Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogadja el 5 hónapos...

Miért nem fogadja el 5 hónapos anyadejes babám a cumisüveget?

Figyelt kérdés
Sajnos muszály tápszert adnom neki, mert estére már kevés tejem marad és éjszaka meg képes 2 óránként enni. Tudom,h más technikával kell a cicit ill. a cumisüveget szívni, de ezt sajnos még nem tanulta meg. Hogy segíthetnék neki? Avent cumisüvegünk van. Még inni sem tud szegénykém. A tápszer ízlik neki, de sehogy sem tudja kiszívni az üvegből. Vagy lehet,h már túl késő megtanulni cumisüvegböl inni. Egyébként a cumit sem szereti, pedig próbáltam neki adni kisebb korában.
2013. jan. 2. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!Talan probald meg a MAM-os cumisüveget,illetve nem is kell,h üveget vegyel,mert a MAM-os cumi jo az Aventes cumisüvegre.Mas a formajuk.Az enyemek csak ezt fogadtak el.

Esetleg nem lehet,h tul kicsi a luk a cumin?Vagy eldugult?

2013. jan. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tegnap este már óránként kelt.:-( Nem fogom ezt sokáig bírni. Egyébként lehet,h a fogzás is bekavar, mert álmában is sír, nyöszörög. A lyuk nincs eldugulva és nem is kicsi a cumi része. Kettes! Akkor kipróbálom amit írtál, hájha bejön, mert már nagyon tanácstalan vagyok. A cicim is már nagyon fáj az óránkénti szopik miatt. :-(
2013. jan. 3. 08:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Hat sajnos nincs jobb ötletem,esetleg meg annyi,h tejpepet adsz neki este kanallal.

Probalni kell rendületlenül az üveget,van olyan ismerösöm,akinek a babaja 2 het utan megtanulta es elfogadta a cumisüveget.

2013. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja es az enyem is 5 es fel hos fiu.:)es 5 hos korara kinnt volt az also ket foga,szoval siman lehet fogzas is.
2013. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi Aventes-t használunk, már a születésétől fogva, de az 1-s lyukút csak 2 hétig, utána 2-st használok. Szoptatok 4-5 óránként eszik, és kb 1 etetésnyi a pótlás és a gyógyszere vízzel.3 hós volt.

Le voltam döbbenve, mert a kórházban szülés másnapján már pohárból itatták.Erre azt mondták a nővérek, hogy képes rá, de tudni kell hogy hogyan kell helyesen itatni.Szóval ők profik voltak.Cumit is kapott, Mam. Szereti, de különösebben nem igényli, mi inkább csak hangtompítónak használjuk, mert hasfájós.

2013. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 8 hónapos anyatejes és ugyanez a problémánk, hogy most kezd fogyni a tejem és a cumisüveget abszolút nem akarja még be se kapni.Így most a csőrös pohárral szenvedünk, de abból is csak pár kortyot iszik, kiskanállal is próbáltam azt is megunta 5-6után. Most vettem olyan etetőcumit amilyen a cumija (cseresznye)délután kipróbáljuk.Drukkolok nektek is, hogy valami beválljon:)!
2013. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam sem fogadta el a cumisüveget egyik fajtát sem,Ő kávéspohárból iszik és eleinte a tápszert is abból itta aztán szépen rászokott a csőrös pohárra,de csak a tápszert issza meg abból.
2013. jan. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Felhívtam a védőnőmet, aki azt mondta,h akkor adjak neki tejpépet este és hogy milyen okos a kislányom,h nem fogadta el. Nagyon cumiellenes. Én azért jobban örülnék ha elfogadná, nem lenne vele annyi macera. Továbbrb is probálgatom. Hátha egyszer rákap az ízére.
2013. jan. 4. 02:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok szopis baba van, aki borzasztó nehezen, vagy egyáltalán nem hajlandó cumisüvegből enni, még ha éhes, akkor sem, sőt a játékcumit sem fogadják el. A saját szempontjukból nekik igazuk is van, mert ahhoz ragaszkodnak, amit megszoktak és szeretnek.:-))

Próbálkozhatsz, de valószínűleg csak egyre dühösebb lesz amiatt, hogy újra rá akarod erőltetni a dolgot. Tényleg kanállal, vagy pohárral kellene inkább kísérletezni, ami még csak nem is emlékezteti őt a szopásra. Így nem kavarodik benne össze a dolog, és talán nem lesz annyira elutasító.

2013. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!