Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák, tanácsok,...

Kedves anyukák, tanácsok, ötletek, praktikák kis korkülömbséges tesókhoz? Ugy gondolom többen hasznát vennénk?

Figyelt kérdés
16 hónap lesz babáim között
2011. aug. 26. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

16,5 hónap van köztük (tervezett volt a kistesó is). Nagyon jól megvannak, a "nagy" segít mindenben (pelenkázni, fürdetni), rohan ha sír és vigasztalja... A kicsi már 6 hónapos.

Mire vagy kíváncsi?

2011. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs 17 hónap a két kicsi között, és azt leszámítva, h néha rettenetesen kimerültem estére, igazából nem sok probléma volt/van (már 14 hós a kicsi, és nagyon jól elvannak már együtt is :-D)

Egy hordozókendő jó szolgálatot tud tenni...

2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Humorérzék.... tényleg csak ennyi. Az első év vagy nagyon könnyű lesz : a kicsi sokat alszik, nem hasfájós, a nagyobb nem féltékeny túlságosan. Vagy nagyon nehéz: hasfájós kicsi, átvirrasztott éjszakák után kőkemény kétgyermekes nappalok, féltékenység stb. Mindenesetre utána hamar összenőnek, a nagy menjen oviba, helyrekerül minden a családban. Azt mondják hogy a kis korkülönbség a gyerekeknek jó, a nagy korkülönbség a szülőknek. Kitartás, kicsit lazább gyermeknevelés, humorérzék, át kell vészelni:) Nálam az első év álom volt, egy év után jöttek a "gondok", a kicsinek kinyílt a csipája, verekedett, akaratoskodott, megtanult menni és meg sem állt veszélyérzet nélkül, míg rá figyeltem volna, addig a nagy is hajmeresztő dolgokat talált ki. Ez kb 4 hónapig ment így, mostanra teljesen összeszoktak, együtt játszanak, a nagy kísérgeti a kicsit, elállja az útját a lépcső előtt ha lankad egy percre a figyelmem, kibontja neki a banánt ha azt kér, szóval helyre állt a "rend". 2 és 4 éves fiúk:) Minden jót!
2011. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16 éves lány vagyok. az öcsém most 10. hát nagyon nehezen jövünk ki. amikor kicsik voltunk, verekedtünk, féltékeny voltam, stb. én nem tudok nyugiban ülni, miközben pofázik, bőg, vagy egyéb hülyeségeket csinál a kisebb. igazából mostanában kezdünk picit összerázkódni (10 év után) . most van az, hogy már normálisan lehet vele beszélgetni,kártyázni (nem ilyen dedós kártyákkal, nem szerettem kicsi koromban se a gyerekeket, sohasem volt nekem az az álmom, hogy majd nekem gyerekeim lesznek és anyuka leszek). őszíntén szólva még mindig utálom a piciket. rokonságban is ahogy csak tudom, kerülöm őket..nincs hozzájuk türelmem :S. mit meg nem adnék egy kb annyi idős tesónak, mint én :)
2011. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocs az offért, most látom hogy anyukák válaszát vártad xDD
2011. aug. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18 hónap van a lányaim között.

Humorérzék - tényleg kell, rugalmasság - elengedhetetlen, kompromisszumkészség - szintén szükséges.


Nálunk a Ketteske nem tervezett volt, de így majd 2 év távlatából azt mondom, hogy nagyon jó volt, hogy előbb jött, mint ahogyan szerettük volna (két-három év korkülönbséget terveztünk).

A nagy első szava a baba volt, amikor hazajöttünk a kórházból. Első pillanattól nagy szerelem lett közöttük. A nagyot mindenbe bevontuk: pelenkázás, fürdetés, etetésnél ő is hozzánk bújt. Viszont kellett az is, hogy csak vele foglalkozzak, így amíg este apa "játszott" a picivel, addig mi bevonultunk a fürdőszobába, együtt megfürödtünk, nagyokat "beszélgettünk". Napközben amíg aludt a pici, igyekeztem nem túlszabályozni ("maradj csendben, mert alszik a tesó" és társait soha nem mondtam), bevontam őt a házimunkába, vagy csak játszottunk egy jót.

Testvérféltékenység soha nem volt (kopp-kopp), most már egymás barátnői, jót játszanak együtt. Viszont nálunk is érzékelhető, hogy a kicsi agresszívabb: ha valami nem tetszik neki, simán leüti a nővérét. Ugyanakkor ha a nagyot büntibe küldöm, akkor a kicsi odaül tüntetőleg mellé, ölelgeti és csúnyán néz rám :) Még akkor is ha azért van a nagy büntetésben, mert a kicsinek okozott kárt.

Kezdetben a kicsi velünk aludt egy szobában, de 6 hetesen átköltöztettük a nagy mellé, mert a nagy mindig átjött éjszaka, amivel felkeltette a kicsit. Utána csend és rend volt éjszaka is :) Nem így terveztük, de így jobb volt mindkettőjüknek. Most már egymás mellett van a leesésgátlós ágyuk, átlag kéthetente egymás mellett találom őket - egyszerűen átbújnak egymáshoz. Szinte mindig úgy alszanak el, hogy egymáshoz érnek.


Közlekedés:

Nekünk egyik gyereknél sem vált be a hordozókendő, mi úgy mászkáltunk, hogy amíg a pici nagyon kicsi volt, akkor ő feküdt a babakocsiban a nagy pedig motorozott, ha pedig elfáradt, akkor felültettem a babakocsi tetejére. Később a kicsi kenguruban volt. Testvérbabakocsival egy időben kacérkodtam, azután gyorsan letettem róla, mert liftmentes házban laktunk.

Most várjuk a Hármaskát, picit itt több lesz a korkülönbség (2,5 év a kicsik között), nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

2011. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!