Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek volt olyan, hogy 2 név...

Nektek volt olyan, hogy 2 név között vaciláltatok és késöbb megbántátok, hogy nem a másikat választottátok? Mi tévő legyek? Normális vagyok?

Figyelt kérdés
Nem akartunk 2 nevet,mert hosszú a vezetéknév...minden nap eszembe jut ez az egész,sőt ma már 1 x a másik nevén szólítottam. :( szerintetek normális vagyok?

2012. dec. 28. 17:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Már megvan a baba? Nem vagy hülye amúgy én 2 nevet adtam a fiamnak és végülis pár hónapos korától a második nevén hívjuk mert egyszerűen az illett rá. Az első babámnál hagytam magam meggyőzni a környezet által hogy egy szokványosabb gyakoribb nevet adjunk, ne azt ami elsőre eszembe jutott, és egy jódarabig sajnáltam hogy hagytam magam lebeszélni az extrább de nekem jobban tetsző névről. Másodjára nem hagytam magam:)
2012. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen már 8 hónapos. Annyira bánom,hogy nem a másik nevet választottuk neki. Nem volt 8 hónap nap alatt olyan,hogy ne jutott volna ez eszembe. Annyira illene rá a másik. :(
2012. dec. 28. 17:43
 3/21 A kérdező kommentje:
javítva: 8 hónap alatt olyan nap
2012. dec. 28. 17:44
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet anyakönyveztetni. 3 napig ezen csámcsogna mindenki a környezetedben, utána napirendre térnének fölötte. Ne aggódj miatta. Férjeddel beszéld meg, és anyakönyveztessétek át. Mire közösségbe megy, már teljesen természetes lesz, hogy "új" neve van, senki nem akadna fenn rajta. Én egyébként ismerek olyat, aki a baba néhány hónapos korában jött rá, hogy nem a megfelelő nevet adták neki, és átnevezték.
2012. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Húú hát értem...megértelek nagyon mondjuk most már 8 hónap eltelt talán már hallgat is a nevére nem? Mert én 2.5 hónapos korában döntöttem úgy hogy még őt se zavarjam meg vele hogy másképp szólítom (bár addig is babóca meg kismanó meg ilyeneknek hívtuk mert a neve annyira nem jött a szánkra). Meg még a környezet se lepődött meg rajta annyira hogy a másik nevet használjuk.

Nálatok már talán kicsi nehezebb de nem lehetetlen még, hiszen azért még elég kicsi.

2012. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Félek a környezettől,ahogy mondod,meghát mégis 8 hónapig így hívtuk...anyukámnak(nagyon jó a kapcsolatunk) említettem ő azt mondta,hogy majd a következő lányomnak ezt a nevet adom.De én Neki szerettem volna!!!
2012. dec. 28. 17:54
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos az anyukád nagyon :) (még mindig az első vagyok) nekem is mondták az elsőnél is hogy majd megszokom aztán el se tudom képzelni hogy más legyen a neve hát a mai napig igenis el tudnám képzelni neki a másik nevét is, persze az elsőt is megszerettem annál is inkább mert apa választotta.

De a másodiknál már nem engedtem ezeknek a dolgoknak:)

Különben meg nem tudom te hogy vagy vele, de nekem pl. második terhességnél már teljesen más jellegű nevek tetszettek:)) Egyébként az anyakönyv változtatása 10 ezer ft. Meg utána még jó sok utána járás, tb kártya adó kártya lakcímkártya új névre, gyermekegészségügyi kiskönyv stb.

2012. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Én is úgy jártam,mint az egyik válaszadó.

Két neve van a fiamnak,az első apa neve a másik ami mindenkinek főleg nekem tetszett csak hirtelen sok fiút neveztek el így ,azt mondtam nem is fogom használni. De apa neve nem illik rá így csak a második nevén szólítjuk. A férjem hozta fel múltkor ,hogy az első nevet nem is kellett volna neki adni. Hát így jártunk.

2012. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Már most azon is gondolkoztam,hogy hosszú vezetéknév ide vagy oda. megváltoztatjuk úgy,hogy vezetéknév újnév réginév.

Én csak attól félek,hogy ha most nem lépek bánni fogom egy életen át. és ha lesz még babám ,de kisfiú? vagy tényleg más nevek tetszenek majd? Te/Ti (ha olvassa még valaki) mit tennétek a helyembe? És tök fura,mert elöbb kipróbáltam és a másik nevén szólítottam és rögtön felkapta a fejét,de lehet csak a hansúly miatt...

2012. dec. 28. 18:27
 10/21 A kérdező kommentje:
Ja még annyit,hogy azért nem a másik nevet kapta,mert kb 8 hónapos terhes voltam,amikor a környezetünkbe született egy kislány és majdnem ez a neve csak van egy +a betű a végén,de igazából ugyanaz. és akkor mondtam,hogy jó akkor ez ellett döntve. :(
2012. dec. 28. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!