Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is gondoltok arra a szülés...

Ti is gondoltok arra a szülés közeledtével, hogy BIZTOS (? ) jó nevet választottatok a picinek?

Figyelt kérdés

Már mióta megtudtuk a nemét, választottam nevet, azt gondolom ez az, meg is kérdeztem a picimet, és jelzett hogy "igen ez jó lesz"

Mégis ahogy közeledik a szülés és a "névbemondás" eszembe jut,hogy vajon ez tényleg jó név lesz? :-)

De hiába nézegetem a többi nevet a papíron, egyik se tetszik, csak ez amit választottam. :-)

Ez normális, másnál is van ilyen hullám?


2012. júl. 17. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi a szülés közeledtével bírtunk csak megegyezni, így erre a "tépelődésre" már nem volt idő. :o)

Előtte kínlódtunk sokáig, mindig választottunk egy nevet, aztán egy hét múlva mondtuk, hogy ez mégsem az igazi, és ezt vagy 10 névvel végig csináltuk, utána találtuk meg az IGAZIt. Most 7 hetes a lányom, és mindig megörülök, hogy ezt találtuk, mert szuper, és jól illik rá...


De ha ti már az elején megtaláltátok, az ugyanolyan jó lehet!

2012. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Izoldaaa ***** válasza:
Én a szülésig teljesen biztos voltam benne. Aztán ahogy néztem a babám, nem éreztem úgy, hogy IGEN, ez az a név. De már tökre illik hozzá....vagy csak megszoktam?:)
2012. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs is más nevetek,akkor hallgass a megérzéseidre! Mi is sokat vacilláltunk,szerintem én vagyok a világ legproblematikusabb névválasztója,ráadásul modern nevet kapott,mi meg elég konzervatívok vagyunk.6hónapos koráig még nekünk is idegenül csengett,de az idö minket igazolt,most már el sem tudnám képzelni más névvel. Jó lesz az,amire visszajelzett:)
2012. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
z első kisfiam neve jött magától, mintha nem is mi választottuk volna, csak valahogy elkezdett a fülemben motoszkálni és a férjem is egyből rábólintott. A család kicsit kiakadt tőle, de aztán megszokták és már elképzelni sem tudná senki mással. :) Most újra kisbabát várunk. Valahogy azt gondoltuk, lány lesz, egy lánynév régóta tetszik nekünk. De ismét fiú... Egy napig zokogtam, mert egyik név sem tetszik annyira mint az első fiúé. Milliószor átolvastuk már az utónévtárat. Egyet választottunk, ami tetszik, de nem teljesen az igazi. :( Ráadásul "vadabb" mint az első. Anyukám konkrétan azt mondta, hogy biztos direkt keresünk ilyen fura nevet. Emiatt érzem, hogy talán mégsem lesz jó. De mit tegyek, ha egyszer ez tetszik a legjobban? Remélem vele is úgy lesz mint a bátyjával és megszokják.
2012. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mikor megtudtuk, hogy kislányunk lesz, akkor választottunk egy nevet. Aztán a hónapok folyamán felmerült még vagy 10 név. De kb 1 hétig tartott. És mindig elvetettük. Meg mindegyikbe valaki belekötött. Így az utolsó nevet (ami végül is lett) már nem árultuk el senkinek, csak akkor tudták meg, amikor a kórházba jöttek látogatni. Ja és az lett a neve, amit legelőször akartunk adni. :)
2012. júl. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Az nagy fiammal nem volt gond, az utolsó hetekben dőlt el a neve, a kezdetektől illik rá (Dániel).

A kicsivel 14 hetesen elmentünk 4D UH-ra, ahol megtudtuk, hogy ő is fiú. Már azon a héten eldöntöttük, hogy Koppány lesz a neve, ez tetszett jóformán csak mindkettőnknek.

Már mindenki megszokta a családban, mikor 35 hetesen egyszer csak közöltem, hogy ez így nem jó, nekem már nem tetszik, túl komoly, és nem is illik hozzá.

