Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos babám nem nagyon...

10 napos babám nem nagyon alszik éjszaka! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már terhességem alatt is (főleg a vége felé)délelőttönként aludtam, mert éjszaka sokat mocorgott! Most az van, hogy fürdetés után (kb. este 10kor) még eszik egyszer és akkor alszik kb 2ig. Ez rendben is lenne, de utána nem akar visszaaludni, hanem nézelődik és ha berakom a kiságyába egy idő után elkezd sírni!

Mondták mar, hogy valószínuleg osszekeveri az ejszakat a nappallal! Ezert javasoltak, hogy nappal amshol altassam el, napkozben menjen a zene, radio, stb, legyenek fenyek. Ejszaka pedig csend, nagyon keves feny szoptatasnal, pelenkazni csak akkor, ha nagyon muszaj... mindent igy csinalok, megis kb minden ejszaka 2-3 tol 6-7 ig fenn van eloszor csak nezelodik, aztan elkezd sirni... tobbszor keri a cicit, napkozben meg ugy kell keltegetni, hogy egyen! Ez a keltegetes akar 20 percbe is beletelik..ejszaka van, h 1 oraig is eszik folyamatosan, napkozben pedig ugy kell unszolni hogy meglegyen a 20-30 perc! Őszintén szólva elegge kivagyok mar most, mert mar a szules elott sem aludtam vmi jol azota meg plane nem.. delelottjeink amugy angyreszt alvassal telnek... de hulla vagyok es szeretnem, ha nappal lenne inkabb fenn, mint ejszaka... van esetleh vmilyen tapasztalatotok? kérlek, írjatok! Köszönöm szépen!


2012. dec. 22. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, mindegyiknél úgy tapasztaltam, hogy az első 6 hét a kritikus idő, annyi kell nekik, hogy belerázódjanak az új világba. Jól teszed, hogy megkülönbözteted a nappali és éjszakai altatást, ezt csináld így, egy idő után megtanulja a különbséget. De idő kell neki, lehet, hogy néhány nap, vagy néhány hét inkább. Elhiszem, hogy nagyon fáradt vagy, én sem bírtam jól a nemalvásokat, ezért próbáltam nappal is szundítani egyszer-egyszer, amikor a baba is elaludt. Muszáj. Még csak 10 napos, nagyon pici, éretlen az idegrendszere, időt kell neki is adni. Nálunk valahogy mindig a 6. hét után rendeződtek a dolgok, de a babák különbözőek, van aki 1 hónaposan átaludta az éjszakát, van aki meg 6 hónaposan sem. Kitartás, és azt javaslom pihenj nappal is, amennyit csak tudsz!

Ja, ha iszol szoptatós teát, az állítólag nyugtató hatással van a babára is, de az is hosszú távon, nem 10 nap alatt alakul ki.

2012. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Még csak 10 napos. Eltarthat hat hétig is, mire beáll nála az éjszaka-nappal közti különbség. Kitartás, jól csinálod. Próbálj meg nappal is aludni. És ne hagyd, hogy egy órán keresztül egyen. (Nem is eszik annyit, csak "cumizik".)
2012. dec. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor türelmesebb leszek! Csak ismerosok sora ertetlenul allt a kerdesem elott, h nekik nem volt ilyen, es siman aludtak a babak! Persze ilyenkor mindig ugy erzem, hogy en csinalok vmit rosszul es nagyon rossz erzes, holott en a legjobbat szeretném a Kislányunknak! rossz a bizonytalansag! Mindenesetre tényleg köszönöm a válaszaitokat! Kellemes ünnepekt kívánok Nektek! :)
2012. dec. 22. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!