Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos kislányod mennyit...

19 hónapos kislányod mennyit beszél?

Figyelt kérdés

Az én kislányom szerintem nagyon kevés szót "mond"

A következőket használja:

PA (apa)

BABA (baba)

KA (kérem, köszönöm, tessék)

PÁ (párna)

SZIA (szia)

PÁPÁ ( ha elmegy valaki integet)

PRRR (pürrög, ha bekakilt)

TÁTÁ ( séta)

VA ( minden állat neki vau)


Nem kevés?



2012. dec. 30. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 18 hós.

Ezeket mondja: Anya, Apa, Papá, Tátá, Adada, cica, kutya, kaka.

2012. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. A lányom 3 éves volt mire elkezdett rendesen beszélni addig csak ilyen apa-anya dolgokat mondott.

Viszont a 20 hónapos fiam meg egész folyékonyan beszél. Kérdezi, hogy apa mit csinálsz a telefonnal? Vagy kérdem tőle, hogy segítsek pakolni? Azt mondta nem kell, boldogul vele. Durva, hogy valaki ilyen fiatalon sokat beszél.

Valakinek meg több idő kell.

2012. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 19 hónaposan ment bölcsibe. Akkor is beszélt már. Nem szavakat mondott, beszélt. 2-3 szavas mondatokban. Most 22 hónapos, egyre tisztábbak a szavak, van végre s és sz betűje, és már megy pár mondóka is. :)

De a vele egy korúak közül nagyon sokan alig bwszélnek. Az egyik kislány 2 évesen kezdte a bölcsit, akkor kb. 10 szót mondott. Most 2 hónap alatt rengeteget fejlődött ő is.

2012. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ezeket mondja:

Nana, mama, papa, nono-tesom, tutu-auto, huuuuuu-bagoly, vava, tessek, koszi, szia, papa, ki, ezt, ide, fa, cicici,kaka-kakao, kaka, bu-pelenka, baba, sze-szeret, dada, ka-kanal, bu-boci, sziiii-kigyo, ko-kocka, ba-bari, bacsi, ne-neni, csocso- csoki, te-tej, tea, teszta, pupu,

zszs-zsirkreta, katkat-katica, szika-szitakoto, ho-hold, cincin-eger, sza-szahazi, kapka-sapka, kapkapka-betu, gyo-gyogyszer, visl-virsli, csucsu-peppa pig, Titi-sajat neve, szimbi-elefant,Sssss-fogkefe, ka-kave, hirtelen ennyi jut eszembe, de biztos van meg, szinte miNdent meg tud nevezni ket harom betuvel, most kezdi mondatba foglalni. Egesz nap cseveg :) 19 hos kislany.

2013. jan. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia.kisfiam 18 hónapos.ezeket mondja:anya,apa,papa,mama,gyere,adjál,pápá,dádá,hoppá,ági,peti,bébi,bamba,mindjárt,meleg,igen,nem.ilyeneket mond.nem soroltam fel mindent.de tegnap a szüleimnél voltunk és anyukám pakolta össze a játékai és tisztán kimondta hogy segítek.nagyon meglepődtünk anyukámmal.tisztán és érthetően mondta.
2013. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 alaszka ***** válasza:
19 hónapos a kislányom, és a következőket mondja (biztos kihagyok egy párat): apa, anya, mama, Dói (tesója), hápi, pipi, maci, boci, bá (bárány), elf (elefánt), gyígyó (kígyó), cica, vava, ácsi (bácsi), néni, fiú, hami, teti (tente), tataó, te (tea), kész, kéje (kérem), áddá (add ide), papí (papír), jotó (motorja), sésü (fésü), csüccs...és még sok szónak az első két betűjét mondja, illetve felcserél betűket, pl. asztalra azt mondta atasz, tésztára, hogy tétasz, sütire, hogy tüsi. :)
2013. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!