Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 8 hónapos...

Normális, hogy 8 hónapos babám még egyhuzamban, tehát ébredés nélkül nem aludt többet 4 óránál?

Figyelt kérdés
Ez a négy óra a max., de mostanában már óránként kel éjjel, átlag kettő volt előtte. Volt valakinek ilyen? Hogyan oldódott meg? Köszi a válaszokat!
2009. aug. 26. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet annak, hogy olyan sokszor kel. Este mit adsz neki enni? Hideg-meleg a szobában? Nekünk ilyen gondjaink szoktak lenni. Veletek alszik a pici? Mert ha igen, akkor lehet, hogy arra is felébred.
2009. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Szia lányom 15 hónapos és még mindig ezt csinálja!Sőt most már ott tartunk alszik a helyén kb 4 órát és utána csak köztünk hajlandó, de ott mint akit leütöttek reggelig.
2009. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! 10 hónapos fiam sem jó alvó. 6 hónapos kora előtt enni kelt fel, aztán pedig beindultak a fogak. most 8 van neki. előfordul, hogy félóránként felsír :(

ő igazából nincs is magánál, csak elkezd vergődni az ágyban és ahogy nekicsapódik a rácsnak, jön a sírás. ha nem veszem fel, felébred. ölben viszont édesen aludna...

most az őrlőfog kínozza. nagyon várom, hogy legyen már egy pár normális éjszakánk. eddig csak 1-2 volt, mindegyik fogáttörés után. ilyenkor nyugszom meg, hogy tényleg ez volt a baj.

2009. aug. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi, hogy gondolkodtok velem. Nem hinném, hogy külsődleges okok zavarnák. Rengeteg mindent kipróbáltunk már, sokat is olvastam a témában. Semmi nem segít. Már alváscentrumon is gondolkodtam. Tulajdonképpen a hangsúly a kérdésemben az, hogy normális -e, ha egy csecsemő 8 hónapig egyetlen egyszer sem aludt megszakítás nélkül négynél több órát, de ezt is csak párszor, többnyire kettő a max., mostanában pedig már óránként meg kell nyugtatni.
2009. aug. 27. 13:30
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen normális, mintha a saját gyerekemről írtál volna. Nem írtad, hol, hogyan alszik a babád, cicizik-e éjjel. Így elég nehéz segíteni. Minél többet írsz, annál könnyebb.
2009. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális. Szépen fokozatosan rá kell szoktatni. De ezt már hamarabb meg kellett volna tenni. Nappal nem fáradt a babád? Nem értem ezt a gondolkozást, hogy a gyerekhez fel kell kelni éjjel. Csak 1 példa: A játszótéren voltunk éppen a fiammal és csak véletlenül meghallottam, hogy egy anyuka épp azt ecseteli, hogy a 3 éves gyereke még egy éjszakát nem aludt végig. Nem tudtam, hogy nevessek vagy sírjak. Hihetetlen, hogy az a nő is mit művel a gyerekével. Te is ilyen akarsz lenni?
2009. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Segítséget kértem,nem kioktatást, ha nem akarnék változtatni a helyzeten, nem írtam volna. A többieknek mind köszönöm a választ.

Azt gondolom vannak szerencsés anyukák, akiknek babájuk eleve nyugodtabb temperamentum, simulékonyabb természet. Kedves utolsó, Neked is lehet még olyan gyereked, akivel nem lesz könnyű, akivel igenis meg kell küzdeni azért, hogy kiegyensúlyozott gyermeket nevelj és közben Te se menj tönkre.

Az, hogy egy nyolc hónaposhoz fel kell kelni, szerintem nem tragédia. Egy 3 évest ne hasonlítsunk egy csecsemővel, mert nem tudom, szerinted milyen korán kellett volna már leszoktatnom. Teljesen más a fejlettségi, érettségi szintjük. Az én babám még szopizik és ennek nagyon örülök, nem teher számomra. Most a héten négy foga kezdett jönni, ezért lehet nyűgös.

Szerintem is sok ez a kelés, nem hiszem, hogy egyedül vagyok a problémával, ezért kértem és kérem azok segítségét, akik sikeresek voltak.

2009. szept. 1. 08:06
 8/11 anonim ***** válasza:

kedves kerdezo, nekem is 8 honapos mult a babam, nagyon akaratos es aktiv, nappal a ferjemet es enegem is egyarant lefaraszt. az ejjeleket viszont nagyjabol atalussza, mondjuk 1 ebredessel ami jo esetben reggelre tolodik. sokat gondolkoztam ezeken az ejjeli felebredes dolgon es tudom, hogy most rosszul fog esni neked de szerintem egyaltalan nem normalis ha a te gyereked ugy alszik. es nem azert, mert elter a normalisnak elfogadottol, hanem mert nem tud pihenni. velemenyem szerint valamilyen rossz szokas rogzult benne aminek a segitsegevel kepes csak visszaaludni, pl csak ha megszoptatod, elringatod, felveszed stb. tudom, hogy nagyon nehez, mi is atestunk hasonlo periodusokon, pl volt idoszak mikor a babam 2x majd 2 orankent ebredt es csak szopizva aludt vissza. annyira kimeritett a dolog, hogy vagy 3 ejjel az apukaja kelt hozza es maskent altatta vissza, aztan vagy egy honapig minden rendben ment. en is sokat olvastam a temaban de foleg a kismamablog-ot iro babapszihologus tanacsai segitettek, nagyon emberkozeli es realis. szerintem probald meg amiket ajanl. ismetlem, velemenyem szerint tenyleg nem igy kellene mukodni az ejszakaknak, ez egy rossz szokas lancolata, valahogy kii kell tornotok az ordogi korbol.

utolso valaszolo: hogy lehet ilyen rosszindulatuan es felelossegrevonoan hozza allni valakihez? ha te lennel hasonlo helyzetben te is ilyen valaszt varnal??? persze, hogy nem jo a helyzet, de nem ijesztgetni kell, hanem tanacsot adni vagy hallgatni

2009. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért esne rosszul?

Én ötleteket kérek, véleményeket, mert megoldást szeretnék problémánkra, úgyhogy köszi!

(Picúrom egyébként tényleg csak cicin alszik vissza és nem mindig azért mert éhes, ezt én is tudom. Éhség miatt elég lenne neki már csak egyszer cicilni. Sajnos nekem nincs segítség, mert a férjem, hogy nyugodtan dolgozzon, nem kelthetem éjjel. Ezt nekem kell megoldanom. )

2009. szept. 1. 09:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én receptem: kiságyról rácsot levenni, nagyágy mellé rakni. Este szopi után még ébren ágyba raktam a gyereket, persze óriási üvöltés lett rögtön. Egy szó nélkül visszafektettem az ágyába és úgy csináltam, mint aki alszik. Ahányszor átjött bömbölve a mi ágyunkra, annyiszor tettem vissza egy szó nélkül, legfeljebb egy kicsit simítottam rajta, és úgy csináltam, mint aki alszik. Első éjjel fél óra (és az isten tudja hány visszapakolás után) elaludt és éjjel kétszer kelt fel, mindig visszatettem némi ordítás kíséretében. 3-4 nap után legnagyobb döbbenetemre végigaludta az éjszakát. tulajdonképpen együtt alszunk, de mégis a saját kiságyában, és ez mindhármunknak nagyon jó. Én sem hagytam 12 hónapig éjjel ordítani a gyereket, hogy szegény apa tudjon aludni, de aztán elég lett :) Ja, az enyém is 1-,1,5 óránként ébredt és kizárólag cicin aludt el. (viszont azóta nappal többször cicizik)
2009. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!