Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt az ideje elkezdenem az...

Itt az ideje elkezdenem az elválasztást? Mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos. Nap közben egyszer szopizik, elalváshoz, cicin alszik el. Este ugyanez a helyzet. Éjjel általában 3-szor ébred. Kiveszem, szopi, alvás, visszateszem. Ez kb. 10 perc. Nekem eddig ez nem okozott gondot. Az utóbbi 1,5 hétben viszont már nem ilyen jó a helyzet. Felébred, szopi, alvás, mikor viszont kiveszem a mellbimbómat a szájából felébred, újra kéri és addig sír, amíg újra meg nem kapja. Cumizik, elalszik, majd újra kezdődik az egész. Van hogy egy óráig is eltart mire vissza tudom tenni az ágyába. Vagy mégtovább. Cumija nincs. Soha nem kérte, én meg nem erőltettem. Lehet most kellene elkezdenem? Vagy tényleg itt az ideje az elválasztásnak? Hogy kezdjem? Egyszer csak ne adjak neki egyáltalán? Vagy fokozatosan?
2013. jan. 2. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.Hasonló cipőben járunk mi is.
2013. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi is így vagyunk,de azért leírom a próbálkozásokat.

Mi másfél évessen szoktattuk le a lányomat az éjszakai ciciről, úgy , hogy apa aludt vele(2 éjszaka amikor felébredt órdított a ciciért) és kb 3 nap után már nem kérte.Napközben pedig bekentem a mellemet citrommal, így elértük, hogy csak az esti és a déli alvásnál kapta meg, ez nagy eredmény volt.

Aztán ment az óviba (Itt nálunk nincs bölcsi, csak óvi ahol kiscsoport van,Németország)és ottalvós lett szóval már csak az esti cici maradt.

Gondoltam az esti szopiról könnyű lesz a leszoktatás, de aztán beteg lett lázas volt és órditva kérte a cicit , szóval visszaszokott, mível lázas volt így melléfeküdtem éjszakais és figyeltem , a cicizés éjszakára is ismét visszatért.Két hétig voltunk Magyarországon apa nélkül, és természetessen megint én aludtam vele, szóval ott tartunk ahol elkezdtük az egészet.Éjjel és nappal megint kéri.

Én most megfogadtam , hogy drasztikus leszoktatást bevetem, mert mi már 2 évessek vagyunk és neki már nem kell a cici én úgy gondolom.

A tervem az hogy leragasztom a mellemet.Bízom benne , hogy sikerrel járok!

Sok sikert nektek is,

2013. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom másfél évig szopizott. Nálunk a teljes elválasztás pár hónapig tartott,mert először a reggeli szopit váltottam ki tejre (ivócsőrős pohárból) majd ha ez már nem volt gond neki akkor az éjszakait (ha megébredt) és végül az estit. Volt mikor megitta és kért egy kis cicit megnyugtatásnak, de szerencsére elég könnyen ment nekünk.

Nem tudom nálatok menne-e, de ha gondolod próbáld ki!!

2013. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

18 hónapos múlt a fiam és én is ebben a cipőben járok:)

Nem nyitunk fórumot?

Csak hátha együtt könnyebben menne.

2013. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Remélem tudok nektek segíteni, nekünk nagyon könnyen ment. 13 hónapos volt a fiam, amikor terhes lettem, az orvosom és a védőnő tanácsára elkezdtük az elválasztást. Addig reggel és este szopizott, valamint éjjel, ugyanúgy, mint Neked kérdező (szopi,alvás,visszateszem, szintén 10 perc).

Nekünk nem volt gond a tejtermékekkel, így reggel (már régebben is) mindig kapott néhány kanállal az én kakaómból. Amikor elkezdtük az elválasztást 1,5 dl kakaót csináltam neki, ez ment 2 reggel, nem kérte utána a cicit. Majd 3. nap amikor ébredt éjjel nem adtam neki cicit (vizet akartam, de az nem kellett). Igaz, így nem 10 perc volt mire visszaaludt, hanem 1 óra, de másnap már fél óra, harmadnap negyed óra, negyedik nap meg már fel se ébredt. Az elválasztás 5. napján pedig este tápszert adtam neki, semmi gond nem volt.

Gondolom nem mindenkinek megy ilyen gyorsan, de az én fiam is nagyon cici-függő volt, mégis sikerült.

Kitartást, drukkolok nektek! :)

2013. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Húú nagyon sokan járunk akkor hasonló cipőben mint Te kedves Kérdező. Lányom 16 hónapos. Már csak esti elalvás megy cicivel a többiről viszonylag könnyen le lehetett szoktatni. Éjszakai szopiról úgy szoktattuk le, h apa kelt hozzá. Fél órát sírdogált a kezében majd aludt, ezt még 1X megcsinálta azon az éjszaka, másnap már csak 1X kelt 10 perc alatt visszaaludt. Reggelit pedig kakaóval és sok-sok öleléssel sikerült kiváltani:)Estivel még bajban leszek, de már van elképzelésem. Ja,még annyit ,h az én lányomnak sem kell/kellett soha a cumi, szerintem nem most kezd el. Én vmilyen alvó állatkát akarnék bevezetni,mert persze az sem volt eddig.
2013. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :-) Várom még másokét is! Kedves utolsó előtti (persze a többiek is), milyen tápszert adtál?
2013. jan. 4. 19:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Milupa junior, natur, 12 hónapos kortól.
2013. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én akkor lettem terhes a tesóval, amikor a fiam 14 hónapos volt. Cicivel aludt el, ébredéskor is kapott, éjszaka többször, meg néha csak úgy nap közben is. Mivel a terhesség első heteiben nagyon fájt a cicim, meg hulla fáradtnak is éreztem magam, úgy döntöttem, az éjszakai ébredéseket nem kívánom tovább folytatni. Megbeszéltem a fiammal, hogy fáj anya cicije, és éjjel aludnia kell, hogy reggel már rendben legyen, akkor tud majd ő megint cicizni. Első éjszaka annyira sírt szegény, vagy egy negyed órát, de hajthatatlan voltam. Utána odabújt hozzám, és aludt. Másnap éjjel már csak 3-4 alkalommal felébredt, hozzámbújt, aludt tovább. Utána már nem kérte éjjel, tudta, hogy reggel ébredéskor kap.

Utána végig cicizett amúgy a terhességem alatt, hiába ment el teljesen a tejem. Most 2,5 éves múlt, a hugi 9 hónapos, eleinte tandemben szoptattam őket, és reggelente néha van hogy még jön oda párat szívni, de gyakorlatilag pár hete választotta le magát mindenféle erőszak nélkül.


Szóval én a helyedben megpróbálnám értelmesen, nyugodtan elmagyarázni neki este lefekvéskor, amíg még fogja az agya :). Utána meg akkor is, amikor éjjel felébred.

2013. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!