A férjem egy darabig ellenkezett, aztán kerestünk újat. Én Trisztánt szerettem volna (azt álmodtam, hogy így hívják majd), a férjem Cirillt, de egyik sem tetszett a másiknak, így lett Soma.

A születéséig azért sokszor volt még Koppány, vagy épp KoSoma, de mióta megszületett, nincs baleset.

A sors fintora, hogy nem illik rá sem a Koppány, sem a Soma. :)

Talán csak kicsi még, biztos megszokjuk.

Azért örülök, hogy nem maradt Koppány!

5,5 éves Dániel, és 6 hetes Soma anyukája

2012. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az első lányom neve, már lánykoromban eldőlt, mert ismertem egy gyönyörű szőke kislányt, akinek a neve is ez volt. Ezért, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, és lányom lesz, rögtön tudtam, hogy a neve nem lehet más, csakis Hanna. A második lányom már körülményesebb volt, hiszen nekem akkor is az első percben megtetszett az Eszter név, de mindenki ellenezte. Mikor elmondtam, hogy miért választottam ezt, ("Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról" zenéje miatt, ahol Esztert keresik) és hogy nyugodtan nyugodjanak bele, hogy így fogják hívni, azóta mindannyian imádjuk a nevét, és mind a két gyermekemre tökéletesen illik most már. :)
2012. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nallunk is ment a tanakodas es mar jocskan tul voltam a fel idon mikor a ferjem ram hagyta a dolgot...kulfoldon szultem es mindenkeppen olyan nevet szerettem volna amit angolul is magyarul is ugyanugy mondanak. Egy lengyel b.nom is akkor tajt szult es az o kisfiat Albertnek neveztek el...( a Dednagyapam volt Albert). En Felix-et szerettem volna de a ferjem nagyon ellenkezett- ha masnem ugyanugy irjak es nem tul gyakori... Aztan jott az ido es en mar tudtam: a kisfiam neve Frederick lesz. Tobb jel is volt: a magyar Frigyes megfeleloje a nevnapja az en szulinapomon van, azonkivul a jelentese beketarto uralkodo ami igen imponalo volt a szamomra. Ferjem nyomta a william-et...de az meg nem ugy van magyarul... Megszuletett a mi picurkank es annyira de annyira Fredericknek nezett ki, hogy ugyan adtak nekunk 2 napot, hogy eldontsuk mi lesz a neve de en tudtam Az o neve Frederick es Edesapam utan Laszlo a masodik neve. Ha megyunk a jatszoterre es megkerdezik hogy hivjak es mondom, hihetetlen pozitiv reakciot valt ki az emberekbol. Valakinek az apukajat a nagypapajat hivtak igy meghogy mlyen "cool"...Aztan olvastam egy cikket a nevvalasztasrol hogy vannak szulok akik tudatosan barom nevet adnak a gyermekeiknek, hogy feltunok lehessenek(Apple, Skyler stb) es vannak akik egyszeruen csak hagyomanyos nevet vagy "regimodi" nevet adnak a gyermekeiknek es azoknak nincs szukseguk feltunesre mert sajat maguktol kitunnek...meg voltam lepodve. Nem tudom honnan jott a nev Fred de nagyon raillik!

Mellesleg adhatnanak tobb idot Magyarorszagon az anyukaknak, hogy "bemondjak a nevet" a Kicsinyeiknek.Nem franko, hogy epphogy tul van az ember a sokmindenen es ott topzodnak a nev miatt...ahol en szultem ott a bokajara, kis bolcsojere mindenhova ra volt irva az en csaladi nevem es a Baba neme. Adtak idot a megfelelo nev kivalasztasara.

2012. júl. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

88%, csak azt nem írtad, h külföldön éltek valószínű, mert ha itthon meghallják, h "Frederick" nem csapnak a homlokukra, hogy "jééé, a dédapámat is így hívták!":)


Amúgy a 2-nál bizonytalodtam el picit, mert pár embernek nem tetszett a közeli rokonságban.De nagyon örülök, h kitartottam/tunk mellette!!

2012. aug. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, írtad, csak átsiklottam felette! :)
2012. aug. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!