Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik legyen az első cipő?...

Melyik legyen az első cipő? Milyen márka? Kemény vagy puha talpú legyen? Annyi féle van, hogy feladtam a dolgot. Tapasztalatokat várok! Sűrgős lenne!

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a babád lába. Írhat mindenki mindenfélét, de jobb lenne ortopédus tanácsát kikérni (vagy legalább a gyerekorvosét). Ha befelé dől a bokája, akkor szupinációs cipő kell, ha rendben van a lába, akkor szerintem majdnem mindegy, csak ne harántemelős legyen.
2013. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és tartsa a bokáját!
2013. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is annyit utánna olvastam, elefanten mellett döntöttem, mert könnyű, hajlékony a talpa, bőr.

Na, a boltban egy cipő sem ment rá a lábára, mert annyira magas a lábfeje, csak a nike cipő volt amibe bele ment a lába!

Így az első cipöje egy Nike vászon cipő, és egy sportcipő lett!

Azóta is csak ezt a márkát veszem! A legolcsóbb gyerek cipő, a leg tartósabb, jól tartja a bokát, könnyű takarítani.

2013. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A védőnőm meg pont azt mondta, hogy haránt emelős legyen! Áááááááá! Na erről beszéltem. Miért jó, ha nem haránt emelős?
2013. jan. 3. 17:58
 5/11 anonim ***** válasza:
puha talpú legyen most a dechman-ban leárazás van jó árba vannak a kiscipők
2013. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gyönyörűséges ***** válasza:

A dévény tornászom a SuperFit cipőt ajánlotta, miskolcon vettük, 13.500 Ft. Bőr, rugalmas talpú, magas szárú és fűzős. Van benne talp betét is, de jelzem, nem lúdtalpbetét.

Maximálisan bízok benne, ezért rögtön meg is vettem, semmit nem olvastam utána és nem is volt fogalmam az első cipőkről, hogy milyennek kell lennie.


Sok sikert!

2013. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rugalmas talp, de nem puha!, magas szár, hogy tartsa a bokáját, ez nagyon fontos. Nekünk a falcon vált be, de más márkák is jók lehetnek.
2013. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Superfitnél nem tudok jobbat. Drága, de jó.
2013. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom most hogy van, de az én fiam 2,5 éves, mikor ő született menni kellett csípővizsgálatra, és a következő kontroll önálló járáskor volt. Akkor ő befelé lépett, supináló cipő kellett neki, Salust vettem. Azóta ez a probléma megszűnt, de az ortopédorvos azt mondta, ameddig megengedhetem magamnak a Salust, nyugodtan járassam abban, mert kárt nem teszek vele, viszont egészséges tartásra ösztönzi a lábát. A beépített harántemelő azért nem jó, mert passzívan támaszt alá, nem ösztönzi a talp izmokat a helyes tartásra, mint a supináló cipő. Érdemes elvinni ortopédorvoshoz, és kikérni a véleményét. Ha nem kell supináló cipő, akkor olyat vegyél neki, ami tartja a bokáját, rugalmas a talpa, tehát könnyen meg tudod hajlítani, viszont elég vastag, főleg télen fontos ez.. Mi a férjemmel a bőr cipőhöz ragaszkodunk, mert az természetes anyag, kellőképpen szellőzik, de emellett jól hőszigetel.

Ha cipőt veszel, akkor mindenképpen próbáld fel a lábára. Úgy öltöztesd, ahogy hordani fogja: ha a téli cipőbe harisnyát és zoknit is akarsz neki húzni, akkor azokkal próbálja. Ha fent van a lábán, akkor állítsd fel, és dugd be a sarka mögé a mutatóujjad. Akkor jó, ha éppen csak, hgy befér az ujjad, mert marad elég helye a lábának, ahhoz, hogy járás közben mozogjon, de nem túl nagy. Vedd rá, hogy sétálgasson benne, akkor látod majd, hogy klaffog-e, vagy éppen nem teszi le rendesen benne a lábát. Így tudod, hogy nagy-e vagy éppen kicsi.

2013. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Márkát is írjatok légyszi! És ne a legdrágábbat!
2013. jan. 4. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!