Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, ha 9 hónapos...

Normális az, ha 9 hónapos fiam, amint meglátja az anyósomat, csak neki nevet, magyaráz, én már mintha nem is léteznék?

Figyelt kérdés
Tény, hogy a nagymama imádja a manót, persze ez kölcsönös. Együtt voltunk most egy hónapig és szabályosan féltékeny lettem. Lehetséges, hogy őt jobban kedveli nálam?
2009. aug. 25. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

DEhogy kedveli jobban nálad, csak egyszerűen szereti őt is és ő az új arc éppen akkor!

Senki nem helyettesítheti anyát, emiatt ne aggódj. Mindig te leszel neki szeretete legfőbb tárgya :)

2009. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet, csak éppen az apósomért rajong az 1 éves kisfiam.Kicsit nekem is furcsa érzés volt, de már megszoktam.Addig legalább egy kicsit "lazíthatok".S Anya csak egy van... :))))
2009. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most nyáron együtt voltunk a nagyszülőkkel, és persze rengeteget foglalkoztak a kicsivel, 13 hónapos, és imádja őket, én is sokszor háttérben érzem magamat, néha azt hiszem már azt sem tudja, hogy én vagyok az anyja, de pl. amikor kavicsokat gyűjtögetett, többen is voltunk az udvaron, de csak nekem meg az apjának vitte oda. Meg még csak most kezdi az igazi szeretetnyilvánításokat, kb 1-2 hónapja ölelget meg ilyesmi. Szerintem várjál még, jó az, ha a gyerek nem csak az anyjára van ránőve, hanem másokkal is elvan, és jól érzi magát. Később úgyis kialakulnak jobban a saját kis közös dolgaitok, amit csak te csinálsz úgy vele, nameg megtanul simogatni, puszit adni meg hasonlók. De szerintem hagyni kell, hogy mással is jól érezze magát. Később legalább nem lesz gond, ha ott kell hagynod nála valamiért, vagy mikor kicsit nagyobb lesz, várja majd, hogy mehessen a nagyiékhoz. Nagynénémnek 5 unokája van (3-8 éves korosztály), mindig versenyt ordítanak, hogy had maradhassanak nála éjszakára is. Én mikor anyóséknál vagyunk (nagyon ritkán, 1-1 napra csak), akkor teljesen kivonom magamat a forgalomból, és hagyom had futkozzon utánna, sétáltassa, játszanak. A legtöbb idő úgyis a szülőknek jut:)
2009. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az lenne a baj,ha csak az anyját szeretné egy kisgyerek.Úgy lesz kiegyensúlyozott lelkivliága,ha szereti az anyját,apját,testvéreket,nagyszülőket,később a barátait.

A szeretet az egyetlen dolog,amit akárhány felé osztasz is ,nem lesz kevesebb,

2009. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Örülök annak, hogy mások is léteznek a kis életében, másokhoz is kötődik, csak rossz volt háttérbe szorulni. Kifejezetten szíven ütött, amikor pl. beverte a kis fejét és a nagymamához fordult vigaszért...
2009. aug. 25. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!