Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek igazi örökmozgó a...

Akinek igazi örökmozgó a babája 10 hónaposan mennyire volt nehéz vele?

Figyelt kérdés
Az enyém már elindult, mindent elér és csak az érdekli amit nem szabad vagy veszélyes. Hiába mondom neki hogy "nem" napjában többször bepróbálkozik a kályhával, a hosszabbítókkal, a hangszóró kábelével. MIkor érti meg hogy mindent nem rághat meg nem tapogathat meg stb stb.. ? Ha elmegyünk valahova ugyanez:egyből megtalálja a konnektorokat, kábeleket...stb. Egy percre sem áll le! Ölben nincs nyugton semennyire. Imádom, de nagyon fárasztó állandóan figyelni...
2012. dec. 28. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez még csak nehezebb lesz, olyan 4 éves korára fogja azt megcsinálni, amire kéred!!!

Pici még, ne várd tőle hogy ha azt mondod ne nyúlj oda, akkor nem nyúl oda!!!

Most fedezi fel a világot, mindent meg kell nézni, meg akar nézi, mi milyen!!!

Ezért sokat segíthetett magadon, ha bababiztossá teszed a lakást! Konektorokat le vakdugózod, kábeleket úgy húzzátok el hogy ne érje el, bútorok mögött... Ami törékeny elteszed hogy ne érje el....

2012. dec. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 20 hónapos, ő is örökmozgó. Eddig legalább aludt éjszaka, de mivel kimászott a rácsos ágyból, ezért venni kellett neki egy rendes ágyat. Azóta éjjel is pörög, vándorol egész éjjel és 11 előtt nem alszik el. Szóval, lesz még rosszabb is! Türelem! :-)Én 15 hónaposan bevezettem a Szuperdada által javasolt büntetést, azóta egy kicsit jobban lehet bírni vele. Az előzőnek igaza van, legfontosabb, hogy gyerekbiztos legyen a lakás. Mássz végig a padlón és úgy ellenőrizz le mindent, mert úgy látod, hogy a babád mit ér el és mi érdekelheti.
2012. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom bababiztossá tenni a lakást. Nem úgy választottuk annó a bútorokat. Több olyan kábel is van amit nem tudok elrejteni. A cserépkályhát sem tudom eltüntetni. De nem ez a lényeg szerintem. Az én lányom 4 csupasz fal között is megtalálná a veszélyforrást.
2012. dec. 28. 09:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: mit jelent a Szuperdada által javasolt "büntetés"
2012. dec. 28. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:

A Szuperdada azt javasolja, hogy annyi percre kell valami büntihelyre tenni a gyereket, ahány éves, de egy 10 hónaposnál ennek még semmi értelme.

Az én kisfiam is ilyen kis örökmozgó volt, nagyon fárasztó volt vele. 1 éves kora után kezdett hisztizni, ami 2 éves kora táján tetőzött, a napi 3-4, egyenként 20-30 perces hiszti az én idegeimnek sem tett jót. És ugye egy percre sem állt le, verekedett a játszón, elrohant a kismotorral, szóval voltak izgalmak. Aztán eltelt pár hónap, most 2,5 múlt, és rá sem lehet ismerni. Még mindig igazi kis kópé, de lenyugodott, megbízható, nem verekszik, szót fogad.

Nincs erre tuti módszer, a következetes magyarázás, tiltás mellett nagyon fontos a pozitív megerősítés is (én mindig nagyon megdicsérem, ha szépen viselkedik), és nem kell gyors csodát várni. :)

2012. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!