Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tudtad anyatejjel...

Meddig tudtad anyatejjel bírni, ha már eleve vegyesen étkeztetek?

Figyelt kérdés
Az elejétől kezdve anyatejet és tápszert is kap a babám (illetve eleinte tápszerrel indult, aztán lett kis anyatej is). 3 és fél hónaposak vagyunk és mivel egyre nő a tejmennyiség, amit eszik a babám (viszont a tejem ne gyarapszik), így már csak fele-fele arányba tudjuk enni az anyatejet és tápszert... sajnos inkább kevesebb tejet tudok fejni, mint többet. Az érdekelne, hogy kb meddig lesz még tejem, vagy meddig van értelme anyatejet adnom a tápszer mellé, még ha kevés is? Kinek meddig sikerült így etetnie a babáját?
2013. jan. 4. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom nincs, de egy barátnőm szerintem nagyon biztató példa erre: szinte a kezdetektől vegyesen etette a babáját, amikor elkezdték a hozzátáplálást, akkor fokozatosan elhagyta a tápszert a szilárd kaja javára. A kislány egyévesen kapott utoljára tápszert, és 16 hónapos koráig szopizott.
2013. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éves koráig. Akkor magától abbahagyta a szopizást. Onnantól már csak tápszer ment.
2013. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnál az elejétől kezdve nem volt elég tejem, tehát mindig előbb szopott aztán megkínáltam tápszerrel is.Ilyen módon 1 hónapig szopott aztán rákapott a cumisüvegre, viszont még 5 hónapos koráig fejtem neki.Kisfiamnál szintén ugyanez volt a helyzet, viszont ő 4 hónapos koráig szopott, persze plusz tápszerpótlással, és még 5-5,5 hónapos koráig fejtem neki.Sajnos nekem sosem volt elég a tejem, viszont ameddig volt még akár 10 ml-t is lefejtem neki.Így tehát 5 hónapig anyatejet kaptak, de sosem voltak csak anyatejesek.... :(
2013. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor van értelme fejni és adni neki, még ha arányait tekintve kevés is és ez az arány csak romlani fog idővel. Van úgy, hogy két ciciből 50 ml-t tudok csak fejni, van hogy egyből 70-et...sajnos el lehet keseredni egy kevesebb fejés után, ráadásul a férjem poénosan mindig megjegyzi, hogy ettől nem fog jól lakni a gyerek :(
2013. jan. 4. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én gyerekágy alatt visszakerültem a kórházba 2 hétre, akkor egy darabig csak tápszeres volt, aztán mikor hazajöttem, vegyes lett, aztán úgy 3 hós korától lett ismét csak anyatejes, de nagyon megküzdöttem érte, amíg sikerült utolérnem az étvágyát. Utána 16 hósan hagyta el magától. Szerintem amíg van mit és kéri, persze, hogy érdemes megkínálni vele.
2013. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Off: Miért kell fejned?
2013. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért kell fejnem, mert szegény babám "túl" vegyesen étkezett és besokallt: szopival kezdtük, aztán a lefejt tejet adtam (mert nem tudott mindent kiszopizni) és tápszerrel pótoltam még.

Hozzá tartozik, hogy 3 héttel előbb sürgősségi császárral született, én 3 napig intenzíven voltam utána, a szervezetem nem az anyatej termeléssel volt elfoglalva, ill. így a babám a cumisüvegből való szopit tanulta meg nagy nehezen, mire beindult a tejem is.

Szóval cici-anyatejes üveg- tápszeres üveg- től egy idő után besokalt a fiam, és nem fogadta el az üvegeket, csak a cicit. 3 napig szenvedtünk, hogy csak cicivel lakjon jól, de hiába. Így végül a cumisüveg mellett döntöttem. Ha egyszerre a kettőt nem fogadja el, akkor inkább üvegből etetem, de kapja meg a kellő táplálékot!

Kis súllyal született a korai jövetel miatt, és nem is gyarapodott jó ütembe, bukott is hozzá, szóval nem lehetett viccelni az evéssel.

2013. jan. 4. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5-ös válaszoló, most belőled merítek erőt!:-) Szinte ugyanígy vagyunk mi is (gyermekágy alatt két hét kórház), csak az én kislányom most lesz 3 hónapos. Lassan már talán elhagyjuk a tápszert, de ehhez 2 hónap kemény küzdelem kellett. De ezek szerint működhet a dolog, remélem én is tudok majd addig szoptatni, míg a babám igényli! Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történeted! Kedves Kérdező, ne add fel,én is lemondtam már a szoptatásról,mégis sikerült visszahozni! (Talán pont azért,mert nem görcsöltem rá) Kitartás!
2013. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!