Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukájának...

Tápszeres babák anyukájának segítségét szeretném kérni: hogy is van ez a tápszer etetés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos, néhány napja kevés a tejem, hiába etetném sűrűbben alig jön a mellemből tej, erre a fiam mérges lesz és kiköpi, ha jön is belőle valami nehezen, azt meg szerintem lusta erősen szívni. Nem tudom mit tegyen, de így nagy valószínűséggel kénytelen leszek tápszert adni neki, mert éhes. A Novalac AC-re gondoltam, mivel küszködünk néha egy kis hasfájással. Bár itthon Beba Sensitive van, mivel Novalacot még csak keressük, eddig sikertelenül.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan is kell a tápszeres babákat etetni, úgy értem milyen időközönként. A kisfiam igény szerint szopik (3-4 óránként), azt is lehet neki igény szerint adni? Vagy fix időpontokban? És hogy a legegyszerűbb elkészíteni, hogy hamar kész legyen, ne kelljen a gyereknek sírnia míg forr a víz, hűl, stb...?

Mégis mennyit adjak neki? 6kg a kisfiam. Nem fog a tápszertől hirtelen meghízni? (bár ez lehet, hogy hülye kérdés volt)

Bocs a sok kérdésért, de ebben a témában teljesen kezdő vagyok és kicsit elkeseredtem...


2012. dec. 27. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én jóformán a kezdetektől etettem tápszerrel, 3óránként adtam neki. a dobozon van utasítás hogy ennyi idős babának mennyit adj. az én lányom már jóval többet evett eleinte is mint ami a dobozon fel van tüntetve de hát az csak ilyen általános adagolás. ha még sír kaja után úgyis csinálsz neki aztán meglátod mennyit kér belőle. én mikor kisebb volt a lányom kaja előtt egy fél órával megcsináltam a tápszert, aztán bele termoszba amig még melegebb volt mert a termosz se tartotta azt a hőt nem tudom meddig ha épp mégse akkor kért enni. ja és nem fog meghízni az én lányom ugyanakkora mint egy vele egy időben születő anyatejes kisfiú!
2012. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam hogy egy kis edénybe előre felforralom a vizet, lefedem aztán mikor eszik csak melegíteni kell. Minden etetés után forralok hogy legyen a következő etetésre, egyébként a forralt víz 24 óráig jó, de sose várok annyit csak egy etetésre előre van forralva, 3-3,5 óránként eszik a fiam. 150ml vízből készítem a tápszert neki (ő is 6kg) Nekünk a beba tápsszer vált be, de kb. 4 tápszert próbáltunk ki.
2012. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem igény szerint etesd tápszerrel is. Amikor már sejted, hogy nemsokára éhes lesz, akkor készítsd el, hogy hűljön. 2 óráig használható fel az elkészített táp.

Nem hiszem, hogy hirtelen meghízna a tápszertől. Az enyém 5 hónapos koráig anyatejes volt, de elutasította másfél héten keresztül, így jött a táp. Sajna 3 hete nem produkált érdemi hízást, igaz, hogy a tápszer sem jön be neki.

Ne keseredj el, nem mindneki kap 3 hónapos koráig sem csak anyatejet.

Azért szerintem mielőtt bevezeted a tápszert, győződj meg arról, hogy valóban kevés-e a tej.

2012. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legelső naptól tápszeres, igény szerint evett annyit, amennyit akart.


8 hós baba anyukája

2012. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kislányomat igény szerint etetem tápszerrel, de ez nem egészen azt jelenti, amit az igény szerinti szoptatás. 4 és fél hónapos, de már 3 hónaposan is 5x evett egy nap. Kb. 3 és fél, 4 óránként, attól függően, hogy az alvása miatt hogy jön ki.

A mennyiséget úgy tudod kiszámolni, hogy testsúlykilogrammonként 150 mili összesen egész napra. Ezt osztod az étkezések számával. Ez egy megközelítő érték lesz. Az én lányom pl. nem egyformán eszik az egyes étkezésekre. Azért mondom, hogy igény szerint adok neki, mert kb. 170 milit kellene ennie, de Ő sokszor csak 100-120 milit eszik, emiatt ha a 220-at megeszi, akkor odaadom neki. Lehet, hogy a Te babád csak 4-szer, lehet, hogy 6-szor fog enni. Ezt ki kell tapasztalni.

Én a tápszer készítéshez babavizet használok. Ezt 24 óráig nem kell felforralni, csak 40 fokra melegítem és belekeverem a port. Ez nyilván drágább, mint a csapvíz, ez a hátránya.

