem veszi el a cicit. Ha nagyon zavarja, akkor feldegesíti magát, kiabállás vagy bőgés és akkor abbamarad neki. Szóval igaz amit mondtak. Amúgy idővel tényleg ritkulnak a csuklások.

Bocs, hogy kérdek, de nem tudom a citromlé, mint citrusféle nem okozhat allergiát, vagy hasmenést?

2009. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Egy nyalásnyi ciromléről volt szó!!!! Annyira kevés, hogy a gyomrába le se ér, csak arra jó, hogy összerántja a száját és így abbamarad a csuklás. Ne fogjuk már rá mindenre az allergiát. Ha mindig azt néztem volna, hogy mi allergén ( ki mt nevez annak), akkor még mindig nem enne semmit a gyermekem.
2009. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Egyébkén miért egyszerűbb megoldás, ha hagyod felidegesedni sírásig?
2009. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Gyenge még a rekeszizma majd 3 hónapos korára kinövi.Én nem adtam semmit csak ciciztünk,attól elmúlt a csuklás.üdv.a.
2009. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!