Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most őszintén hogy lehet...

Most őszintén hogy lehet bírni egy állandóan síró, nyűglődő babával? Rátok nem ragad át a nyűgösség?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám még mindig sírós. Egy kezemen meg tudom számolni hány olyan nap volt eddig hogy 1 óránál kevesebbet sírt volna. Sír ha játszunk, állandóan nyűglődik. Persze ha felveszem és sétálok vele egycsapásra megoldódik a problémája... Erre ritkán kerül sor. Igyekszem másképp lekötni. Szóval nem elrontottam! Születésétől kezdve ilyen. Ha nagyon nyűgős napja van (mint pl tegnap meg ma) egyszerűen annyira átragad rám hogy már én is sírok. Ti hogyan kezelitek az ilyen stresszes napokat? Hogy tudnám elérni hogy ne legyen gombóc a torkomban állandóan és ne görcsbe rándult gyomorral teljenek ezek a napok?
2012. júl. 31. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi, az enyém is ilyen, sőt nem sír, vísit! Mostanában jobb a helyzet (8 hós); elnézelődik, de ha sír ne tudd meg...:):S

Magne b6-ot javaslom és pihenést amikor csak tudsz!! (Sírni meg ne sírj, attól sajnos senkinek nem lesz jobb)

2012. júl. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja...és hogy tudd, még 1 napos se volt, első éjjel nem akartam bevinni a csecsemősökhöz, hát mégis 2. baba... már van tapasztalatom..meg ezek elaluszkálnak szopi után...Ja, csak nem éjjel...Úgy bőgött h kénytelen voltam beadni a csecsemősökhöz, h a udni tudjak....:):S 3 nap múlva is éjjel bömbölt, már jött a nővérke, h "hallom Kovács Fruzsika" (most írtam vmit) megint fentvan :) Ő meg egy másik baba sírt mindig 30 baba közül :) Na, innen otthon se volt megállás...Mondom most, így 8 hósan jobb a helyzet már....Kitartás!!!
2012. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyedül látom... Még 8 hónaposan is sírós a babád?? Jajj ne, már azt hittem ezt legkésőbb fél éves korukra kinövik a babák. Olyan elkeserítő sokszor ez a helyzet. Itthon vagyok, babázok, ez életem legszebb időszaka elvileg és hát... Ráadásul úgy néz hogy már csak 1 évet maradok itthon vele. Jó lenne ha kicsit vidámabban telnének a napok.
2012. júl. 31. 11:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Én felvettem és sétálgattam, mindkettővel. Csak akkor érezték jól magukat, ha mozgásban voltunk. Szerintem ez nagyon sok kisbabára jellemző, és valahol természetes is, ha jobban belegondolunk. A nagy két éves,még mindig sokat sír, de már ezerszer könnyebb vele, mint pár hónapos korában. A kicsi négy hónapos, neki is minden problémája megoldódik, ha sétálgatok vele:)Az elsőnél még én is jobban kiakadtam, most már tudom, hogy nem tart örökké... Kitartás!
2012. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is sírt öt hósan, mert nem volt el magában öt percet se, mindig kellett valami, amivel le kellett kötni,nekem ettől nem sírógörcsöm volt, hanem idegbeteg voltam, mert a házimunkát is meg kellett csinálni. Ahogy telik az idő, és elkezd kúszni-mászni, akkor azzal lesz úgyis elfoglalva, hogy "edzi magát", és saját maga is eléri amit akar, pszichésen is érik, eljátszik magában, gagyarászik. Persze sír, ha valami nem jön össze, de ez nem olyan sírás már, gyorsabban meg tudom nyugtatni, elterelni a figyelmét. Hét és fél hós egyébként, és sokkal kiegyensúlyozottabb két hónappal ezelőttihez képest.A tiéd is így lesz szerintem, nem fog ő annyit sírni.
2012. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődnék, hogy a kérdés után mikor oldódott meg a probléma? Most nekem 5 hónapos a kisfiam, és nagyon kevés jó napunk van..
2013. jan. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most 11 hónapos a kislányom, 6 hónapos kora után jobb lett szerencsére. Most már nem sírós, hanem vidám és mosolygós baba, imádom! De iszonyatosan lefáraszt a mai napig mert nagyon kell rá figyelnem ugyanis kissé "hiperaktív" a kisasszony. 9 hósan tette meg az első önálló lépéseket és azóta nincs megállás. Szaladgál a lakásban föl s le. Egyébként nagyon jól elvan, mindenki imádja, egy mókamester, csak nagyon kell rá vigyázni mert 1 perc alatt veszélybe sodorja magát. Kitartás, nálatok is jobb lesz hamarosan, de így utólag nálunk azért volt a sírás mert akkor még nem tudta "kitombolni" magát, unatkozott!
2013. jan. 28. 11:53
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és azért lett jobb 6 hónapos korától mert akkor megtanult mászni!
2013. jan. 28. 11:54
 9/11 anonim válasza:
Régi kommentelo,okosab anyukak!Segitsetek nekunk!4hos lesz a fiam de vegig nyoszogi,sirja a napot,Hasfajos volt,most is nehezen megy a puki,szelcaovezem,de utana is sir nyoszog egggesz nap szinte,reggel elvan 30 percet,neha seta kozben elalszik a babakocsiban,de mostanaban cicin mar nem akar,alig eszik,mikor lesz ez jobb??Kuszas maszas lekoti majd h ne rajtam v az apjan csungjon?:((((mar kivannak az idegeim tole
2016. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia, a mi fiunk meg csak 6 hetes, de detto, nagyon sokszor sir, erolkodik, pukizgat. Mi vettunk Adamo hintat, abban picit megnyugszik,de ahhoz is hozza kellett az elejen szoktatni. Szentjanoskenyermaglisztet nagyon nagyon keveset szoktam neha tenni a tapjaba, de eppen hogy csak. Kap laktaz cseppeket, Espumizant (Infacol nem jott be) meg jonak mondjak a Grippe Watert is. (Lehet babaknak valo probiotikumot is kapni - BioGaia). Vannak napjai amikor nyugosebb sirosabb, de van hogy alszik szinte egesz nap 2 siras kozott. Friss levego is jot szokott tenni, kicsit setalni vele, jol feloltoztetni ne fazzon meg. Laptopon vagy barmin betehetsz neki Youtube-rol valami erdekes babaknak szolo dolgot. En mostanaban a Tiny Adventures TV csatornajarol szoktam neki lejatszani, szines dolgok, zenei alafestessel, talan lekoti egy ideig. Meg persze hordozokendo, neha csak hianyzik a testkontaktus. Hajszaritoval ovatosan melegiteni a pocakjat, de figyelni hogy ne legyen neki forro. Megfurdetni, azt a mienk szereti. Nagyjabol ennyi jutott eszembe amiket mi is probalunk hogy atveszeljuk ezt az idoszakot. A mienk vegyesn eszik, este tapot kap, napkozben anyatejet.
2016. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!