Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő vagy sem?

Légzésfigyelő vagy sem?

Figyelt kérdés

Használtok légézfigyelőt? Milyet használtok, mi a véleményetek róla? Sok a téves riasztás?


Nem tudom, hogy vegyek-e vagy sem, nem akarok bajt, de téves riasztásokat sem...


2012. dec. 29. 20:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nekünk is AngelCare van,megnyugtat a tudat,hogy van. Az első hetekben nagyon sokszor beriasztott :( Sosem fogom megtudni,hogy tévesen,vagy sem,mivel ahogy írták sokan,a hangra feléred a baba annyira,hogy ismét vegyen levegőt. Viszont egyszer volt egy éles riasztás is :( Senkinek nem kívánom az érzést :( Mi kölcsönbe kaptuk a légzésfigyelőt,anyukámék a tesóm egy éves koráig használták,úgy tudom,hogy a bölcsőhalál rizikója a 2-6 hónapos korig a legmagasabb. Ha megengedhetitek magatoknak anyagilag,akkor viszont ne Angel Care-t vegyetek,mert úgy tudom,hogy arra sokan panaszkodnak a sok téves riasztás miatt. Mivel sosem tudom meg,hogy azok a riasztások az első hetekben tévesek voltak-e,így nem tudom ezt alátámasztani. Viszont valóban inkább riasszon ezerszer tévesen,mint egyszer ne,amikor kéne.
2012. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Pontosan! Nem akarom azt, hogy ha riaszt, idegesen, rémülve szaladjak a kicsi ágyához, hogy akkor most mi van...

Ha itt lesz a picúr, és a légzésfigyelő is üzemel, nem akarom hallani azt a riasztást :s

2012. dec. 29. 23:00
 13/24 anonim ***** válasza:

A téves riasztásoknak is oka van. Vagy nincs jól beállítva - pl. mi először gyári hármas beállításon hagytuk, és ha csak egy picit elmozdult a gyerek az érzékelő lapokról, már riasztott is - feljebb tekertem majdnem ötösre, téves riasztások megszűntek. Aztán olyan miatt is beriaszthat, amit szintén eljátszottam: lepedő csere után nem nyomtam le teljesen az ágyrácsra a kókuszmatracot, így nem is tudta az érzékelőlap érzékelni a gyereket a matracon, már riasztott is. Lenyomtam a matracot rendesen, a téves riasztás megszűnt.

De inkább legyen bármi okból is téves riasztás, minthogy úgy járjak mint nagynéném: két hónaposan elvesztette a babáját bölcsőhalál miatt. Na nálunk mivel előfordult a családban, szóba sem került, hogy nem veszünk egyet (AngelCare 301-es)

2012. dec. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én is AngelCare légzésfigyelőt használok másfél hónapja! Én teljesen meg vagyok vele elégedve! Nem volt téves riasztás sem! Lehet, hogy akiknek beriasztott tévesen, az érzékenysége nem jól van beállítva!
2012. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Angel care van, ha beállítod rendesen az érzékenységét nem riaszt be tévesen.
2012. dec. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Snuza Halo légzésfigyelőnk van. Ez egy pelenkára csíptethető légzésfigyelő, nekünk nagyon praktikus volt, mert főleg az első hónapokban a babám mindenhol aludt, csak a kiságyban nem (mi ágyunk, bölcső, hinta, játszószőnyeg, kanapé, hordozó stb) és ezt bárhol ráteheted a babára, nem csak a kiságyban vigyáz rá.

Téves riasztás nem volt, csak akkor, amikor véletlenül sikerült lepiszkálnia magáról.

Már sokan leírták, de én is úgy gondolom, hogy inkább legyen 100 téves riasztás, mint a bölcsőhalál. Én nem kockáztatnék csak azért, mert nincs kedvem kimászni az ágyból a riasztás miatt.

2012. dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

5 ös vagyok:

"Nem tudom, hogy vegyek-e vagy sem"

Még is ez volt a kérdésedben-nem ,ez nem mérlegelés kérdése

2012. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Van aki nem vesz, ha nincs nyomos oka erre... csak ezert is erdekel. Pl a csaladomban mindenki ugy nott fel, hogy nem volt. Sokan mondanak sokfelet, de mindenki ugy van vele, hogy legyen. En is igy vagyok ezzel, ha megelozhetem a bajt. A kerdes, hogy tenyleg szukseges? Ezt a gyerekorvos ugy is megmondja majd. Azert hezitalok, mert van aki szerint folosleges, ha nincs a babanak baja.
2012. dec. 30. 01:56
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen a mai felnőttek úgy nőttek fel, hogy nekik nem volt, mert akinél kellett volna nem élte meg a felnőtt kort mert meghalt a csecsemőhalálban.

Nekem van ismerősöm akinek régen 2 gyereke is csecsemőhalál miatt halt meg.

2012. dec. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Na hát pont ez az a kérdés,amiben nem hallgatnék másra.

És ha Isten ne adja baj lesz? Visszamegyek, ahhoz, aki azt mondta,hogy szerinte nem kell és jól elverem?

És igen, régen nem használtak az emberek, többen meg is haltak!

Ez olyan, mint az uh! Régen nem lehetett ennyit látni egy babából, születettek is szép számmal sérültek. Ma meg már nincs olyan, akinek a terhessége alatt nem csinálnak uh-ot! Mert, ha a baj nagy részét meg lehet vele előzni, akkor miért ne?

A légzésfigyelő is ilyen! A miénk pl. egyszer sem riasztott. Szerencsére sem tévesen, sem máshogy!

De a barátnőméké igen, és a pici akkor vett egy nagy levegőt, amikor a barátnőm kikapta az ágyból (amit nem szabadna, de megijedt). Pedig normál időre született, egészséges baba!

2012. dec. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!