Azt nem egészen értem, hogy Te választasz tápszert. Én csak azt adom neki, amit a gyerekorvos felír. Magamtól soha nem választottam, nem is mernék.

A tápszertől biztos nem fog meghízni, sőt. Az én lányom most 6 kiló. Az összes anyatejes baba a környezetemben jóval többet eszik és nagyobb, mint a tápszeres babák, akiket ismerek. Arra kell vigyázni, hogy vannak babák, akik bármennyit megesznek, nem úgy mint az én lányom. Náluk nem szabad többet adni az előírtnál (dobozon rajta van, vagy megbeszéled az orvossal).

Még annyit, hogy bár ezt nem kérdezted, de amíg csak tudsz küzdj az anyatejért, mert ez a tápszerezés sok szempontból rossz. Nyilván a 2. legjobb, amit adhatsz a babádnak, de nekünk egy kínlódás. Már a 6. fajtát próbáljuk és még mindig nem az igazi. Szorulás, bukás, hasfájás, stb.

2012. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én reggel felforralok kb 1 liter vizet.Evés előtt megmelegítek 150ml és belekeverem a tápszert,frissen adom. Nálunk 3 hónapos korára kialakult,h 4 óránként eszik (6,10,14,18 és 22 órakor). Mi milumil Ha 0+-t kaptunk(volt allergiás a családban),ez ugyan drágább,mint a többi de jó. Az adagolást úgy számolják,h testsúly kg-onként 150ml/nap. Tehát ha 6 kg x 150ml= 900ml/nap. Ez csak egy átlag,vannak babák akik ennél kevesebbet,vagy többet esznek.Ha szépen fejlődnek nem kell aggódni,mert kevesebbet esznek.Védőnő felhívta a figyelmemet,h napi 1 liternél többet ne adjak,ha nem elég neki váltani kell a 0-ás tápszerről
2012. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első naptól tápszeres a babám.Igény szerint etetem,bár már iszik gyümilevet,meg pépet eszik.Beba HA tápszert eszik.Ez nekünk nagyon bevált,soha nem volt hasfájós,szépen büfizik és kakil is mindennap.:)) 5,5 hónapos és 7450 gramm a kicsilány.Reggel felforralom a vizet,termoszba teszem,és amikor éhes,akkor kiöntöm a cumiba a vizet,és teszek hozzá még egy kis JANA bébivizet,hogy ne legyen meleg.Belemegy 3-4 kanál tápszer,és már eheti is.
2012. dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam a 3. naptól tápszeres, nincs elég tejem. Én azt javaslom neked a tápszerhez nyúlás előtt, hogy mindent próbálj meg hogy tudd szoptatni a picidet. Én nagyon sokáig fejtem, talán azért tudom még ciciztetni reggel és este is. De már csak pár korty erejéig. Ha teheted te is fejd le és úgy add neki cumisüvegből. A gyerekorvos tud kiírni neked tápszert, így olcsóbb lesz. Mi a Milumil 1 Optimát használjuk, szerintem az a legjobb. A dobozon minden apró részlet le van írva, mikor mennyit kell adni. Az én fiam 3 hósan 133 ml tápszert evett meg, ez 120 ml vízből készül és 4 kanál por kell hozzá. De azt hiszem ez minden tápszernél más. Ezt is lehet igény szerint adni természetesen. Régebben forraltam fel vizet és abból öntögettem, de ma már Humanás babavizet veszünk, másfél liter és csak 48 óra után kell felforralni. A legtöbbet 24 óra után kell. Egyébként én úgy is szoktam hogy előre elkészítem neki az ennivalóját amikor már tudom hogy éhes lesz. 2 órát elvan szobahőmérsékleten a tápszer. Ha esetleg sokat csinálsz és nem eszi meg a kisfiad akkor berakhatod hűtőbe és egyszer felmelegítheted. Előre is ellehet készíteni és hűtőben tárolni de az a legjobb ha frissen készíted el. Én addig csináltam előre amíg a kisfiam éjszakánként kelt, este megcsináltam neki, beraktam hűtőbe és amikor "szólt" hogy éhes csak megmelegítettem neki. De amúgy mindig frissen készítem.


4 hónapos kisfiú anyukája

2012. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem itt sok kerdesedre valaszt talalsz:

[link]

Jo olvasgatast :-)

2012. dec. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Próbálkozom még a szoptatással továbbra is, hátha... Egyébként a kisfiam nem igazán díjazta eddig a tápszert. :( Meglátjuk mi lesz!
2012. dec. 29. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!