Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Általában mennyi főzelékkel...

Általában mennyi főzelékkel lakik jól egy 5 hónapos kisbaba? A tizórai gyümölcs mellé adjak még tápszert is? (tápszeres)

Figyelt kérdés
Főzelékből megeszik egy közepes méretű répát és 1 krumplit, és még utánna elfogyasztja a tápszert is!
2009. aug. 25. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A baba tudja,hogy mennyivel lakik jól.Ne adj neki utána tápszert,hanem egy-egy evést válts ki gyümölccsel főzelékkel,fokozatosan.Egészségesebb,mint a tápszer.Azt hagyd meg reggelre és estére.
2009. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem a bebim 5,5 hós, 150-160 ml főzeleket eszik. nem lakik jól vele, de 4 órát kibír. ha 200ml az adag, az jó neki, viszont kijön a fele amikor hason van.
2009. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Körülbelül annyival lakik jól,amennyi tápszert milliben is megeszik.Tehát tudod a tápszeres adagját,így megközelítőleg a főzelékből és gyümölcsből is annyival lakik jól.Van konyhai mérleged?Én eleinte lemértem mindig az elkészült pürét.

Ha már ki tudnátok váltani a tízórait,nem kell mellé tápszert is adni.Vagyis nem az,hogy nem "kell",de így praktikusabb és tényleg jobb,ha friss gyümölccsel lesz tele a pocakja.Jobb az emésztésének is!

2009. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4.5 hónapos kisfiam 260 ml-rel lakik jól, ebbe belemegy legalább egy üveges zöldség (pl sütőtök), egy fél főt krumpli és 60 ml tápszer.
2009. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a gyümölcs nálunk ugyanigy megy. Egy alma + egy barack + valamennyi főtt zabpehely, 260 ml-t megeszik simán.
2009. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Azt még elfelejtettem irni a kérdésnél, hogy lehet hogy enne többet de képtelenség maradásra birni a hordozóba ültetve, vagy a karomba ültetve, olyan mintha kényelmesebb lenne neki a tápszert szopizni az üvegből!!!
2009. aug. 25. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen,valószínűleg kényelmesebb neki anya karjában nyújtózni :),de ez is csak idő kérdése,majd megszokja ahogy egyre többet esztek a hordozóban.

Lehet,hogy unja is magát,vagy kicsit elgémberednek a végtagjai.Én az evészet vége felé mindig énekelgetek,fütyörészek a kisfiamnak,meg helikopterezek a kanállal :) és így kevésbé figyel arra,hogy milyen unalmas ott üldögélni.

2009. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9:17-es vagyok. Bevallom, én üvegből adom a gyümölcsöt és a főzeléket is, egyrészt, mivel még nagyon nem ül (4.5 hónapos), másrészt, mert olyan falánk, hogy bár hajlandó kanalazni, de valahogy gépesiteni kéne, mert pár perc után üvölt teli torokból, és összezárja a száját. Mire rájöttem, hogy azért, mert lassú neki, eltelt kb 2 hét. Aztán a vágott cumi is kevés volt, igy azt még jobban felvágtam, mostmár boldogan eszi ezeket is :)
2009. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!