Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszert meghatározott időközö...

Tápszert meghatározott időközönként adjátok a babátoknak, vagy amikor éhes?

Figyelt kérdés
Ki KELL várni a 3 órát, vagy olyan 2-2és fél is elég? Eléggé összevissza eszünk... (nem pont háromóránként, van hogy három napig ugyanaz a napirend, de aztán csúszunke gyórát, hogy csináljam?

2013. jan. 1. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
én akkor adok neki amikor éhes és kéri,van hogy 2 óra után éhes.
2013. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem függ attól is, hogy még nem állt be, hogy mennyi idős a babád? Mert a fiam mikor tápszeres lett, össze vissza kérte, mire rájöttem h az adaggal van a gond (de ez nálunk volt igy csak). Hogy van h ennyit, van h annyit eszik. Így 1 hét után egy pontos adagot mértem ki, amiután 3 óránként evett. Most 4 és fél hónapos,már 4 óránként eszik régóta, de egyik nap 3 és fél órára kérte, emeltem picit a tápszer adagon és most ujra 4 óránként eszik. Nem kell feltétlenül kivárni, hogy 3 órahossza legyen, de lehet h kevés neki, azért kell 2 órára az előzőre neki a tápszer. Én mindig csak 20-30 miliket emeltem. Na de hogy a kérdésedre tényleg válaszoljak, teljesen jó ha ugy adod neki ahogy ő éhes. Volt olyan időnk a mozgásfejlődés miatt amugy 2 hétig (3 hós körül), hogy nagyon evett vna mindig, hát ha kérte, adtam. Ha elcsúsztunk időben, ha nem! Éhes, meg kell etetni :)

Sztem nem kötelező ez a pontban ekkor meg akkor egyen a gyerek, mert mi sem vagyunk mindig ugyanakkor éhesek. A napirendet elég a fürdés, déli alvás, ilyesmikben megkeresni.

2013. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! kb. 3 hetes korától tápszeres 1 honapos státuszon csak 140 grammot hizott. 1 hónap alatt (tápszeresként) viszont már majdnem másfél kilót, most 9 hetes. és 120 ml vízhez keverek neki abból lesz kb 130-140 de lehet hogy tényleg nem elég neki. most 5000 gramm körül van. tehát kb ennyit kellene a nagy könyv szerint ennie. 6szor eszünk kb, éjszaka 9-10 körül még kér enni, aztán 6-7 körül felkel. etetések között javarészt alszik még, de egyre többet van fent, főleg este :) :D Vizet adjak neki külön?
2013. jan. 2. 08:58
 4/4 anonim ***** válasza:
a dokim szerint tapszeres babanak kellene innia vizet neha, az en fiam pl nem iszik es en nem is eroltetem. ne mindig a nagy konyv szerintit kovesd, hanem amit a babad szeretne es akkor sztem a 3-4 ora is beallna.
2013. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!