Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak velük? Hagyjam...

Mit csináljak velük? Hagyjam vagy ne?

Figyelt kérdés

Tegnap észre vettem hogy 18,5 hónapos ikreink az uzsonna egy részét elteszik.Vagy is a joghurtot megeszik de a kekszet elpakolják.

Ezt úgy kell elképzelni hogy bemennek a szobájukba és vagy a matracba vagy a takaró alá rejtik hogy ne vegyem észre.

Tegnap kivártam mi lesz a keksz sorsa,és ők vacsi és fürdés után mikor betettem őket az ágyba megvárták hogy kijöjjek.Aztán kb. egy perc után szép csendben bementem hozzájuk és láttam hogy elő veszik a kekszet és szépen elmajszolják a kiságyban.

Nagyon jót derültem rajtuk csak azt nem tudom hogy hagyhatom felügyelet nélkül ilyenkor őket vagy szedjem ki a kiságyból a kekszet és ne kapják meg a kiságyban.Vagyis felügyelet nélkül.

Mikor este észrevették hogy ott vagyok gyorsan elpakolták a hátuk mögé a kekszet mintha rosszat csináltak volna.

Ebből gondolom hogy ha ott vagyok úgysem fogják megenni.

Adnátok tanácsot mit csináljak ebben az esetben?



2013. jan. 1. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem engedném. A hangyák is előkerülnek előbb-utóbb. Na meg az éjszakai vagy esti nassolásra sem kell rászokniuk.

El kellene magyarázni nekik, hogy nap közben ha kérnek, akkor van, de ne tegyék el.

2013. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

De édesek! :-DD

Az én fiam is pont ennyi idős, és nagyon előttem van ahogy ezt csinálja...bár nem szokta, de ha csinálná én nem engedném. Egyrészt tényleg nagy a fulladás veszély, mert felügyelet nélkül esznek, aztán ugye ott vannak a morzsák, ami pl a feje alá kerülhet és egy fordulásnál simán beszívhatja az orrába a gyerek. És amit írta is az előttem válaszoló a hangyák. Azok bizony ahogy melegebb lesz az idő jönni fognak, ott meg ha megérzik a finom kis nyálas kekszmorzsákat nem lesz az az írtószer ami kiírtja őket. Vagy rosszabb esetben a csótány is jöhet...magyarán nem higiénikus.

Eleve egy rossz szokás, amiről később csak nehezebben fogod leszoktatni őket. El kell nekik magyarázni, hoy nem szabad betenni, persz eleinte ugyis befogják, de légy szemfüles! Ki kell bányásznod a zsákmányukat az ágyukból még lefekvés előtt, vagy "akció" közben kell elcsípni őket :-)

2013. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Második tényleg nagyon édesek voltak:-)

A hangyák még nem is jutottak eszembe csak a fulladás veszély.Azt hiszem ma már szemfülesebb leszek.

Még bele gondolni is rossz hogy este megcsíphetik őket.

Köszönöm a válaszokat.

2013. jan. 1. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!