Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós kislányom nyaka mindig...

2 hós kislányom nyaka mindig bepállik hiába kezelem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
hiába ápolom, törölgetem, hintőporozom, állandóan büdi szagú lesz és csomókban összeáll a hintőpor. Mit csináljak vele, esetleg van valami krém erre?
2012. dec. 29. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

hú semmi de semmi esetre se hintöporozd, az még dörzsöli is a börét neki, mintha smirgliznék.


Olajozd neki fürdetés elött, és pelenkával töröld ki jól. Minden nap. Ha kell reggeli is olajozd meg, majd töröld le egy vizes rongygyal és törlöd szárazra.


ne krémezd mert még az is bepálhat.

2012. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mitől pállik be. Ha kis husis, akkor nem tudsz mit tenni, de ha attól, hogy melege van, akkor vagy a ruhából, vagy a hőfokból kell levenni.

Az én kisfiamnak állandóan melege van, alig van rajta ruha, de így is kipirosodik (neki a hónalja). Én hintőporozom neki (Gabi), és ez használ. Naponta többször is letörlöm neki popsitörlővel a hintőpor-csomókat, hagyom megszáradni, és újra beszórom neki.

2012. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt ne legyen a szobában 20 foknál melegebb, a gyereken csak annyi ruha legyen, mint rajtad: body, ing, rugdalózó böven elég, és takaró sem kell rá a szobában. Ha meg nagyon kövér, akkor figyelj oda, hogy mennyir eszik, nem kell hizlalni.
2012. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó neked tuti nincs gyereked.

2 hós baba lehet kövér de az nem kóros. Nem lehet egy 2 hós babát se anyatej jellegü tápszerrel se anyatejjel a gyereket. Ekkor még nem kap édességet se rántothúst.

ha meg sír és éhes enni kell neki adni.

Mindkét lányom óriási félévesek voltak. Aztán minden évfordulós vizsgálaton az átlag súly alatt maradtak. Most 2 évesem is csak 11 kiló.

2012. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kislányom nem duci, inkább jó húsban van, tehát a nyakincája eléggé hurkás. Ettől melegedhet be,hogy nem tud szellőzni a redők között. Már mindent kipróbáltam de semmi sem segít! Próbálgatom tovább hátha valami majd beválik. A hintőpor amit használunk Johnson's.
2012. dec. 29. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

ma 13:55-ös: a 3. válaszoló vagyok, és négy gyerekem, igaz, idöközben már nagyobbak.


Mellesleg ha az anyuka egész nap eteti a gyereket, akßar anyatejes, akár tápszeres, akkor már ilyen picinek is túl lehet etetni.


A kerdezö meg egyrészt beszélje meg a gyerekorvossal vagy a védönövel, hogy nem túl kövér-e a pici, másrészt meg hogy mit lehet a gyerekkel csinálni, mert ha büdös is, akkor könnyen lehet gombafertözés is.

2012. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a védőnő eddig semmit sem mondott, hogy kövér lenne, teljesen normál súlyú, ezt mondta. A büdös pedig nem konkrétan büdös, hanem inkább olyan mint mikor nem fürdünk két napig kb.
2012. dec. 29. 14:28
 8/8 anonim ***** válasza:

A védönöt a babád problémája miatt kérdezd meg. Ha a súlya rendben van, akkor azzal ne foglalkozz.

Ezen kivül segithet, ha közönséges olivaolajjal tisztítod a börét, föként ott, ahol kisebesedik.

2012. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!