Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külön vagy közös szobába...

Külön vagy közös szobába tegyem a két gyereket?

Figyelt kérdés
2 év korkülönbség lesz köztük. A nagyobbikat 3 hónaposan külön szobába tettük. Nagyon jól viselte, szinte észre sem vette, hamar megszokta. A második most jön. Azt nem tudom, hogy a tesóval legyenek-e egy szobában, vagy inkább legyen saját szobája? Anyukám szerint nem félnének éjszaka a sötétben, ha együtt aludnának. Nekünk is egyszerűbb lenne, mert a dolgozószobát kéne gyerekszobának átalakítani, egyébként meg elég még egy ágy a gyerekszobába. De a nagyobbik nem ébredne fel, ha a kicsi sír? Vagy nem jobb nekik a saját külön szoba?
2009. aug. 24. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem jóbb ha minkét gyerek ha modotokban áll külön szobába kerül .Igy kiskortól kezdve kialakul az önálló élet és ez kamaszkorban jól is fog jönni.A külön szoba kamszkorban nagyon sok konfliktust szüntet meg mert ugye a gyereknek elkezd ébredezni a nemi élete barátnöje lesz stb.Án sajnos egy szobában nöttem fel a 2 ével fiatalabb öcsémmel és sajnos alig volt kamaszkorom barátnöt nemtudtam haza hozni sok konfliktus vol stb.Kiskortól kezdve önállosodnak igy különbözö személyiségek lesznek stb.
2009. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Én is külön tenném őket, ha lenne rá lehetőség.


( a sötétségtől való félelem tanult magatartás, nem veleszületett :) )

2009. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
szerintem is külön.
2009. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezet kérdezel, minden gyerek más karakter! :)

Szerintem az elején a Kicsinek a közeledben kellene aludni, szoptatás, éjszakai sírás miatt, amikor pedig kezdtek rutinossá válni, alhatnának egy szobában.

2009. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kétéves voltam, amikor megszületett az öcsém, egy szobában laktunk mindig, szerintem inkább használt, mint ártott. Kamaszként jobb lett volna külön, de olyan 10-12 éves koromig nagyon élveztem! Minden este az ágyban nagyokat beszélgettünk, még most is nagyon jó visszaemlékezni rá.


Nem fogja zavarni, ha a kicsi sír. Ha fel is ébred, én még nem hallottam gyerekről, aki emiatt lett volna kialvatlan.:)


Szerintem kamaszkorig jót tesz, ha egy szobában laknak. Megtanulnak alkalmazkodni, és nagyon jó kapcsolat alakulhat ki közöttük. És ismerek egy családot, három két kislányuk van és egy kisfiuk. A fiúnak (ovis) volt külön szobája, de átkérte magát a húgaihoz, mert nem szeret egyedül lenni a sötétben. Tehát a probléma igenis létező.

2009. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10-12 éves korig nembaj ha együt vannak sokszor még az ágyban is játszanak bunyozhatnak mint én anno az őcsémmel de mikor eljön a kamszkor már jóbb öket külön rakni mert sokszor szégyenérzet elenségeskedés alakulhat ki a gyerekek közöt.Ha fiuról és lányról van szó már 8-10 éves kórban szét kell rakni őket mert a lányok előbb érnek és egy ilyen helyzet később orbitális vitákat eredményez ha pl egy 18 éves fiu és egy 15-16 éves lány együtt lakna.Meg mindenkinek jóbb ha mikor valamelyik gyerek haza hozza a barátját/barátnőjét és nemkell egymást kiküldeni a szobából.
2009. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy kb 10-12 éves korig lennének együtt, nem a kamaszokról beszélek.
2009. aug. 26. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!