Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig aludtatok egy ágyban a...

Meddig aludtatok egy ágyban a babával?

Figyelt kérdés
3 hetes a kisfiunk. Egyelore csak velunk alszik el, ha letesszuk az agyaba sir es nem nyugszik le. Nem banom, igy egyszerubb etetni is. De mi az a kor, amikor mar erdemes megprobalni leszoktatni errol? Nalatok hogy volt?
2012. dec. 31. 12:02
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
64%
Elozo. Hitvesi agy :)))) Ezen jot mosolyogtam. Haladni kell a korral :)))) Attol, hogy egyutt alszunk a pindurral meg minden este van sex... Kis kreativitast igenyel, de legalabb nem unalmas :)))) Nalunk ebbol nincs problema. En nem tudnam sirni hagyni a babamat, aki azert sir, mert erezni akarja, hogy ott vagyok. Szivtelensegnek es onzosegnek tartom. Tesomek ket gyerkoccel alszanak egyutt. Ott sincs gond. Es sex is van, csodak csodajara hitvesi agy nelkul is :)))) Anyukak, hasznaljatok ki, amig igy ragaszkodik hozzatok a gyereketek, par ev es majd visszasirjatok. En nem, mert imadom es itt fogja a karomat mellettem. Nekem ennel jobb erzes nincs :)
2013. jan. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Kerdezo vagyok. Koszonom mindenkinek a valaszt. EN SENKIT NEM PONTOZTAM LE!!

Igazabol egyaltalan nem az volt a kerdesem kinek mi a velemenye az egyuttalvasrol. mindenkinek legyen meg a sajat velemenye. En csak kivancsi voltam mikor szoktattak le azok, akik egyuttaludtak. Azert paran a kerdesre valaszoltak. Mindenesetre koszonom. Jo babazast mindenkinek! Buek!

2013. jan. 1. 05:12
 33/38 anonim ***** válasza:
66%

A biológia az utódgondozás szempontjából a következő csoportokat különbözteti meg:


Fészeklakó: pl. gólya, macska

Fészekhagyó: pl. házi tyúk, kacsa

Hordozott: ezen belül

passzív hordozott: erszényesek

aktív hordozott: majomfélék, az ember


Manapság (főképpen Európában) úgy bánunk a csecsemőkkel, mintha fészeklakók lennének. Így aztán a gondozás terén is ennek megfelelő szokásokat alakítottunk ki: külön ágyban altatjuk, babakocsiba tesszük, és gyakran fektetjük (lásd játszószőnyeg). Mindez megfelelő lehet egy kismadárnak, de nem az ember gyermekének. A nevelési módszereknek ez a „vadhajtása” az iparosodással és fejlődéssel terjedt el az elmúlt 200 esztendőben. Általa a szülők maguk is nyugtalanokká válnak, szoronganak, mert azt kell tapasztalniuk, hogy a gyermekük természetének nem felel meg ez a bánásmód. A gyermek sokat sír, az anya feszültebb lesz. Ez a rossz érzés aztán átterjed a gyermekre is, a kör bezárul. Sem az anya, sem a csecsemő nem érzi magát így biztonságban, és nem találnak egymásra.

2013. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Aki együtt alszik a gyerekkel, az egészségtelenül neveli a gyerekét, és burokba zárja, aki meg nem alszik vele, az egy önző dög, aki elszakadt a "biológiai valóságtól" és feltételezhetően utálni fogják egymást a gyerekkel.

Hát bakker, nem vagytok komplettek.

Mintha csak végletek léteznének. De így legalább lehet egymást kritizálni. Anyának lenni ennél sokkal szebb, csak valahogy itt az emberek megkergülnek.

2013. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Mi van a ket veglet kozott? lehet egyutt aludni meg kulon altatni. Vagy a feszeklako gyerekeket esetleg lehet ropteben is. Nem tudom :)
2013. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ha ösztönből cselekednél akkor a babád igényei lennének fontosak az első időkben és nem a saját kényelmed!
2013. jan. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Számomra a babám az első, ezért nem altatom külön (egyelőre). Mindenesetre szerintem kár itt vitatkozni, mindenki csinálja úgy, ahogy érzi.

Jó babázást és buék!

2013. jan. 2. 13:34
 38/38 anonim ***** válasza:

Röptében a gyerekeket... :D

Nem az együttalvás vagy külön alvás a két véglet okostóni, hanem az amit mögé látsz...


Édesem, ez a baj, hogy szélsőségesen látja valaki a világot és el sem hiszi, hogy az az anya, aki külön alszik, vagy épp együtt nem jó vagy rossz kategória. Csupán csak úgy csinálja, ahogy a babája és ő maga igényli.

Nem kell kiforgatni a szavakat, csak megérteni, hogy ne alázd a másikat, mert másképp csinálja mint te. S ne bohóckodj a másik véleményén. De biztos nehéz lehet ezt megállni egy tökéletes anyucinak.

2013. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!