Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig aludtatok egy ágyban a...

Meddig aludtatok egy ágyban a babával?

Figyelt kérdés
3 hetes a kisfiunk. Egyelore csak velunk alszik el, ha letesszuk az agyaba sir es nem nyugszik le. Nem banom, igy egyszerubb etetni is. De mi az a kor, amikor mar erdemes megprobalni leszoktatni errol? Nalatok hogy volt?
2012. dec. 31. 12:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
1 percet sem.mindenkinek megvan a saját helye,ágya.a kor ,mikor érdemes erről leszoktatni,az az első nap.rá sem kellene szoktatni.nem egészséges.nem is tudnék légzésfigyelő nélkül létezni.én vettem a fáradságot,és átmentem hozzá ha enni akart.
2012. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%
Az első 1 hónapban csak köztünk aludt, de utána miután elaludt átraktam a kiságyba, és ott aludt.
2012. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
39%
Semeddig. Nem követném el ezt a hibát. Rengeteget olvasni aggódó szülőktől, hogy 2-3 éves nem tud egyedül aludni. Nem egészséges egy ágyban a babával. Még ha neked könyebb is...ezerszer nehezebb lesz kirakni az ágyatokból és ő fog szegény szenvedni.
2012. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
55%
Egy éjszakát sem. Kezdettől fogva egyedül aludt a saját szobájában, a saját ágyában. Ennek sok oka volt, de most sem csinálnám másként. Kicsi a szobánk, épphogy egy 140-es ágy fért el oda, magunk közé nem vettem volna, mert a párom horkol, én meg verekszem és beszélek. Az ágy mellé még egy mózest sem tudnék lerakni a földre, mert nem férne el, nemhogy egy kiságyat. De volt légzésfigyelőnk, éjszakánként csak egyszer kelt fel enni, azt is csak 6 hetes koráig, onnantól átaludta az éjszakákat. Így nyugodtabban aludtunk mi is, és ő is. Már 3 éves elmúlt, de nagyon jó alvókája van, igazi mormota. :)
2012. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Nem a sajat kenyelmem miatt csinaljuk, felreertettetek. Probalom letenni de uvolt, egyszer mar 30 percet vartam hatha belealszik, de nem hagyta abba. Fogtam a kezet simogattam, hogy tudja ott vagyok neki. De nem alszik az agyaban. Most legyek kegyetlen es orakig hagyjam sirni a 3 hetes babamat??

igazabol olyanoktol vartam volna valaszt, akik nincsenek ennyire ellene az egyuttalvasnak..

2012. dec. 31. 12:57
 6/38 anonim ***** válasza:
40%

Negyedik vagyok. Hidd el, hogy nem az együttalvásnak vagyok nagy ellenzője...

Szerintem oka van a nagy sírásnak. Vagy a pocija fáj, vagy éhes, vagy... sok oka lehet. Vagy talán ahogy felveszed, abbahagyja a sírást? Ha minden mást kizártál, semmi baja nincs, és biztosan a közelségedre vágyik csak, akkor ringasd el a kezedben, és tedd le az ágyába aludni. Csak ezért nem kell együtt aludnod vele, mert így később tényleg gondot okozhat a saját ágyába szoktatni.

2012. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
48%

Mi sem aludtunk együtt a babánkkal, bár néha-néha hajnalban odavettem magamhoz. DE alapvetően hamar megszokta a kiságyát, és egyedül is ügyesen elaludt. Ha sírt, akkor persze ne hagytam magára.


Viszont a barátnőm a kisfiával 7 hónapig aludt együtt, akkor mondta, hogy na most már elég lesz. Fáradtan ébredtek, a kicsi össze-vissza rugdosta már ekkor őket.

Kb. 1 hónap volt, mire a kicsi megszokta az egyedül alvást. Nehéz volt átszoktatni, de most már jobban elvannak. Jókat alszanak és a kicsi is beleszokott a helyzetbe.

Én alapvetően azt gondolom, hogy 3 hetesen még sok bajod nem lesz ettől, a baba sem fogja megszokni, de azért idővel (szerintem minél előbb) próbáld meg őt az ágyába szoktatni. Ez nem jelenti azt, hogy néha ne bújhatnátok össze, néha ne vehetnéd magadhoz. Csak ha teljesen elszokik a kiságyától, akkor biztos nehezebb lesz a dolgod.

Ja, és ne a leszoktatáson törd a fejed, mert az nehezebb. Inkább a hozzászokáshoz adj meg neki minden lehetőséget.

2012. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Igen, rajtunk szinte azonnal abbahagyja a sirast. Hasfajasra infacolt kap ami segit. Egyebkent a nagy ellenzoknek ajanlom ezt a cikket: [link]

De igen, azt probaljuk hogy rajtunk aludjon el es ugy betenni az agyba. Ritkan sikerul, mert azonnal erzekeli es sirni kezd. Azert koszonom!

2012. dec. 31. 13:10
 9/38 anonim ***** válasza:
22%
Első naptól a saját szobájában a saját ágyban aludt nagyon nem egészséges dolog együtt aludni a gyerekkel.
2012. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem ellenző vagy nem ellenző. Úgy csinálod ahogy neked jól esik. Mindenki saját életét éli, senkit nem kell meggyőzni az ellenkezőjéről. Ha így látod jónak így csinálod. Én úgy gondolom mindenkinek a saját ágyában a helye, úgy gondolom egy babát meg kell tanítani egyedül elaludni. Nekem a kisebb fiamnál volt nagyon nehéz, de sikerült 2 hónaposan. Én úgy láttam jónak, ha inkább megtanul egyedül aludni. Persze hogy ő is sírt meg ős is megnyugodott a kezemben, az ágyamban. De én ezt nem láttam helyesnek, hogy éjszakára ott legyen, így hát taníitottam egyedül aludni. Nekem így volt jó, másnak máshogy jó. Nem kell semmiféle cikk, habár megnyitni sem tudom, mert nem található. Nem cikkekből nevelek gyereket hanem ösztönből. Te is ezt tedd. Ha úgy érzed nektek így jó, akkor nincs semmi gond. :)
2012. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!