Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a pelenkázó alátét?

Miért kell a pelenkázó alátét?

Figyelt kérdés
Vettünk merev pelenkázót, vagy asztalra rakom vagy majd a pici ágyára. Miért kell még rá plusz alátét? A koszosodás miatt? De maga a pelenkázó is vízhatlan műanyag anyagból van, simán letörölhető nem?
2013. jan. 2. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, a műanyaggal borított szivacslapra, vagy a textíliára/papír alátétre?

Mert a műanyagos szivacs nem kell a ti pelenkázótokhoz, az a pelenkázóasztalra való. Viszont szerintem nem árt egy puha textil a műanyagra (akár egy textilpelenka), hiszen a hideg műanyag érintése kellemetlen lehet a babának.

2013. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell. A pelenkázó alátét azokra a komódokra kell, amiket pelenkázónak használunk, de később komóddá alakítható, így értelemszerűen csak egy bútorlap a teteje.

A pelenkázó alátét puha, nem merev, mint ami Neked van.

2013. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, ami olyan, mint egy négyzet alakú "tisztasági betét"? hasonló a funkciója. Nekünk van a pelenkázón. Egyrészt, mert a pelenkázó hideg és rátapad a pici popója, másrészt meg ha bepisil öltöztetés, pelenkacsere közben, akkor az felszívja és nem folyik össze-vissza a pisi.

Na meg ha megyünk valahová, akkor is van nálunk, mert így nem kell akárki után letennem a gyereket. Volt, hogy anyóséknál a kanapén tettem tisztába a lányom, és ha nem lett volna ilyen alatta, csúnyán elintéztük volna a kárpitot. :)

2013. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, köszönöm szépen. Erre nem is gondoltam hogy hideg lesz a müanyag a picinek vagy hogy idegen helyen legyen min tisztába tenni. Jajjj de butának érzem magam. Első babánkat várom és annyi dolog van amire nem is gondolok. Félelmetes, remélem azért késöbb előjönnek az ösztönök és jo anya leszek.
2013. jan. 2. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:
:) Kérdezz nyugodtan! Mi sem így születtünk ám! :D Mikor megszületett a lányom, azt hittem, hogy hú, de sok mindent megvettem neki, minden okés. Aztán jöttek a látogatók és kaptunk egy csomó hasznos dolgot, ami eszembe sem jutott és szuper jó volt, hogy kaptuk! :)
2013. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, szerintem az, hogy ilyesmiken gondolkozol,nem butaságra, hanem pont alaposságra utal. :) Persze, hogy jó anya leszel! :))
2013. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! :)
2013. jan. 3. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!