Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek gyermeke félálomban vagy mély álomban rendszeresen megrezzen? Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Most 2 hónapos a kisfiam és születésétől fogva ha elszundít vagy álmában megrezzen és felriad, mintha közvetlenül mellette törött volna el valami, vagy nagy zajt hallana. A gyermekorvosunk epilepsziára gyanakszik és beutalót adott a neurológiára. Kétségbe vagyok esve.
2013. jan. 2. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az izmok elernyedése miatt is megrándulhat a test, ez még felnőtteknél is előfordul.

Szerintem ne parázz, de vigyétek el a vizsgálatra, mert ha mégis gond van, az jobb, ha minél hamarabb kiderül.

2013. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ezt gyakran látom babáknál, 4 baba is volt a közvetlen környezetemben mostanában, de születés után max. 2-3 hétig tartott ez.Ők is csak álmukban, valószínűleg az ideg, vagy a kinti új zajok ! Ha epilepszia lenne akkor ébren is történne ilyen , nem ? A tesóm epilepsziás volt kicsinek, de kinőtte, ő mindig éberen lett rosszul!Azért nem árt a vizsgálat.
2013. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván a neurológus mondja meg, hogy van-e baj, de ha ez megnyugtat ilyen picinek az én fiam ilyen zajokra mindig égnek dobta a kis kezeit, olyan volt, mint egy mini karmester aki közben alszik. Most elmúlt két éves és teljesen egészséges :) remélem nálatok is minden oké lesz.
2013. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az enyém 2 hónapos és még mindig csinálja, de eszembe se jutna aggódni emiatt, hiszen én is sokszor megrezzenek álmomban, fel is ébredek rá. Szerintem teljesen természetes dolog.
2013. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiderült végül, hogy nem epilepszia, de ettől függetlenül teljes kivizsgálást ajánlottak. Remélem én is, hogy majd kinövi. Csak azért zavar annyira, mert napközben is sokszor mikor álmos, megrezzen, és felébreszti őt. Nem tud pihenni és ez végett nyűgös szegénykém.
2013. jan. 7. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!